DZIŚ JEST:   24   LUTY   2020 r.

Św. Etelberta, króla
 
 
 
 

Lobby Hobby o krok od zwycięstwa

Lobby Hobby o krok od zwycięstwa
fot. creationc / sxc.hu
#OBAMA    #WYROK    #AMERYKA    #ZDROWIE    #OPIEKA    #HHS MANDATE    #UBEZPIECZENIE

Amerykańska firma Hobby Lobby Stores Inc, na mocy wyroku sądowego uzyskała czasowe zwolnienie od stosowania się do wymogów przyjętej w 2010 r. ustawy o opiece zdrowotnej tzw. HHS Mandate, zmuszającej pracodawców do wykupywania swoim pracownikom pakietów ubezpieczeniowych, pokrywających koszty antykoncepcji, sterylizacji i aborcji. Reprezentująca firmę kancelaria prawnicza nazwała decyzję sądu zwycięstwem „wolności religijnej wszystkich przedsiębiorców”.

 

Sąd okręgowy w Oklahoma City, gdzie ma siedzibę firma Hobby Lobby, zawiesił toczącą się przeciwko niej sprawę do 1 października br., dając rządowi federalnemu czas na podjęcie decyzji, czy chce odwołać się od decyzji federalnego sądu apelacyjnego w Denver z 27 czerwca br., pozwalającej Hobby Lobby i należącej do niej sieci księgarń Mardel Christian nie stosować się do wymogów HHS Mandate z powodów religijnych.

 

Orzeczenie, na mocy którego firma Hobby Lobby czasowo nie musi finansować swoim pracownikom antykoncepcji, sterylizacji i aborcji wydał sędzia sądu okręgowego w Oklahoma City, Joe Heaton. Uzasadniając swoją decyzję stwierdził, że „jest w ważnym interesie publicznym zapewnienie, aby żadna osoba czy firma nie doznała uszczerbku, zanim te trudne problemy nie zostaną rozwiązane”.

 

Reprezentująca Hobby Lobby kancelaria prawnicza Becket Fund for Religious Liberty poinformowała, że obecnie są w toku 63 sprawy sądowe kwestionujące ustawę zdrowotną. Mec. Lori Windham powiedziała, że decyzja sędziego Heatona „pokazuje, że firmy mogą być chronione przed stosowaniem się do nakazu i nadal korzystać ze swoich przekonań religijnych w sposób, pozwalający prowadzić im działalność gospodarczą”.

 

Rzecznik Departamentu Sprawiedliwości nie skomentował decyzji sądu w Oklahoma City. Kierujący się względami czysto ideologicznymi rząd federalny niezmiennie stoi na stanowisku, że zapewnienie antykoncepcji jest potrzebne do promowania „zdrowia publicznego i równości płci”. Rodzina Green, do której należy firma Hobby Lobby, niezmiennie argumentuje, że objęcie pracowników ubezpieczeniem pokrywającym koszty zakupu pigułek wczesnoporonnych „dzień po” i podobnych specyfików narusza ich wolność sumienia.

 

27 czerwca federalny sąd apelacyjny w Denver pozwolił Hobby Lobby na nie stosowanie się do nakazu antykoncepcji z powodów religijnych, podkreślając, że jest to dla firmy „szansa na odniesienie zwycięstwa”. Sąd orzekł wówczas, że wprawdzie Hobby Lobby „wytyczyła linię” poza którą postawiła zapewnianie pracownikom ubezpieczenia pokrywającego koszty zakupu medykamentów i innych specyfików, które wywołują aborcję, jednak rozpatrywanie „czy ta linia jest uzasadniona” „nie jest dla nas kwestią”.

 

Nie oferując swoim pracownikom takiej „ochrony”, firma narażała się na ukaranie grzywną w wysokości 1,3 mln dolarów dziennie. Hobby Lobby posiada 556 sklepów w 45 stanach USA i zatrudnia 13 tys. pracowników. Według prawników, Hobby Lobby jest największą firmą zwolnioną, przynajmniej chwilowo, z konieczności przestrzegania demoralizującego prawa.

 


Krzysztof Warecki


DATA: 2013-07-20 08:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może jeszcze firma ma sponsorować pracownikom prostytutki.
ponad 6 lat temu / cynik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.