Litewski parlament uchwalił w czerwcu ustawę chroniącą nieletnich przed reklamami promującymi homoseksualizm, biseksualizm i poligamię w mediach, szkołach i miejscach publicznych. Ostro zareagował Parlament Europejski. Wystosował rezolucję wzywającą Litwę do ponownego rozważenia wprowadzonych zapisów.
– Inicjatywa przyjęcia ustawy pojawiła się już w poprzedniej kadencji, ale wówczas nie miała ona szans na uchwalenie. Teraz, kiedy chrześcijańscy demokraci i konserwatyści stanowią większość, mogliśmy taką uchwałę przyjąć. Pod wpływem nacisków z UE i mediów zawetował ją prezydent Valdas Adamkus, ale jego weto zostało ponownie odrzucone przez parlament.
Ale dlaczego w ogóle podjęliście decyzję o przyjęciu takiej ustawy?
– Zadeklarowaliśmy poparcie dla wartości rodzinnych. Naród litewski wymiera i trzeba promować tradycję. Na Litwie od czasów sowieckich dozwolona jest aborcja, połowa małżeństw kończy się rozwodem, bycie samotną matką nie jest już stygmatem, ale stylem życia, liczba zgonów przewyższa liczbę urodzeń… Tymczasem lobby homoseksualne bardzo się ostatnio zaktywizowało i stara się narzucać społeczeństwu własne „wartości”.
No właśnie, jak to jest z tym lobby homoseksualnym? Czy wywierało ono jakieś naciski na parlament?
– Kiedy trwały prace nad tą ustawą, Liga Gejów Litewskich oraz media znajdujące się w rękach liberałów i lewaków próbowały na nas mocno naciskać. Przygotowana została nawet demonstracja, ale przyszło na nią tak niewiele osób, że nie miała ona żadnego znaczenia.
Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".
O tym, w którym kraju na świecie komunizm był najbliższy zbrodniczemu ideałowi, mówi prof. Marek Kornat w programie Rozmowa PCh24.
Pierwsze decyzje prezydenta USA Joe Bidena wzbudzają wiele kontrowersji. Niby wiadomo było, że ta prezydentura będzie sprzyjała interesom środowisk LGBT, ale podejmowane kroki mocno uderzają w logikę. W podpisanych dyrektywach znalazł się zapis, który przekreśla sens rywalizacji sportowej w szkołach.
Kolejne państwa Europy podejmują decyzję o zwiększeniu obostrzeń wprowadzanych w związku koronawirusem. Sytuacji jak dotąd nie pomogły szczepienia. Władze uznają, że jest potrzeba wprowadzania dodatkowych ograniczeń. Jak będzie w Polsce?
Według szacunków Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej, po 18 stycznia 2021 roku swoją działalność wznowiło nawet 20 tys. przedsiębiorców z branży gastronomicznej. To w dużej mierze osoby, które zostały pominięte w rządowych „tarczach pomocowych”.
W kilkudziesięciu miastach Rosji tysiące demonstrantów stanęło w obronie aresztowanego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Żądali jego natychmiastowego uwolnienia. Pośród wznoszonych haseł nie brakowało tych mówiących o konieczności odsunięcia od władzy Władimira Putina.
Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI