Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2021 r.

Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

LISICKI, CHMIELEWSKI, KRATIUK: Czy Kościół pozwoli na drugi lockdown? II JA, KATOLIK. EXTRA


Odtwórz w YouTube
 

Polski rząd przywraca obostrzenia, mające ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jak zareaguje na nie Kościół w Polsce? Czy wielu duszpasterzy na powrót wejdzie w rolę urzędników Sanepidu? A może duchowe skutki ostatniego lockdownu, widoczne wśród Polaków, sprawią, że jednak tym razem duchowni zareagują inaczej?

 

 


DATA: 2021-01-12 11:14:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

@abc. Pytałam właśnie o konkordat 2 miesiące temu pewnego franciszkanina. Twierdził, że właśnie Kościół musi się stosować do zaleceń z powodu konkordatu. Ale nie jestem pewna i muszę to sprawdzić.
3 miesiące temu / Anaja
 
Pytanie retoryczne @Autorzy : czy KOMITET CENTRALNY ma uprawnienia do decydowania w KOSCIELE, ktore jest CIALE BOZYM, jesli tak to od kiedy?
3 miesiące temu / Jara
 
@abc: Nie ma żadnego zaskoczenia. Pasterze nakazują posłuszeństwo wobec przepisów. Niektórzy nakazują udzielać Komunii Św. tylko do brudnej łapy. Za chwilę nakażą liczyć wiernych w kościołach i wypraszać nadliczbowych oraz łączyć się duchowo z celebransem w czasie Mszy Telewizyjnej. W Gietrzwałdzie przygotowano krzesełka pod drzewami z boku kościoła dla maskowo nieposłusznych teraz pewnie je schowano, a niemaskowi won. Mogło być zupełnie inaczej, gdyby ci pasterze okazali się Pasterzami.
3 miesiące temu / Republikanin
 
I jeszcze jedno - po pierwszym zaskakującym uderzeniu na wiosnę cały czas brakowało w Kościele jakiejkolwiek refleksji nad tymi wydarzeniami praktycznie bez precedensu w historii i jakichkolwiek przygotowań na podobną sytuację w przyszłości. Każdy chociaż z odrobiną rozumu wiedział, że na jesieni władze zorganizują powtórkę, a tu nas prawdopodobnie czeka kolejne "zaskoczenie" pasterzy.
3 miesiące temu / abc
 
A w zasadzie to jak te nakazy i zakazy władzy mają się do podpisanego i obowiązującego Konkordatu?
3 miesiące temu / abc
 
do @@@ - cyt.: ''Kościół nie jest w Polsce organem władzy, nie może więc zakazać ew. lockdownu'' - A władza państwowa nie jest Kościołem, więc nie może mieszać się do obrzędów liturgicznych.
3 miesiące temu / Xxx
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 129 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.