DZIŚ JEST:   23   LIPCA   2019 r.

Św. Brygidy, patronki Europy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


????????????Czekamy na odpowiedź.????
9 miesięcy temu / B&B...
 
To papież powiedział, a nie Reduta: "część tej tragicznej historii przyszła ... od Polaków". Czyli to nie Reduta pomówiła Polskę. A jeśli mówisz o "pomówieniu papieża", tym samym sugerujesz że papież... pomówił sam siebie o własne słowa! Twoje oczernianie Reduty i dopisywanie do tego swojej ideologii jest po prostu złe moim zdaniem.
9 miesięcy temu / do Michał92
 
Papież na Litwie bardzo wymownie mówił i zwracał się do Litwinów o to, aby Litwa była przykładem dla innych Państw jeżeli chodzi o poszanowanie i współistnienie wielu różnych kultur i narodowości, mniejszości m.in polskiej, rozmawiał z ofiarami komunizmu, spotkał się z chorymi dla mnie to jest najistotniejsze niż ta odpowiedź dana grupce dziennikarzy, którą Reduta rozdmuchuje na cały świat i to właśnie dla mnie jest pomówienie Polski, a jednocześnie Papieża. Papież wymienił te kraje, z którymi od zachodu Litwa można powiedzieć miała bliskie sąsiedztwo, a dopisywanie przez Redutę do tego swojej ideologii jest po prostu złe moim zdaniem.
9 miesięcy temu / Michał92
 
Amen!
9 miesięcy temu / Frondo z Krainy Deszczowców
 
@Michal92. To dlaczego nie wspomnial o komunistach w historii Litwy? Zydowskich komunistach, ktorzych bylo pelno w stalinowskim aparacie terroru? O, juz wiem, dlaczego nie wspomnial. Zygmuntowi Baumanowi byloby przykro...
9 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
I tak dobrze, ze nie wspomnial o "polskich obozach zaglady".
9 miesięcy temu / Obcy Astronom
 
Nie zauwazyles, ze papiez wymienil Polakow w jednym rzadku z Niemcami i nazistami? Jesli myslisz, ze to przypadek, to jestes naiwny albo... sam sobie dopowiedz. Nie zauwazyles nagonki, jaka od dluzszego czasu ma miejsce? Oczernianie naszego kraju na lewo i na prawo? W relacjach miedzyludzkich zawsze zdarzaja sie jakies dobre i zle chwile - nawet w najlepszej rodzinie - taka jest natura ludzka. Ale zeby przez to wrzucac nas do jednego worka razem z nazistami? Zastanow sie, co piszesz.
9 miesięcy temu / Kappa @Michal98
 
Nie do końca to prawda, że papież pochodzi z Argentyny, bo pochodzi z Italii. A i historii Urugwaju, gdyby przyszło mi mówić, to popytałbym Urugwajczyka. Na pewno jakiś w Watykanie się znajdzie. Dziękuję za list. Króluj nam Chryste!
9 miesięcy temu / Yamamoto
 
Ale o co chodzi? Przecież Papież jedynie wyraził obowiązującą od kilkunastu lat wersję historii, w której Polacy rozpętali II wojnę światową i razem ze swoimi pobratymcami - hitlerowcami (taki naród, żyjący w nibylandii na obrzeżach zbadanego świata: zdaje się, że zamieszkują Rów Mariański) - wymordował 6 milionów Żydów. Drodzy Panowie z Reduty Dobrego Imienia: nie ma o co się zaraz obrażać, przecież to oficjalna wersja historii i wszyscy to wiedzą. Nie rozumiem takiego czepialstwa: on pobił czy jego pobili - co za różnica.
9 miesięcy temu / rozbawiony
 
@Michał92. Nie stawiaj znaku równości krzywd między nami a Litwą! Jeżeli Franciszek słabo się przygotował z historii, to niepotrzebnie mówił cokolwiek. A zupełnie zabawne były słowa papieża wymieniające też sprawstwo Niemców, oraz... jakiś niezidentyfikowanych nazistów!
9 miesięcy temu / Anaja
 
Dziękuję za ten list.
9 miesięcy temu / Wojtek
 
Papieża zapytano o historię Litwy. Papieża, który pochodzi z Argentyny, to tak jak zapytać Polaka o historię Urugwaju. Nie wymagajcie od Papieża Franciszka, żeby znał doskonale historię wszystkich narodów Świata. Jest Głową Kościoła Rzymsko - katolickiego, a nie profesorem historii wszystkich narodów Świata, jest równocześnie bardzo ważnym, ale też normalnym człowiekiem jak każdy z nas. Moim zdaniem Papież Franciszek powiedział po prostu prawdę, dlatego to wielu boli. Polska ma wspaniałą historię, bohaterską, piękną, ale twierdzenie, że Polska dla Litwy była zawsze tylko i wyłącznie samym dobrodziejstwem, że zawsze była dla niej tolerancyjna i nigdy nie wykorzystywała jej słabości jest po prostu fałszywe tak samo my od Litwinów także nie zawsze otrzymywaliśmy samo dobro to działało w dwie strony. Papież Franciszek na Litwie mówił wiele dobrego dotyczącego mniejszości na Litwie w tym mniejszości polskiej, czy ktoś to zauważył? Cześć i Chwała Papieżowi!!!
9 miesięcy temu / Michał92
 
Bardzo dobry list. Żaden poprzedni papież takiej gafy by nie strzelił.
9 miesięcy temu / Anaja
 
:( No cóż, nie-Europejczyk, wychowany wśród rodzin ss-mańskich, które to uciekły z 3 rzeszy niemieckiej po II Wojnie Światowej do Argentyny( nie było tam ścigania zbrodniarzy wojennych, z wyjątkiem ss- obersturmbannfuhrera eichmana, którym zajęli się osobiście Izraelczycy), to i zna ,,trochę inną historię wojny,, niżli Polacy.
9 miesięcy temu / szpulas11
 
Ja również dziękuję za te słowa wystosowane do Papieża. Zmroziło mnie kiedy przeczytałem co powiedział. Oczywiście to woda na młyn wszelkich lewicowców i naprawę nie potrafię zrozumieć czemu Papież tak nas oczernił... nie potrafię...
9 miesięcy temu / Marcin W.
 
Bardzo ważny tekst. Dziękuję!
9 miesięcy temu / Brad
 
To się nazywa ODWAGA. Prawdziwe Świadectwo. Czy tylko osoby Z Reduty Dobrego Imienia >widzą< i >słyszą< bo innych [ władze świeckie i kościelne ] ZATKAŁO. A gdzie są ci z urzędu winni BRONIĆ Imienia Bożego , Prawdy Bożej, Kościoła Katolickiego wyjechali na wakacje do Rzymu czy na intratne posady w Watykanie ?
9 miesięcy temu / iskierka
 
Papież Franciszek popełnia błąd za błędem. Chyba zapomniał, że także jest głową państwa, a nie tylko papieżem i sprawuje urząd, a nie jest tylko biskupem Rzymu... itd. itd. Z takim nastawienie nie powinien kandydować na urząd papieski.
9 miesięcy temu / DNA
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.