DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Lobbyści nie walczą z łupkami w Brukseli

Lobbyści nie walczą z łupkami w Brukseli
fot. CC / Agency Anzenberger / FORUM

Komisja Europejska nie ma żadnych planów wprowadzenia regulacji dotyczących wydobywania gazu łupkowego. I właśnie dlatego ciężko dostrzec przeciwnych łupkom lobbystów w Brukseli, wolą bowiem działać na polu krajowym.Obecnie powstają dwa raporty dotyczące wydobywania gazu łupkowego. Jeden przygotowuje Komisja ds. Przemysłu i Energii, drugi Komisja Ochrony Środowiska. W żadnej z nich eurodeputowani nie dostrzegają dużej aktywności organizacji lobbujących przeciwko gazowi łupkowemu.

 

Dlaczego tak się dzieje? Bruksela odżegnuje się od zajęcia jasnego stanowiska w sprawie gazu łupkowego. Kilkanaście dni temu Komisja Europejska opublikowała raport, w którym przychylnie, ale z dystansem potraktowany został temat łupków. Inny, pozytywny dla biznesu raport dotyczący wydobycia gazu łupkowego pojawił się w Dyrekcji Generalnej ds. Energii.

 

Również, postrzegana jako krytyczna wobec łupków, Komisja Ochrony Środowiska wydaje się być zdystansowana. Nieoficjalne źródła donoszą, że w swoim raporcie ma zawrzeć bardzo ostrożne wnioski.

 

Neutralny stosunek Komisji Europejskiej do sprawy pozyskiwania gazu z łupków, oraz płynące z jej strony zapewnienia, że nie ma zamiaru ani przeszkadzać, ani pomagać w procesie pozyskiwania niebieskiego surowca z alternatywnego źródła, jest powodem braku aktywności lobbystów w Brukseli. Na razie skupiają się oni na lobbowaniu w narodowych instytucjach państwowych.

 

 

Źródło: rp.pl

ged


DATA: 2012-08-28 11:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.