DZIŚ JEST:   23   CZERWCA   2018 r.

Św. Józefa Cafasso
Św. Tomasza Garnet
 
 
 
 

Londyn: szkoła ortodoksyjnych żydów zostanie zamknięta. Nie propagowała LGBT

Londyn: szkoła ortodoksyjnych żydów zostanie zamknięta. Nie propagowała LGBT
Zdjęcie ilustracyjne. fot.REUTERS/Susana Vera/FORUM

Vishnitz, czyli prywatna szkoła dla dziewcząt w Hackney na wschodnich przedmieściach brytyjskiej stolicy, ma zostać zamknięta. Do placówki uczęszczają dzieci ortodoksyjnych Żydów, co wpływa na program nauczania. Spór z mniejszością żydowską, a co za tym idzie ryzyko potencjalnego oskarżenia o antysemityzm, nie jest dla posłusznych homoseksualnemu lobby instytucji powodem, by odpuścić ortodoksom – motywem planowanego zamknięcia szkoły jest odmowa włączenia placówki do programu nauczania o subkulturze LGBT.

 

Inspektorzy orzekli, że uczennice szkoły były pozbawiane możliwości dotarcia do wiedzy na temat „różnic płciowych i psychicznych między kobietą i mężczyzną”, a także nie mogły otrzymać niezbędnych informacji o „różnych stylach życia”. Pod tym hasłem w homo-propagandzie kryją się często zachowania niezgodne z ludzką naturą.

 

„Ignorowanie środowiska LGBT, jakie miało miejsce w szkole Vishnitz, w znaczący sposób ograniczało rozwój duchowy i moralny uczennic placówki” – można przeczytać w oświadczeniu londyńskich inspektorów, którzy trzykrotnie odwiedzali szkołę w Hackney i zarzucają jej, że wprowadzony tam system nauczania w żaden sposób nie uwzględniał „brytyjskiego systemu wartości”.

 

Pracownicy szkoły Vishnitz, próbując bronić charakteru swojej placówki, przypomnieli, że nie są zobowiązani do szczegółowego spełniania wymogów państwowego systemu szkolnictwa brytyjskiego.

 

Poza szkołą Vishnitz zamknięcie lub poważne ograniczenie działalności grozi także sześciu innym  szkołom religijnym.

 


Źródło: „The Independent”

ChS
 


DATA: 2017-07-22 17:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No właśnie. Kiedy oskarżenie o "antysemityzm"? Prawdopodobnie go nie będzie i to mówi wszystko. Ww. zbrodnia najczęściej ma miejsce wtedy, gdy prawda ściera się z fałszem. A tutaj się przecież nie ściera...
11 miesięcy temu / Eulalia
 
To poczatek konca ludzkiej cywilizacji. Zawsze zaczyna sie od przesladowania Zydow, nastepni jednak z kolei sa katolicy, a potem inni chrzescijanie!
11 miesięcy temu / Slawomir Tomasz Roch
 
oby do nas tego typu ultimatum nie dotarło - chociaż finansowe już jest - dotacje UE?
11 miesięcy temu / pytanie
 
No to zaraz Funt Szterling będzie po 15-18 złotych a dwa dni później po 2,38zł, i tak dookoła wojtek aż zmądrzejecie, rządzie Królewskiej Mości.
11 miesięcy temu / sugestia
 
Może być ciekawie - lekceważenie LBGT czy antysemityzm? Co ważniejsze? Normalność jest atakowana zazwyczaj z tych dwóch pozycji, aż tu nagle te pozycje stanęły przeciw sobie... Kubełek popcornu i do oglądania - żydzi vs. lewactwo
11 miesięcy temu / Pan Kracy
 
Bo to nie ortodoksyjni stoją za antycywilizacją i nadają ton temu wszystkiemu tylko Synagoga Szatana. Wbrew temu co nam się czasem wydaje Żydzi wcale nie są monolitem.
11 miesięcy temu / abc
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.