DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

LifeSiteNews twierdzi, że hierarcha był obecny na homoseksualnej imprezie. Kard. Becciu zaprzecza

LifeSiteNews twierdzi, że hierarcha był obecny na homoseksualnej imprezie. Kard. Becciu zaprzecza
kard. Francesco Coccopalmerio fot. vimeo/screenshot

Według źródeł do których dotarli dziennikarze portalu LifeSiteNews, jeden z watykańskich kardynałów - Francesco Coccopalmerio brał udział w homoseksualnej imprezie, na której obecne były także narkotyki. Całą „zabawę” miała przerwać Gwardia Szwajcarska. Sprawie zaprzecza jednak kard. Angelo Becciu. 

 

Wydarzenie miało mieć miejsce we wrześniu 2017 r., w apartamentach przeznaczonych dla pracowników Kongregacji ds. Nauki i Wiary. Anonimowe źródło, do którego dotarli dziennikarze LifeSiteNews podało, że papież miał wiedzieć o obecności kardynała na zabawie. Kard Coccopalmerio sprawował funkcję przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych do czasu zwolnienia w kwietniu tego roku.

 

Wśród źródeł portalu znalazło się trzech księży pragnących z wiadomych względów pozostać anonimowymi. Według ich relacji kard. Coccopalmerio nie był jedynie uczestnikiem, ale „przewodził” całej zabawie. W pewnym momencie do apartamentu weszła Gwardia Szwajcarska i nakazała zakończenie imprezy zanim dokona aresztowań. Wobec braku reakcji kardynała, aresztowano jego sekretarza, ks. Luigi Capozzi’ego.  

 

Publikację portalu LifeSiteNews skomentował także serwis infovaticana.com. Zwraca uwagę na to, że informacja amerykańskiego portalu oparta jest na anonimowych źródłach, ale podkreśla, że trudno o tej sprawie pisać inaczej. Autorzy infovaticana.com podkreślają także, że - jeśli informacje nie są prawdziwe - kardynał powinien pilnie pozwać LSN i wyłącznie taki ruch może potwierdzić, czy ma w tej sprawie coś do ukrycia. Wówczas bowiem, przed watykańskim sądem, watykańskie służby musiałyby powiedzieć, czy dziennikarze LifeSiteNews napisali prawdę, i czy na homo-imprezie rzeczywiście obecny był wysoki dostojnik kościelny, czy wyłącznie jego sekretarz. 

 

W tym kontekście warto przypomnieć wypowiedź kardynała dotyczącą relacji między osobami o skłonnościach homoseksualnych. W wywiadzie z 2014 r. udzielonemu włoskiemu „Rossoporpora” mówił: „Jeżeli spotkam homoseksualną parę, od razu wiem że ich relacja jest niedozwolona – tak mówi doktryna, którą całkowicie przyjmuję. Jednakże, jeżeli zatrzymamy się na doktrynie, nie dostrzeżemy osoby. Kiedy widzę, że dwie osoby prawdziwie się kochają, czynią akty miłosierdzia wobec potrzebujących to widzę, mimo że ich relacja jest niedozwolona, pozytywne rzeczy z niej wypływające. Zamiast całkowicie zamykać oczy, wolę dostrzegać i przyjmować wyraźne pozytywy takich relacji”.

 

Jak informuje watykański korespondent "National Catholic Register" Edward Pentin, całej sprawie zaprzecza kard. Angelo Becciu. Hierarcha napisał, że to on poinformował kard. Coccopalmerio o aresztowaniu ks. Luigiego Capozzi'ego. Kard. Becciu dodał również, że ksiądz nie został aresztowany podczas "homoseksualnej imprezy", a na dziedzińcu domu. 

 

Warto też dodać, że kardynał Coccopalmerio jest duchownym wskazanym przez Watykan do tłumaczenia katolikom wzbudzającej emocje adhortacji "Amoris laetitia". Przypomnijmy, że w ubiegłym roku do "Tygodnika Powszechnego" dodana była książka tego duchownego, zatytułowana "Radość miłości", przedstawiana jako "watykański bestseller poświęcony Komunii dla rozwodników".  Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Tekstów Prawnych w 50-stronicowej broszurze dokonał analizy 8. rozdziału adhortacji „Amoris laetitia”, poświęconego sytuacjom nieregularnym. Zdaniem kard. Coccopalmeria papież nie zmienia nauczania Kościoła, choć rzeczywiście otwarta została możliwość komunii dla tych osób - pisał wówczas "Tygodnik Powszechny". 

 

Portal LifeSiteNews opublikował artykuł w środę wieczorem (europejskiego czasu), do tej pory watykańskie Biuro Prasowe nie skomentowało tych doniesień. Portal PCh24.pl będzie informował o dalszym rozwoju sprawy oraz ewentualnych komentarzach dotyczących aresztowania księdza i ewentualnej obecności na "imprezie" hierarchy. 

 

Źródło: lifesitenews.com

PR


DATA: 2018-10-11 18:03
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

od dawna nie wierzyłem temu gościowi, jak czytałem jego interpretacje, były moim zdaniem heretyckie, nieścisła, naciągane, czuć było z daleka, że coś stoi osobistego za jego wolą nauczania interpretowania doktryny kościoła. dzis fakty wychodzą, i narkotyki i homo... niech zaprzeczy przed sądem.... to zmienie zdanie, ale niech za[rzeczy skutecznie, i wiarygodnie... ok.
ponad 1 rok temu / stess
 
Jeśli kard. Francesco Coccopalmerio jest "czysty", niech podda się narkotestom. Jestem niemal pewny, że tego nie zrobi...
ponad 1 rok temu / Andrzej
 
Warto postawić pytanie co może być powodem takiego ZNIEPRAWIENIA ? > Fałszywe >powołanie
ponad 1 rok temu / iskierka
 
To bardzo nieelegancko tak wparowywać bez zaproszenia na prywatne przyjęcie garstki przyjaciół, a w dodatku aresztować jednego z nich. Gdzie ta Gwardia Szwajcarska pobierałą lekcje savoir-vivre'u! Nie do pomyślenia, żeby spokojnemu, starszemu, szacownemu kardynałowi zakłócano w ten sposób kulturalne spotkanie i miejsce wymiany głębokiej myśli filozoficzno-teologicznej. Do czego to doszło? Młodzież w tych czasach powinna uczyć się od starszych, naśladować ich, przyłączyć się, a nie aresztować! Gdyby tak jeden z drugim gwardzistą zastanowili się choć przez chwilę nad swoim niestosownym zachowaniem, to z całą pewnością zrozumieliby swój nietakt, przeprosiliby za najście i dyskretnie się ulotnili.
ponad 1 rok temu / rozbawiony
 
Warto postawić pytanie co może być powodem takiego ZNIEPRAWIENIA ? > Fałszywe >powołanie
ponad 1 rok temu / iskierka
 
prawda czy nie, ale jedno jest pewne: masoni faktycznie maja mocne wtyki na Watykanie
ponad 1 rok temu / widze to tak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.