DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Listy do Matki Bożej Fatimskiej

Listy do Matki Bożej Fatimskiej

W ubiegłym roku napisano prawie 260 tys. listów do Matki Bożej Fatimskiej. W większości przypadków zostawili je na terenie portugalskiego sanktuarium pielgrzymi. Inne dotarły do Fatimy pocztą.


Jak poinformował miesięcznik „Voz da Fátima”, w listach skierowanych w 2011 r. do Matki Bożej Różańca Świętego dominują prośby. – Zazwyczaj dotyczą one błagania o wstawiennictwo za nadawcę lub bliską jej osobę. Prośby wielokrotnie dotyczą też osób chorych i cierpiących. W ubiegłorocznych wiadomościach pozostawionych przez pątników lub przysłanych do sanktuarium znajdowało się także około 7 tys. fotografii osób proszących o pomoc – ujawniła gazeta.

Władze portugalskiego sanktuarium potwierdziły, że poza prośbami osobistymi wielu pielgrzymów zwraca się również do Matki Bożej Fatimskiej w sprawach uniwersalnych, błagając szczególnie o pokój na świecie. – Trzecią kategorią pozostawianych w portugalskim sanktuarium wiadomości są z kolei podziękowania dla Maryi za Jej wstawiennictwo – poinformował „Voz da Fátima”.

Najwięcej ubiegłorocznych listów do Matki Bożej Fatimskiej pisanych było w języku portugalskim (105 tys.), a także po angielsku (87,5 tys.) i hiszpańsku (24,3 tys.). Na kolejnych miejscach pod względem idiomów nadsyłanych wiadomości znalazł się język włoski (14,7 tys.) oraz francuski (prawie 7 tys.).

Spośród blisko 260 tys. listów do Matki Bożej Fatimskiej najwięcej przesyłek zostało pozostawionych w Kaplicy Objawień, a także w skarbonkach na terenie tego portugalskiego sanktuarium. Od niedawna jego władze udostępniły również adres elektroniczny [email protected] dla użytkowników Internetu chcących przekazać Maryi swoje prośby i podziękowania.

Wszystkie wiadomości są zbierane przez grupę sióstr zakonnych, które następnie umieszczają je podczas nocnego czuwania obok figury Matki Bożej Fatimskiej znajdującej się w Kaplicy Objawień.


Źródło: KAI


DATA: 2012-05-25 09:46
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.