DZIŚ JEST:   27   MAJA   2019 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Litwa i Węgry wezmą udział w konferencji o Bliskim Wschodzie

Litwa i Węgry wezmą udział w konferencji o Bliskim Wschodzie
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz Fot: Krystian Maj/FORUM

„Na budzące kontrowersje spotkanie w połowie lutego Warszawie wybierają się szefowie dyplomacji krajów z naszego regionu” – podaje „Rzeczpospolita”. Z informacji do jakich dotarł Jerzy Haszczyński wynika, że Litwa potwierdza to oficjalnie, a Węgry nieoficjalnie.

 

Według dziennika „teraz toczy się przede wszystkim gra o to, które państwa UE przyślą do Warszawy swoich ministrów spraw zagranicznych, a które podkreślą swój dystans do polityki bliskowschodniej Donalda Trumpa i będą reprezentowane na niższym szczeblu lub w skrajnej sytuacji wcale”.

 

Z ustaleń dziennika wynika, że w konferencji wezmą udział przede wszystkim przedstawiciele Europy Środkowo-Wschodniej. To niezwykle ważne dla dyplomacji Polski i USA, ponieważ przez pewien czas istniały obawy, że warszawska konferencja zostanie zbojkotowana, w związku z czym jej jedynymi uczestnikami będą szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz i Mike Pompeo – pomysłodawca wydarzenia.

 

„Czarny scenariusz” jednak się nie ziści, ponieważ swój udział potwierdził Linas Linkevicius – szef MSZ Litwy. – To jest w kalendarzu pana ministra, mamy potwierdzenie – powiedział „Rzeczpospolitej” litewski ambasador Eduardas Borisovas.

 

Jerzy Haszczyński ustalił ponadto, że do Warszawy przyjedzie również szef dyplomacji Węgier Peter Szijjarto mimo że oficjalnie jeszcze tego nie potwierdził.

 

„Litwa jest krajem zdecydowanie proamerykańskim. Węgry nie mają najlepszych stosunków z USA i flirtują z Rosją. Oba kraje stają natomiast zazwyczaj po stronie Polski w Unii Europejskiej”, przypomina „Rzeczpospolita”.

 

Źródło: rp.pl

TK

 

ZOBACZ TEŻ:

Spór z Iranem. Komu to służy?


DATA: 2019-01-18 22:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W tej sprawie trzeba też wziąść pod uwagę że USA są zarówno błogosławieństwem jak i przekleństwem. Jedno trzeba przyjmować a drugie odrzucać.
4 miesiące temu / bg
 
Niektorzy bohaterzy na slowo Iran juz robią w majtki.
4 miesiące temu / Ina
 
Wystarczy obejrzeć na oficjalnych stronach rządów litewskiego i węgierskiego relacje z wizyt Benjamina Natenjahu w tych krajach żeby dowiedzieć się kto tam rządzi. Wystarczy też doczytać cokolwiek o nadchodzacym spotkaniu Grupy Wyszechradzkiej, ktote ma mieć miejsce w Jerozolimie(sic!) . Zarządcą i właścicielem tej grupy państw jest Izrael. Węgry jednak, w przeciwieństwie dp Polski, nie przyjmują muzułmanów i Ukraińców, nie zamknęły sobie możliwości rozmowy z Rosją. W przeciwieństwie do PiS Węgry nie poświęcą życia Węgrów dla żydów i nie oddadzą im swojej suwerenności.
4 miesiące temu / kompletny upadek PiS
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65598"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.