DZIŚ JEST:   07   LIPCA   2020 r.

Bł. Benedykta XI, papieża
 
 
 
 

List otwarty działaczki patriotycznej: harcerze, nie zbierajcie na WOŚP! Owsiak zniechęca do Kościoła

List otwarty działaczki patriotycznej: harcerze, nie zbierajcie na WOŚP! Owsiak zniechęca do Kościoła
fot. Rafal Kuzma / FORUM

Marcelina Sieracka, prezes Klubu Patriotycznego im. por. Antoniego Bieguna ps. „Sztubaka” w związku ze zbliżającym się kolejnym finałem WOŚP, wystosowała list otwarty do liderów Organizacji prowadzących działalność wychowawczą z apelem, aby jednoznacznie opowiedzieli się przeciwko współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

 

Sieracka zaadresowała list do organizacji „dbających o kształtowanie u młodego pokolenia postaw patriotycznych”. Wśród adresatów znaleźli się: Komendant Główny ZS „STRZELEC” OSW – insp. ZS Marcin Waszczuk, Przewodniczący ZHP, hm. Dariusz Supeł oraz Przewodnicząca ZHR, hm. Ewa Borkowska-Pastwa.

 

Autorka listu zwróciła wagę na promowanie przez Owsiaka nihilizmu oraz wspieranie przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Przystanku Woodstock. Poniżej zamieszczamy treść listu.

 

Szanowni Państwo,

 

Zbliża się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwracam się do Państwa - liderów Organizacji prowadzących działalność wychowawczą i dbających o kształtowanie u młodego pokolenia postaw patriotycznych - z apelem, aby jednoznacznie opowiedzieli się Państwo przeciwko współpracy z Jerzym Owsiakiem i jego Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W ten sposób swoim autorytetem przeciwdziałając zaangażowaniu w jego inicjatywy młodych ludzi, którym ideały patriotyczne są bliskie sercu, a którzy nie są świadomi, jakiego człowieka dzieło wspierają.

 

Jerzy Owsiak to postać, która reprezentuje zupełnie inny system wartości niż ten, który powinien być wpajany młodemu pokoleniu. Wspierając finansowo dzieło Owsiaka, wspieramy tworzenie z niego autorytetu moralnego, w ten sposób pomagając lewicowej rewolucji kulturowej. Owsiak, korzystając ze swego autorytetu, stara się zaszczepiać w ludziach niechęć do patriotyzmu, do Kościoła, do tradycyjnego światopoglądu, stara się oswoić Polaków z lewicowymi postulatami cywilizacji śmierci, na przykład wzywając do dyskusji o eutanazji.

 

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, za pośrednictwem spółki Złoty Melon, wydaje wielkie pieniądze na organizowanie „Przystanku Woodstock”, gdzie młodzi ludzie zagrożeni są nie tylko pokusą nieobyczajnego zachowania, ale również sektami (Hare Kryszna) i indoktrynacją lewicowo-liberalną

 

Rodzina Owsiaków zarabia wielkie pieniądze ze swojej działalności związanej z Fundacją WOŚP. Owsiak to bardziej biznesmen niż filantrop. Mimo wszystko ludzie lewicy starają się czynić z niego „świeckiego świętego”, przeciwstawiając Owsiakowi rzekomo zdegenerowany Kościół Katolicki.

 

Co więcej, w procesie Jerzego Owsiaka przeciwko Piotrowi Wielguckiemu sąd wykazał sprzeczności w zeznaniach „świeckiego świętego”, do tego stwierdzając, że na pewno miał miejsce transfer środków w trójkącie Fundacja WOŚP, Złoty Melon i Mrówka Cała (prywatna firma żony Owsiaka, niedawno rozwiązana). Co najbardziej zdumiewające, odmówiono sądowi dostępu do dokumentacji księgowej Mrówki Całej. Owsiak jako prezes Złotego Melona i jego żona jako reprezentantka Fundacji WOŚP zlecali zamówienia prywatnej firmie żony Owsiaka (czyli Mrówce Całej).

 

Dlatego apeluję, aby Strzelcy i Harcerstwo (w znaczeniu: wszystkie organizacje odwołujące się do idei strzeleckiej i harcerskiej) wycofały się ze współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i nie hańbiły munduru. Strzelcy i Harcerstwo to środowiska, które powinny uczyć młodych ludzi postawy patriotycznej, tradycyjnych wartości, a popieranie lewicowego Owsiaka się z tym kłóci.

 

Miejmy odwagę powiedzieć NIE obłudzie i prywacie !

 

 

                                                                                              

                                                                                               Z poważaniem,

 

                                                                                                Marcelina Sieracka

                                                           Prezes Klubu Patriotycznego im. por. Antoniego Bieguna ps. Sztubak

 

 

ged


DATA: 2015-01-12 09:20
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jestem harcerką i będę wspierać WOŚP.
ponad 4 lata temu / Harc_erka
 
Ta wypowiedź jest zaprzeczeniem idei harcerstwa, chrześcijaństwa, patriotyzmu. Jakikolwiek czyn, którego celem jest dobro ogółu, który przyczynia się do poprawy dobrostanu społeczeństwa, który potrafi zjednoczyć Polaków wielkiego serca, powinien być powodem do DUMY NARODOWEJ - a przez hańbiącą wypowiedź " Prezesa Klubu Patriotycznego"odbiera się Polakom ochotę do pozostania w tym cuchnącym z zazdrości i nienawiści bagnie.
ponad 4 lata temu / Patiota w starym stylu
 
Brawo, popieram.
ponad 5 lat temu / jou
 
Zgadzam się w pełni z Rozczarowanym w obu przypadkach. The Modern mógłbyś nie manipulować cudzymi wypowiedziami? Bo za tym zawsze stoi zła wola. Co chcesz tym osiągnąć?
ponad 5 lat temu / Iw
 
@miron: a czy w warunkach korzystania ze sprzętu finansowanego przez WOŚP jest WARUNEK że mogą korzystać z niego tylko osoby popierające WOŚP? Jeśli nie, a sprzęt jest używany w jednostce mającej kontrakt z NFZ, to KAŻDY ubezpieczony ma prawo do korzystania z tego sprzętu. A jak się to owsiakowcom nie podoba, to niech otworzą własne szpitale z własnymi zasadami :)
ponad 5 lat temu / Rozczarowany
 
katolikowi nie wypada dawać pieniędzy na wośp(chociażby ze względu na festiwal)
ponad 5 lat temu / wulk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.