DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Łodzie pełne bojowników ISIS. Włoski minister ostrzega przed fałszywymi uchodźcami

Łodzie pełne bojowników ISIS. Włoski minister ostrzega przed fałszywymi uchodźcami
Fot. Reuters/Forum
#ISIS    #PAŃSTWO ISLAMSKIE    #TERRORYZM    #EUROPA    #WŁOCHY    #ŁODZIE    #IMIGRANCI    #UCHODŹCY    #KRYZYS

Na przybijających do wybrzeży Europy łodziach wypełnionych migrantami mogą znajdować się bojownicy Państwa Islamskiego. Minister spraw wewnętrznych Włoch Marco Minniti uważa, że to realne zagrożenie. Islamiści uciekają tak z frontów walk.

 

Gdybyście rok temu zapytali mnie, czy możliwe jest to, że zagraniczni bojownicy wmieszają się w fale migrantów, odpowiedziałbym „nie”, bo wtedy, przy całym ryzyku z tym związanym, wyższych rangą członków IS nie wysyłano do Europy w ten sposób – oświadczył Marco Minniti. Rozmowę z szefem włoskiego MSW opublikował „Il Giornale”.

 

Zdaniem ministra, sytuacja na froncie uległa sporej zmianie i obecnie bojownicy tzw, Państwa Islamskiego uciekają. Taka sytuacja wymaga nowych działań w Europie. Włosi opracowali już „metodę zarządzania falami migracyjnymi”, listy bojowników są aktualizowane. Ryzyko jednak wciąż istnieje. Chociażby z uwagi na problemy z identyfikacją migrantów.

 

Minniti uspokoił też, że przebywający na terenie Włoch „domniemani dżihadyści” są cały czas pod okiem służb. Wśród nich są osoby zradykalizowane.

 

Źródło: tvp.info

MA


DATA: 2018-04-01 15:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

w tym przypadku tylko brutalna opcja pomoże - obrona granic i natychmiastowe deportacje oraz zatapianie łodzi przemytników po ich opróżnieniu i odstawieniu ładunku do miejsca wypłynięcia. w razie stawiania oporu otworzyć ogień. łajby sorosowych organizacji sprowadzające najeźdźców również konfiskować i jak się nie nadają do niczego innego to na żyletki!
ponad 1 rok temu / PRAWDA
 
"Minniti uspokoił też, że przebywający na terenie Włoch ?domniemani dżihadyści? są cały czas pod okiem służb." Każdy "domniemany dżihadysta" ma opiekę 24 godziny na dobę? Fajnie! Można czuć się bezpiecznie i spać spokojnie. Do czasu.
ponad 1 rok temu / Tereska
 
Aby zwalczyc tych terrorystów, możliwe są jedynie dwa rozwiązania: 1) państwo wprowadza pełną inwigilację jak w Korei Północnej i totalitarnie poluje na tych barbarzyńców, (przy okazji likwidując przeciników politycznych, bo czmu nie), 2) katolicy zaczynają korzystać z nowoczesnych technologii (blockchain, smart contracts, secure computation, crowdfunding) i organizują niezależne od państwa bojówki walczące z terrorystami (którzy też korzystać będą z tych samych technologii), póki jest jeszcze czas. Ale życie pokaże, że ci, którzy nie boją się śmierci (islamscy terroryści) oraz rodzenia dzieci (islamiści) wygrają zarówno z totalitarnym państwem ateistycznym (wprowadzając własne) jak i z reakcją katolicką (bo letni katolicy boją się śmierci i nie chcą mieć dzieci). Do czasu, aż nowe jarzmo nauczy nas, katolików, zdrowych poglądów (brak lęku o śmierć oraz pro-natalizm). Póki co katolicy liczą na Lewiatana (totalitarne państwo, punkt1), że poradzi sobie z barbarzyńcami
ponad 1 rok temu / aaa
 
Wszystkie to 'problemy', ciagle wojny i konflikty, bieda, choroby, cierpienie bazuja na dazeniach ludzkich do komfortu, do posiadania, a nawet do bycia. Nawet Jezus nie zdolam zaprowadzic zmian w ludzkich umyslach, on dal wskazowki, by milowac blizniego jak siebie samego, ale czym jest milowanie, jesli nie ma sprawiedliwosci- juz sam Sokrates uwazal, ze niesprawieliwosc to zlo i glupota a nawet psychoza. Milosc zaczyna sie od autorefleksji, nie ma nic wspolnego z biologiczna potrzeba przetrwania gatunku i parciem do celu po trupach. Miolosc jest aspektem rozumowym, jest duchem ludzkosci i jesli nie nastapia w nas zmiany, to swiat sie nigdy nie zmieni, mamy telefony, samochody i bog wie co, a nasze umysly sie nie rozwijaja.
ponad 1 rok temu / Aga
 
Oczywiście wszyscy panują nad sytuacją. Bajki uspokajające dla wyjątkowo naiwnych.
ponad 1 rok temu / dryf
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.