DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

LifeSiteNews: nowy prefekt Dykasterii Komunikacji nazwał abp Vigano „wielkim oskarżycielem”

LifeSiteNews: nowy prefekt Dykasterii Komunikacji nazwał abp Vigano „wielkim oskarżycielem”
fot. wikimedia commons

21 grudnia 2018 roku na nowego prefekta Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej został mianowany włoski dziennikarz Andrea Tornielli. Jak podaje amerykański portal LifesiteNews, w przeszłości nazwał on zarówno abp Vigano jak i kardynała Zena „wielkimi oskarżycielami” papieża Franciszka. Kim jest nowy redaktor odpowiedzialny za watykański przekaz medialny?

 

W artykule opublikowanym na łamach LifeSiteNews, Diane Montagna przybliża nam postać Andrei Torniellego, nowego szefa Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej. Papież Franciszek mianował włoskiego dziennikarza na prefekta dykasterii 21 grudnia 2018 roku. Tornielli zastąpił na obecnym stanowisku Paolo Ruffiniego.

 

W przeszłości Tornielli miał nazwać zarówno abp. Vigano jak i sprzeciwiającemu się chińsko-watykańskiemu porozumieniu kard. Josepha Zena „wielkimi oskarżycielami” papieża. Warto zaznaczyć, że Franciszek przedstawiając to określenie (wielki oskarżyciel) nazywał działanie Złego Ducha, nie wskazując personalnie na żadnego z hierarchów.

 

Tornielii w sprawie świadectwa abp Vigano był jednym z wiodących obrońców strategii podjętej przez papieża. Oprócz obrony Biskupa Rzymu, dziennikarz m.in. Vatican Insider czy La Stampa zaatakował osoby otwarcie sprzeciwiające się działaniom Stolicy Apostolskiej. 9 listopada podczas telewizyjnego wywiadu Tornielli „wielkim oskarżycielem” nazwał bezpośrednio byłego nuncjusza w USA, abp Carlo Marię Vigano. Dodatkowo, zaatakował także kard. Josepha Zena. „Kolejnym wielkim oskarżycielem jest także kardynał emeryt z Hong Kongu, Zen (…), który wyraził kilka ultrakonserwatywnych sprzeciwów przeciwko papieżowi, w których wziął udział także były nuncjusz Vgano” – otwarcie wskazywał Tornielli.

 

LifeSiteNews powołując się a własne źródła wskazuje, że nowy prefekt ujednolici przekaz Stolicy Apostolskiej, a samego Torniellego określa się mianem „człowieka od mediów na jakiego Franciszek zasługuje”. Źródła amerykańskiego portalu podają, że włoski dziennikarz jest „zawsze doskonale poinformowany oraz posiada bezpośredni dostęp do papieża, dzięki czemu zawsze będzie znał jego oczekiwania”.

 

To samo źródło wskazuje, że Tornielli w przeszłości „był konserwatystą”, lecz „zmienił strony” kiedy w następstwie rezygnacji Benedykta XVI, na Stolicę Apostolską wybrany został Franciszek. Dzięki temu potrafi odpowiednio dobrać argumenty przeciwko krytykom obecnego papieża. Według informacji kolejnego ze źródeł LifeSiteNews, Tornielli ma „skanować niebo” w poszukiwaniu krytyków papieża i zawczasu przygotowywać odpowiednie argumenty.

 

 

Źródło: lifesitenews.com / vatican.va

PR


DATA: 2019-01-04 07:38
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

[email protected]: Odnoszę wrażenie, jakby księża nie czytali (bo może nie mają czasu, zajęci człowiekiem!-troską o jego ciało, zdrowie, biedę materialną, a nie duchową, jego duszą, o jego wieczność!)Pisma świętego, a nawet Brewiarza,który ich trzymał w świętej dyscyplinie dla nich samych a oni, umocnieni tą św. tradycją,znali swoją wartość w jedności z wyznaniem wiary Szymona Piotra(Mt16,16)!Zobaczcie, jak zareagował na to P.Jezus!(-17)!i co mu obiecał?! To na takiej wierze, wlanej mu przez Ojca,który jest w niebie, na takiej nienaruszalnej Skale zbuduję Mój Kościół,i takiego Kościoła bramy piekielne nie przemogą!(-18!),i takiemu Piotrowi z Kościołem opartym na Objawieniu danym przez Ojca,dam klucze królestwa niebieskiego (-19!);i taki Kościół cokolwiek zwiąże na ziemi,będzie związane w niebie,a cokolwiek rozwiąże na ziemi,będzie rozwiązane w niebie!Dlatego najpierw trzeba uwierzyć P.Jezusowi w to, co mówi o Swoim Ojcu(Mk10,18!),bo tylko On jest Źródłem wszelkiego dobra!!!
ponad 1 rok temu / mn
 
Papież Franciszek: >Nie trzeba wierzyć w Boga, aby być dobrym człowiekiem.< --- Mówisz: Niech sobie ludzie nie kochają Boga,byle im była cnota i Ojczyzna droga.Głupiec mówi: Niech sobie źródło wyschnie w górach, bByleby płynęła woda w miejskich rurach.
ponad 1 rok temu / analogia
 
Kościelny pogrzeb dyktatora. Kościelny pogrzeb osoby która odebrała życie wielu nienarodzonym dzieciom. A potem zdziwienie że kryzys.
ponad 1 rok temu / Kasandra
 
@ marek: Serio tak uważasz, czy to tylko ja mam trudność w odczytaniu sarkazmu? :)
ponad 1 rok temu / Stefan
 
Zero zdziwienia, bo już nasi przodkowie mawiali: JAKI PAN, TAKI KRAM!:)
ponad 1 rok temu / Karol
 
Rzeczywiście, postać, na którą Franciszek zasługuje. Kolejny symbol tego pontyfikatu.
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.