DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Lista senatorów, którzy poparli ustawę o in-vitro. Zabrakło trzech głosów by ją odrzucić – czyich?

Lista senatorów, którzy poparli ustawę o in-vitro. Zabrakło trzech głosów by ją odrzucić – czyich?
#KOŚCIÓŁ    #FRANCISZEK    #RZECZNIK    #PROJEKT    #GŁOSOWANIE    #KOPACZ    #PSL    #PO    #WIARA    #JAN PAWEŁ II    #WATYKAN    #IN VITRO    #SEJM    #DEKALOG    #EPISKOPAT    #STANOWISKO

Mimo apeli biskupów 43 senatorów Platfromy Obywatelskiej oraz trzech postkomunistów zdecydowało, że w Polsce można będzie bezkarnie zamrażać ludzkie zarodki i produkować dzieci z probówki.


Spośród 93 senatorów, 46 było za przyjęciem projektu ustawy potępionego przez biskupów, 43 przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.


Kto głosował za ustawą? Miażdżąca większość Klubu PO - Łukasz Abgarowicz, Mieczysław Augustyn, Ryszard Bonisławski, Bogdan Borusewicz, Barbara Borys-Damięcka,  Alicja Chybicka, Leszek Czarnobaj, Robert Dowhan, Jarosław Duda, Witold Gintowt-Dziewałtowski, Stanisław Gorczyca, Ryszard Górecki, Maciej Grubski, Piotr Gruszczyński, Stanisław Jurcewicz, Kazimierz Kleina, Bogdan Klich, Ryszard Knosala, Andrzej Kobial, Marek Konopka, Zbigniew Meres, Jan Michalski, Andrzej Misiołek, Ireneusz Niewiarowski, Norbert Obrycki, Andrzej Owczarek, Andrzej Person, Leszek Piechota, Józef Pinior, Aleksander Pociej, Sławomir Preiss, Marek Rocki, Jadwiga Rotnicka, Janusz Sepioł, Andrzej Szewiński, Bogusław Śmigielski, Aleksander Świeykowski, Piotr Wach, Edmund Wittbrodt, Michał Wojtczak, Jan Wyrowiński, Adam Zdziebło i Piotr Zientarski. Czterech senatorów PO wstrzymało się od głosu.


Platformę w jej dziele zniszczenia wsparli trzej senatorowie kojarzeni z lewicą – Marek Borowski, Włodzimierz Cimoszewicz i Kazimierz Kutz.


Przeciw ustawie był cały obecny na głosowaniu skład Klubu PiS oraz dziewięciu senatorów PO.


Ustawa przeszła głosami trzech senatorów. W głosowaniu udziału nie wzięła jedyna senator PSL Andżelika Możdżanowska oraz… dwóch senatorów z PiS - Grzegorz Bierecki i Bohdan Paszkowski. Gdyby ta trójka stawiła się na głosowaniu, ustawa nie zyskałaby większości głosów i nie przeszła procedury legislacyjnej.


Teraz ustawą zajmie się prezydent. Prezydent Komorowski.

 


kra
DATA: 2015-07-10 15:49
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jakim cudem ta ustawa przeszła jeżeli 46 jest mniejsze niż 47(43 plus 4)
ponad 5 lat temu / stif
 
Ach Modemiku, ta twoja "głębia" argumentacji... Czyli analogicznie uważasz że 80 lat temu neutrina to była bzdura, bo nikt tego wtedy naukowo nie potwierdził? Inaczej mówiąc, uważasz że 80 lat temu neutrina we wszechświecie nie istniały, a cudownie pojawiły się dopiero w momencie praktycznego potwierdzenia teorii? :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
"Dzieci wymodlone" to bzdura, bo nikt tego naukowo nie potwierdził.
ponad 5 lat temu / TheModern
 
Modemiku, no i kolejny raz udowadniasz że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Przecież Zofia, opowiadając się przeciw in vitro, nijak nie zasugerowała że chodzi jej o marznące niezapłodnione komórki jajowe. Daj do przeczytania wypowiedź Zofii komuś potrafiącemu czytać ze zrozumieniem (mam nadzieję że znasz kogoś takiego komu ufasz?), to on bez problemu wyjaśni ci jak bezsensownie palnąłeś, bez racjonalnego powiązania swojej odpowiedzi z postem Zofii. No widzisz do czego to doszło? Twoje antykatolickie fobie osiągnęły poziom tworzenia urojonej alternatywnej rzeczywistości, gdy jesteś przekonany że ktoś powiedział coś czego nijak nie powiedział :) P.S. gdybyś potrafił rozumować, to poprosiłbym o dowód twojego twierdzenia że "głupotą i bzdurą są dzieci wymodlone", ale ponieważ tradycyjnie, gdy dochodzi do konieczności użycia rozumu, podkulisz pod siebie ogonek jak zbity piesek, to... do następnego ubawu :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
No i kolejny raz nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Spytałem się Zofii czy jej także żal niezapłodnionych komórek jajowych, które marzną na szkle. Opowiadała się ona (Zofia) przeciw in vitro tak jak pani senator PiSu. Ironicznie zwróciłem tu uwagę na głupotę przeciwników in vitro takich jak Dorota Czudowska, która wygadywała takie bzdury. Nie tylko takie zresztą, warto wspomnieć także "dzieci wymodlone".
ponad 5 lat temu / TheModern
 
Modemiku, ale przecież głosisz ten pogląd także jako swój własny, co wynika z twojego pierwszego posta w tym wątku. Zresztą, nie pierwszy raz przemodemowujesz tutaj brednie, przypomnę choćby wielokrotnie wspominany przez ciebie lot zdetonowanym samolotem :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.