DZIŚ JEST:   17   LIPCA   2018 r.

Św. Aleksego Bożego
Św. Leona IV, papieża
 
 
 
 

Litewscy deputowani bronią tradycyjnej moralności. Chcą zakazu zmiany płci

Litewscy deputowani bronią tradycyjnej moralności. Chcą zakazu zmiany płci
Źródło: pixabay.com
#GENDER    #PŁEĆ    #ZMIANA PŁCI    #LITWA    #PRAWO    #MORALNOŚĆ    #GENETYKA    #PŁEĆ KULTUROWA    #USTAWA    #TERAPIA

Grupa litewskich parlamentarzystów domaga się, aby w kodeksie cywilnym tego kraju zakazać możliwości zmiany płci. Posłowie proponują, by podstawą prawną do ustalenia płci była płeć ustalona genetycznie, a „procedury farmakologiczne, chirurgiczne lub terapia psychiatryczna mające na celu zmianę genetycznie określonych cech płci były na Litwie zabronione”.

 

Za poprawkami opowiada się 31 deputowanych, przede wszystkim prawicowego Litewskiego Związku Chrześcijan, a także kilku przedstawicieli Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin. W proponowanych zmianach do Kodeksu Cywilnego grupa deputowanych proponuje rezygnację z pojęcia „zmiana płci” i zastąpienie go terminem „tożsamość płciowa”.

 

Poprawki te zarejestrowano po tym, gdy litewskie Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało projekt ustawy, który zakłada, że osoba po zmianie płci mogłaby w swoich dokumentach zmienić dane w rubryce „płeć” jeśli w jej mniemaniu nie są one zgodne z danymi w momencie urodzenia. W tej chwili osoby, których tożsamość płciowa nie jest zgodna w płcią zarejestrowaną przy urodzeniu mogą dokonywać zmian tylko na drodze sądowej.

 

W roku 2007 Litwa przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka przegrała proces związany z brakiem procedur dotyczących zmiany płci. Rada Europy już kilkakrotnie upominała Litwę, by kraj ten dokonał stosownych poprawek i wyeliminował obecne – jak zaznaczono - luki prawne.

Propozycje 31 litewskich parlamentarzystów, już kilka godzin po ujawnieniu ich w mediach, ostro skrytykowali przedstawiciele holenderskich organizacji LGBT.

 

Źródło www.kurier.lt
ChS

 

 

 


DATA: 2017-11-17 15:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Pytasz o ślub cywilny czy w Kościele Katolickim? Jeśli o cywilny, to cóż, podobnie jak pan z uciętą ręką może wziąć ślub z kobietą, tak i pan z uciętym narządem płciowym może. A ślub w Kościele Katolickim nie wchodzi w grę z przyczyn antykatolickiej ideologii wyznawanej przez tego "pana".
7 miesięcy temu / do trooper
 
@ do trooper W sumie racja. Ale co zrobić jeśli pan po operacji zmiany płci zechce wziąć lesbijski ślub z kobietą? Taka akcja miała już miejsce w Rosji u Putina.
7 miesięcy temu / trooper
 
Czy jakakolwiek tzw. "operacja zmiany płci" jest w stanie zmienić zestaw chromosomalny człowieka? Jeśli nie, to nie ma merytorycznych podstaw do zmian wpisu w dowodzie.
7 miesięcy temu / do trooper
 
Ciekawe co wpiszą do dowodu osobnikowi o chromosomach XY posiadającemu piersi i waginę? Ciekawe co wpiszą osobnikom o chromosomach XXX, XXY, X0 albo 1/2XX i 1/2XY (ludzie hybrydy). Kiedyś tak MKOL ustanawiał płeć na zawodach ale się wycofał. Ciekawe dlaczego? Albo mam lepszy pomysł. Zamiast rubryki płeć była rubryka zestaw chromosomalny. A co jeśli jakiś pan wyjedzie do Tajlandii i podda się operacji zmiany płci? Co wtedy wpisać w dowód takiemu panu?
7 miesięcy temu / trooper
 
Gdybyś jeszcze wiedział, że nie istnieje coś takiego jak zmiana płci, więc nie może być ona drogą ratunku dla nikogo rozsądnego. Współczesna technika nie umożliwia "przerobienia" genetycznego mężczyzny na genetyczną kobietę, czy odwrotnie. Jedyne co może się udać, to oszukać kogoś że po usunięciu jakiegoś narządu czy doszyciu jakiejś protezy, staje się płcią przeciwną. Ale na takie oszustwo mogą się nabrać tylko kompletni głupcy, podobnie jak doszycie nieupośledzonemu umysłowo człowiekowi ogona nie sprawi że zacznie uważać się on za psa. Nic dziwnego że większość nieszczęśników po tego rodzaju operacjach usunięcia/doszycia dalej jest nieszczęśliwych, gdyż dociera do nich że nie tu tkwił problem.
7 miesięcy temu / do ignorancji
 
Gdyby jeszcze wiedzieli,że dla osób transseksualnych jest to jedyna droga ratunku. Ale lepiej unikać trudnych tematów i zakazywać. A wystarczyłoby chcieć się zmierzyć z tematem
7 miesięcy temu / Ignorancja w temacie nie znaczy
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.