DZIŚ JEST:   30   LISTOPADA   2020 r.

Św. Andrzeja Apostoła
Bł. Jana z Vercelli
 
 
 
 

LifeNews.com: szczepionka firmy Pfizer na COVID-19 nie powstała z komórek dzieci nienarodzonych

LifeNews.com: szczepionka firmy Pfizer na COVID-19 nie powstała z komórek dzieci nienarodzonych
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (fernando zhiminaicela)

Poszukiwaniom szczepionki oraz lekarstwa na COVID-19 towarzyszą niekiedy pytania o skuteczność i bezpieczeństwo medykamentów. Tymczasem dla katolika najważniejsze zawsze powinno być moralne postępowanie. W przypadku szczepionki firmy Pfizer nie występują jednak wątpliwości etyczne – wynika z doniesień lifenews.com przytoczonych przez portal „Gościa Niedzielnego”.

 

Kilka dni temu firma Pfizer ogłosiła, że opracowała skuteczną szczepionkę przeciwko chorobie COVID-19 wywoływanej przez wirusa SARS-CoV-2 i istnieje możliwość masowej produkcji środka uodparniającego.

 

Chęć uzyskania przez polskie władze ponad 20 milionów szczepionek firmy Pfizer w najszybszym możliwym terminie ogłosił premier Mateusz Morawiecki dodając, że nasz kraj może otrzymać specyfik na wiosnę roku 2021. Szef rządu zaznaczył, że Polska skorzysta ze szczepionki w tym samym czasie, co inne kraje Unii Europejskiej. W pierwszej kolejności uodpornić się na SARS-CoV-2 będą mogli pracownicy służb medycznych oraz osoby narażone na najgorsze przejście choroby COVID-19.

 

Wraz z ogłoszeniem sukcesu przez amerykańską firmę Pfizer pojawiły się pytania dotyczące etycznych aspektów wynalezienia szczepionki. To bardzo istotne, gdyż część prowadzonych w różnych zakątkach globu projektów badawczych korzystała z ludzkich komórek, które – choć są hodowane w laboratoriach od dekad – zostały pozyskane w sposób niemoralny: pochodzą od dzieci zamordowanych w wyniku aborcji. Ponadto kilka używanych na świecie od wielu lat szczepionek korzysta z takich linii komórkowych (a jedna z nich jest stosowana w polskim Programie Szczepień Ochronnych).

 

Na szczęście jednak szczepionka firmy Pfizer na COVID-19 „nie została stworzona przy użyciu takich linii komórkowych” – informuje portal „Gościa Niedzielnego” powołując się na doniesienia lifenews.com. Anglojęzyczny serwis w swoich ustaleniach skorzystał ze strony Charlotte Lozier Institute, która wymienia programy badawcze mające na celu pokonanie pandemii koronawiusa, dzieląc je na korzystające oraz niekorzystające z linii komórkowych pochodzących od abortowanych dzieci.

 

 

Źródło: gosc.pl / lifenews.com / PCh24.pl / tvn24.pl

MWł

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-11-11 13:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Ryś >ogromne dzięki za podanie informacji o tym psychologu Marcinie Juchasie Juchniewiczu, mówi bardzo przekonująco i racjonalnie na temat przebijania tej kości sitowej przy teście i związanych z tym szkodami dla organizmu. To pewnie dlatego tak często się słyszy, że pozyskiwanie wymazu tymi głupawymi patykami bywa dość nieprzyjemne i bolesne, bo po prostu przy jego okazji faktycznie przebijają ową kość sitową. No co za morderczy i nieludzki pomysł, żeby zamiast pobrać próbkę ze śliny dopuszczać taki sposób diagnozy, który może dopiero zapoczątkować problemy, zamienione potem na zasadzie magicznego przekrętu biurokratów na "spowodowane" koronawirusem!
17 dni temu / respiratora
 
