DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Londyński sąd: imigranci na Wyspach powinni mieć prawo do wymierzenia dzieciom klapsa

Londyński sąd: imigranci na Wyspach powinni mieć prawo do wymierzenia dzieciom klapsa
#DZIECI    #RODZINA    #WYCHOWANIE    #WIELKA BRYTANIA    #SĄD    #DYSCYPLINA    #KLAPS    #KONDYN

Brytyjski sąd w Londynie postanowił, że imigranci mogą dyscyplinować swoje dzieci fizycznie je karcąc, a pracownicy socjalni nie powinni się mieszać w prywatne życie imigrantów, tylko dlatego, że dają dzieciom klapsy.


Sędzia Anna Pauffley orzekała w sprawie siedmioletniego chłopca z Indii, który został rzekomo pobity przez ojca. Wcześniej mężczyzna miał uderzyć żonę. Chłopiec zeznał, że ojciec uderzył go „długim pasem”. Mężczyzna zaprzeczył. Stwierdził, że dał synowi klapsa, by go zdyscyplinować.  

 

W swoim orzeczeniu sędzina mówiła: "Nie sądzę, aby chłopiec otrzymał karę, którą można by było zakwalifikować jako przemoc fizyczną.” Sędzina dodała, że w przypadku imigrantów nowo przybyłych na Wyspy - ze względu na „odmienny kontekst kulturowy” - dopuszczalne jest fizyczne karcenie dzieci.  

 

Wyjaśniła, że wielu imigrantów dyscyplinuje dzieci dając im klapsa, co niepotrzebnie alarmuje obrońców praw dzieci i pracowników socjalnych. Jej zdaniem chłopiec, którego ojciec zbił, nie wydaje się, by ucierpiał „zanadto”. Skończyło się jedynie na smutku i krótkotrwałym bólu spowodowanym uderzeniem.

 

Brytyjska ustawa o ochronie dzieci z 2004 roku zabrania rodzicom fizycznego karania dzieci. W przypadku stwierdzenia na ciele dziecka siniaków, obrzęku, otarć, zadrapań itp. rodzic może być oskarżony o przemoc fizyczną i pozbawiony wolności do pięciu lat.

 

Decyzja ta nie spodobała się konserwatywnemu posłowi Philipowi Hollobone, który uważa, że nie mogą na terenie jednego państwa obowiązywać odmienne przepisy w odniesieniu do różnych środowisk.

 

 

Źródło: telegraph.co.uk., AS.


 


DATA: 2015-06-10 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No i co się dziwicie? Cały czas wychodzi szydło z worka - w tym wszystkim nie chodzi o żadne klapsy tylko o walkę z tradycyjną rodziną stanowiąca podstawę chrześcijańskiej cywilizacji zachodniej, a którą oszalała i satanistyczna lewica niszczy dzisiaj na wszelkie sposoby.
ponad 5 lat temu / abc
 
Teraz wszyscy będą imigrować do UK, a Brytyjczycy wyjadą do Indii.
ponad 5 lat temu / TFilip
 
gdzie ja teraz znajde hindusa jak bede chcial ,,zdyscyplinowac" moje dziecko.
ponad 5 lat temu / adam2
 
Wielu imigrantów dyscyplinuje też swoje pierwsze, drugie,... żony. I tez maja prawo. To jaskrawy przykład na wybiórczą tolerancję i równość. Gdyba takowa była, to wszyscy byliby traktowani jednakowo jak obywatele danego kraju. Ale tu jawnie pokazują, że i tak nigdy nie bedziecie nam równi. Nie jesteście tacy jak my. My jestesmy nadludźmi wy, podludźmi. Szkoda, że w tym całym szale mamony i władzy nie ma ani jednego człowieka.
ponad 5 lat temu / blanka
 
Klaps dany przez muzułmanina czy innego buddystę jest zdecydowanie inny, lżejszy niż ten dany przez chrześcijanina czy (broń Boże) katolika. Katolicki klaps to zdecydowanie przemoc fizyczna. Buddyjsko-muzułmański klaps to tylko taka sobie kara.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.