DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Londyn: wkrótce ruszy system rozpoznawania twarzy w czasie rzeczywistym

Londyn: wkrótce ruszy system rozpoznawania twarzy w czasie rzeczywistym
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Londyńska policja wkrótce wdroży system rozpoznawania twarzy w czasie rzeczywistym. Na początku obejmie on niektóre obszary metropolii, następnie jednak całe miasto. Wcześniej w Londynie wdrażano pilotażowe programy tego typu. W efekcie już teraz brytyjska stolica znajduje się w czołówce najbardziej inwigilowanych miast świata.

 

Aktualnie Londyn z około 420 tysiącami kamer CCTV to drugie pod względem nasilenia inwigilacji miasto świata (niechlubny prymat dzierży Pekin). Systemy te niewątpliwie ułatwiają rozpoznawanie przestępców policji. Dzięki nim na Twitterze publikuje ona zdjęcia przestępców zarejestrowanych na kamerach i prosi o informację osoby kojarzące tych ludzi. Z drugiej jednak strony istnieją poważne obawy dotyczące naruszenia prywatności.

 

Okazuje się jednak, że ludzka inteligencja potrafi oszukać każdą technologię. Próby te podejmuje na przykład grupa aktywistów z Dazzle Club. Jej członkowie używają "systemu" chroniącego przed rozpoznawaniem twarzy. Jeden ze sposobów polega na malowaniu wyraźnych linii wzdłuż twarzy, ust i nosa. Zaburza to symetrię twarzy, co z kolei uniemożliwia systemom inwigilacyjnym złożenie tych podzielonych elementów w jedną całość (jedną twarz).  

 

Warto zauważyć, że metropolie takie jak San Francisco zabroniły wcześniej korzystania z tego typu technologii. Z kolei Stanach Zjednoczonych trwają prace nad ustawą regulującą i ograniczającą stosowanie tego typu technologii. Włączono w nie ekspertów z internetowych gigantów jak Google, Microsoft, Facebook czy Apple. Wprowadzenie tego typu ograniczeń rozważa także Unia Europejska.

Jak zauważa portal AntyWeb, w grudniu 2019 roku okazało się, że kamery inwigilacyjne bywają wadliwe, gdyż źle rozpoznają twarze niektórych grup. Chodzi tu o czarnoskóre kobiety.   

 

Źródła: antyweb.pl / i-d.vice.com / Metropolitan Police-Twitter

mjend

 

 


DATA: 2020-02-06 14:08
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Cytat: "Naród, który poświęca wolność dla bezpieczeństwa, nie zasługuje ani na jedno, ani na drugie."
11 miesięcy temu / @Oczko
 
Nie Londyn tylko Londonistan.
11 miesięcy temu / ahmed bum!
 
a kiedy ustawa regulująca "pospolite" smartfony , każdy robi zdjęcia , w każdej sytuacji , i nawet tak prosta opis nie oddaje skali problemu , może sprawdzano jak , a teraz już w innej skali ...., tylko o skale chodzi ? nie o zniewolenie tu chodzi, o pełną KONTROLĘ , zniewolenie czyli co -podporządkowanie , samo zniewolenie wyraz , nic nie oznacza , to tak jak kamera w mieszkaniu , zniewolenie ? irytujace , i czy nawet zmusza do samokontroli , raczej 1;1 TAK , ALE W ZBIOROWOŚCI TO BigB , FORMA BADAŃ KLINICZNYCH , JAK I OSWAJANIE ZE ZJAWISKIEM , TAM SIĘ BAWILIŚCIE , TERAZ TO ZNIEWOLENIE ?? jak to punkt widzenia zależy ... , oraz jak ktoś komuś to OK , ale jak inny to ... , o , to już żle , pokrętne logiki , meandry rozumowania , a może zbyt dużo dostaje się w niepowołane ręce ... , nic za darmo ... , tu jest tyle odcieni ... tyle różnych spraw , nieraz sprzecznych , jak chcesz mieć pełną wolność i pełne bezpieczeństwo ...,a jak bawisz się w małego anarchiste ???
11 miesięcy temu / oczko
 
Właściwie w wielu wypadkach do aborcji prowadzą właśnie grzechy nieczyste.
11 miesięcy temu / @Iw
 
... i jeszcze zabrakło taniego szantażu emocjonalnego: 'No, chyba nie uważa Pani/Pan, że lepiej jak terroryści chodzą po ulicach'?
11 miesięcy temu / M
 
Czy rzeczywiście Chiny są po prostu poligonem, na którym testuje się technologie mające zniewolić ludzi?
11 miesięcy temu / L
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.