@Alfred, czipy czy nie, szczepionki czy nie, nie zmusisz ludzi żeby zaczęli myśleć i używać mądrze ten czas który mają dany. Poza tym naprawdę czipy są niepotrzebne, mamy wszyscy komórki, maile, konta bankowe- jakbyś stracił te rzeczy to już bardzo niedługo nic nie kupisz. Już teraz zamknięcie konta w banku np. przez urząd skarbowy jest równe z całkowitym odcięciem środków do życia. I nie trzeba płakać nad rzeczami których nie jesteś w stanie sprawdzić, wystarczy się rozejrzeć dokoła w jakim świecie żyjesz. Na zachodzie w wielu krajach mówienie że aborcja to morderstwo jest lrzestępstwem, mówienie że gender to bzdura to przestępstwo, podważanie dogmatów szczepionkowych tak samo. I do nas to wchodzi w zawrotnym tempie. Nic na to nie poradzisz, różaniec w rękę i módl się, idź do spowiedzi i żyj w sakramentach to będziesz zawsze gotowy nieważne co zgotuje Ci ten świat.
18 dni temu / Gość
 
@respiratora Psycholog Marcin Juchas Juchniewicz ostatnio aresztowany: ?Ten patyk niszczy kostkę sitową. To jest kostka, która ma milimetr grubości, jest jedyną barierą krew-mózg, w związku z powyższym, w momencie kiedy ona jest upośledzona, uszkodzona poprzez kontakt z tym patykiem, będziecie wszystkie te gronkowce, które nosicie na skórze łapać bezpośrednio do mózgu, będziecie chorować na skalę masową, będziecie mieć choroby towarzyszące, które was wykończą tylko po to, żeby później do statystyk wpisać, że umarliście na koronawirusa.?
18 dni temu / Ryś
 
Do Gość - zapomniałem dodać, że w tym filmiku od -07::01 Premier Słowacji mówi otwarcie, że wszystkich nas zaczipują, mówi najpierw o tym, że nas wytestują, a potem zaczipują, nie mówi nic o szczepionkach. Czyli Szczepionka = czip. Oglądajcie wszystkie materiały Bizantyjskiego Katolickiego Patriarchatu "Posledni casy", a zobaczycie tam na tych nagraniach, co mówią prawdziwi Lekarze na temat tego wszystkiego.
18 dni temu / Alfred
 
Do gość - Filmik gdzie Dr. Carrie Madej płacze i tłumaczy co zrobi ta szczepionka de facto - czip, i prosi ludzi o powstanie z bierności to tytuł: Biskupi i Kapłani Polscy, pokutujcie. Polecam wszystkie materiały tych Kapłanów o nazwie"Posledni casy, gdzie człowiek widzi to co przed nami się ukrywa. Prawdziwi Kapłani ostrzegający swoje owce.
18 dni temu / Alfred
 
Jeżeli prawdą jest, że już minimalna dawka wirusa zawarta w wydychanym aerolozu potrafi zarażać z odległości mniejszej niż 1-2 m, to do testowania obecności wirusa powinno się wykorzystywać po prostu wydaloną ślinę, a nie naruszać nietykalność osoby ludzkiej poprzez pobieranie wymazu, czyli wsuwanie wacika do nosogardzieli, bo jeżeli taki wacik byłby rzeczywiście skażony wirusem, to mamy jak w banku przeistoczenie osoby zdrowej lub chorej tylko na przeziębienie lub grypę w osobę zakażoną koroną. A taki wacik może być skażony np. w wyniku błędnego stosowania procedur na którymś z etapów i osoba pobierająca wymaz może przez to zakażać ludzi w dobrej wierze. Być może m.in. przez takie sytuacje, im więcej się robi testów, tym więcej mamy chorych. Bo przecież jeżeli już cały kraj chodzi w maseczkach i wszystko jest zamknięte, to zakażenia domowe nie tłumaczą wszystkiego. Zamiast testu, lepiej od razu dawać zwolnienie i izolację. Test nie leczy i nie jest podstawą użycia
18 dni temu / respiratora
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.