DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Lis i Pospieszalski zostają w TVP, ale… nowe kontrakty zakładają „odpowiedni nadzór”

Lis i Pospieszalski zostają w TVP, ale… nowe kontrakty zakładają „odpowiedni nadzór”

Ukarani przez zarząd Telewizji Polskiej redaktorzy Tomasz Lis i Jan Pospieszalski otrzymali przedłużenie kontraktów. Oznacza to, iż na jesieni znowu zobaczymy ich programy. Będą jednak objęci specjalnym nadzorem, co zostało ujęte w treści nowych umów.

 

Telewizja Polska podjęła decyzje w sprawie dalszej realizacji programów Tomasza Lisa i Jana Pospieszalskiego. Już na jesieni zobaczymy nowe odcinki „Tomasza Lisa na żywo” i „Bliżej”, jednak z pewnym zastrzeżeniem… Zarząd TVP, który niedawno ukarał dyscyplinarnie obu dziennikarzy, postanowił zwiększyć nadzór nad produkcją ich programów. Zostało to ujęte w treści przedłużonych kontraktów.

 

- Umowy gwarantują odpowiedni nadzór TVP nad realizacją przygotowywanych przez nich programów i w większym niż dotychczas stopniu chronią interesy nadawcy publicznego - tłumaczy Joanna Stempień-Rogalińska, pełniąca obowiązki rzecznika prasowego TVP, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

 

Powodem kolejnych kroków dyscyplinarnych podjętych przez spółkę jest „naruszenie zasad etyki dziennikarskiej” przez Tomasza Lisa w programie, w którym razem z aktorem Tomaszem Karolakiem pozwolił sobie na nieeleganckie żarty z córki prezydenta elekta. Autor programu „Bliżej” naraził się natomiast z powodu przypomnienia o powiązaniach Bronisława Komorowskiego z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi, w sondzie, w której padło pytanie: „Czy zagłosujesz na kandydata popieranego przez WSI?”.

 

 

Źródło: wirtualnemedia.pl

FO
DATA: 2015-07-10 18:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To może być fajna zabawa patrzeć jaki ci obywatele PO Polski nagle stali się obywatelami PiS Polski. Ale może się mylę, może jednak to nie szczury i będą lojalni. A wy jak myślicie?
ponad 5 lat temu / blanka
 
Czyli kłamstwo i potwarz zrównane z ziarnem prawdy.
ponad 5 lat temu / WuKa
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.