DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Londyn: tysiąc aresztowanych w protestach na rzecz walki ze zmianami klimatu

Londyn: tysiąc aresztowanych w protestach na rzecz walki ze zmianami klimatu
fot. inependent.co.uk

963 osoby zostały aresztowane w stolicy Wielkiej Brytanii w związku z przedłużającymi się protestami na rzecz wzmocnienia wysiłków w walce ze zmianami klimatycznymi. Protestujący domagając się od rządu bardziej stanowczych działań, sparaliżowali centrum miasta. Czterdziestu osobom postawiono zarzuty.

 

Protest podjęto z inicjatywy „Extinction Rebellion” (XR), organizacji domagającej się podjęcia radykalnych działań mających polegać na wprowadzeniu do 2025 roku „neutralności węglowej”, czyli doprowadzeniu do niemal całkowitej rezygnacji z emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.

 

Farhana Yamin, rzecznik organizacji, podkreśliła wielowymiarowy i długoterminowy charakter trwających od tygodnia protestów. „W pierwszym tygodniu postawiono na akcje mające ukazać pewną wizję oraz spowodować masowy zamęt w wielu wymiarach (ekonomicznym, kulturowym, emocjonalnym i socjalnym) (…). Kolejny tydzień polegać będzie na wejściu w drugą fazę rebelii, gdzie podjęte zostaną negocjacje, w których przedstawimy żądania polityczne. Chcemy pokazać, że XR jest spójną, długoterminową, globalną siłą, a nie jednorazowym rozbłyskiem” - zaznaczała.

 

Do protestujących zwróciła się Greta Thunberg, 16-letnia aktywistka ekologiczna, która przemawiała na COP 24 w Katowicach oraz przewodziła „wagarom na rzecz klimatu” w wielu europejskich miastach. Łączna ilość uczniów zaangażowanych w tak rozumianą „walkę na rzecz klimatu” wyniosła prawie 1,4 mln. - Politykom i ludziom u władzy uszła na sucho bierność w sprawie działań na rzecz kryzysu klimatycznego...my jednak zapewnimy, żeby dłużej im już to nie uchodziło. Nigdy nie zakończymy walki, nigdy nie przestaniemy walczyć dla dobra tej planety, dla przyszłości naszej, naszych dzieci i wnuków - oznajmiła w swoim orędziu.

 

Protestujący zablokowali jezdnię w pobliżu brytyjskiego parlamentu, skąd na skutek interwencji policji przeniesiono się na pobliski plac. Zablokowano także skrzyżowanie Oxford Circus przy ruchliwej ulicy handlowej Oxford Street. Wciąż wyłączony z ruchu pozostawał most Waterloo, skąd w niedzielę wieczorem usuwano ostatnich demonstrujących.

 

Do protestujących zwrócił się z apelem burmistrz Londynu, Sadiq Khan. „Podzielam pasję z jaką niektórzy z protestujących domagają się zaangażowania w sprawy walki ze zmianami klimatycznymi, jednak nasze miasto płaci za to zbyt wysoką cenę (…) Pozostając w kontakcie z szefem Policji Metropolitalnej doszedłem do wniosku, że londyńczycy wycierpieli zbyt wiele niepokoju (…) po prostu nie mogę zgodzić się na postawienie londyńczyków w sytuacji takiego ryzyka jakie grozi im w tej chwili. Moje dzisiejsze przesłanie do protestujących jest jasne; musicie pozwolić wrócić Londynowi do normalności” - napisał w specjalnym oświadczeniu.

 

Źródło: interia.pl / independent.co.uk
PR


DATA: 2019-04-22 17:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

...efekty państwowej oświaty::::
ponad 1 rok temu / Wredny
 
Takie są efekty końcowe podążania lewaków za teoriami marksisty Gramsci. Kolejne roczniki młodych stają się skażone wolnością od myślenia. Stać ich wyłącznie na powtarzanie nośnych haseł bez odrobiny zrozumienia.
ponad 1 rok temu / naxa
 
Słyszę - zieloni. Widzę - czerwoni.
ponad 1 rok temu / Mirrro
 
Takie "ZMP" w zblazowanej Europie. Jak łatwo mnożna manipulować mózgami młodych?
ponad 1 rok temu / tom
 
Pranie MÓZGÓW daje efekty.
ponad 1 rok temu / tom
 
Zapewnić im pracę w kopalni węgla. Niech pracują tam tak długo aż go pokochają
ponad 1 rok temu / Marcin
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.