DZIŚ JEST:   15   LIPCA   2020 r.

Św. Bonawentury, Doktora Kościoła
Św. Włodzimierza, księcia
 
 
 
 

Linie lotnicze Air Canada chcą być bardziej „tolerancyjne”. Zakazują zwrotów „pan” i „pani”

Linie lotnicze Air Canada chcą być bardziej „tolerancyjne”. Zakazują zwrotów „pan” i „pani”
Fot. Pixabay License

Władze linii lotniczych Air Canada zdecydowały o wprowadzeniu zakazu zwracania się do pasażerów per „pan” i „pani”. Zarządzenie obowiązuje wszystkich pracowników wchodzących w skład tzw. personelu pokładowego.

 

Zaskakująca decyzja władz kanadyjskich linii lotniczych jest podyktowana chęcią bycia jeszcze bardziej „tolerancyjnym”, w szczególności wobec osób, które nie identyfikują się z żadną z płci, a także wobec osób transseksualnych. Decyzja nie została jeszcze opublikowana jako oficjalne stanowisko, ale ujawniono treść notatki kierowanej przez pion kierowniczy do pracowników podróżujących na pokładzie samolotów Air Canada.

 

„Chcemy zapewnić integracyjną przestrzeń dla wszystkich, w tym dla osób utożsamiających się z płcią X. Zmiana zostanie odzwierciedlona w instrukcjach pokładowych w ramach naszego zobowiązania do poszanowania różnorodnej tożsamości płciowej i integracji. Poinformujemy cię, kiedy wprowadzić tę zmianę” – czytamy w notatce władz linii lotniczych, która została przekazana pracownikom. Jej treść ujawnia redakcja „La Presse” z Montrealu.

 

O planowanych zmianach w zwrotach do pasażerów i usunięciu rzekomej „dyskryminacji” ze względu na płeć, informuje również rzecznik prasowy Air Canada. W wiadomości skierowanej do redakcji portalu CTV News Montreal podkreśla, że władze firmy chcą, aby wszyscy podróżujący z kanadyjskimi liniami lotniczymi, czuli się szanowani.

 

„Zmodyfikujemy nasze ogłoszenia pokładowe, by je unowocześnić i usunąć konkretne odniesienia do płci. Będziemy ciężko pracować nad tym, by wszyscy pracownicy czuli się wartościowymi członkami rodziny Air Canada i jednocześnie, by nasi klienci byli szanowani i czuli się komfortowo, kiedy decydują się podróżować z nami” – napisał rzecznik prasowy Air Canada.

 

Jak wynika z informacji podawanych przed media, standardowe formy grzecznościowe takie jak zwroty „pan” i „pani”, zostaną wkrótce zastąpione nową formułą. „Witamy wszystkich” lub „Dzień dobry wszystkim” – to zwroty, które już wkrótce będą słyszeli pasażerowie linii lotniczych.

 

Przypomnijmy, że to nie pierwsza taka sytuacja, gdy linie lotnicze chcą wyrazić swoją nadmierną „tolerancję” względem transseksualistów lub osób, które nie utożsamiają się z żadną płcią. Kilka miesięcy temu włoskie Air Italy oraz amerykański United Airlines wprowadziły w swoich formularzach rezerwacyjnych „udogodnienia”, które pozwalają na określanie płci jako „X”. Oznaczenie ma dotyczyć wszystkich pozostałych form „ekspresji płciowej”, innych niż płci naturalne i przyrodzone.

 

 

Źródło: TVP Info, CYV News Montreal, next.gazeta.pl

WMa

 

 


DATA: 2019-10-17 17:12
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zawsze mozna zrezygnować z tych linii.
8 miesięcy temu / Panda
 
Zgłupieli!!!
8 miesięcy temu / Zbigniew
 
Trolle powtarzają w kółko te same kłamstwa, nie reagując na rzeczową kontrargumentację. Tak robisz ty na tym forum. Dotarło że jesteś trollem?
8 miesięcy temu / @ala wilk
 
@Michał. nczas nie ma już forum, więc biedaczek o pseudonimie ala musi gdzie indziej "się spełniać". Dziwne, że nie pisze o "prawiczkach" i Hitlerze, bo to był jego ulubiony temat.
8 miesięcy temu / Samanta
 
Dlaczego uważasz że trolluję? Czy w Rosji ktoś Ci powie per "pan"? Nie. Tam mówi się "wy".
8 miesięcy temu / ala wilk
 
...i po syropie klonowym...chyba że jeszcze są normalni Kanadyjczycy?
8 miesięcy temu / Kasandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.