DZIŚ JEST:   26   LUTY   2020 r.

Środa Popielcowa
Św. Aleksandra, biskupa
Św. Pauli Montal
 
 
 
 

Life Site News o sporze wokół Instytutu Jana Pawła II: spełnienie proroctwa siostry Łucji

Life Site News o sporze wokół Instytutu Jana Pawła II: spełnienie proroctwa siostry Łucji
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Kanadyjski dziennikarz John Henry Westen w rozmowie z Diane Montagne poruszył problem sporu o Instytut Jana Pawła II. Rozmówcy zauważyli, że spełnia się proroctwo siostry Łucji o cierpieniach obrońców małżeństwa i rodziny, i ostatecznej walce toczącej się właśnie o rodzinę. Zwrócili także uwagę na doniesienie medialne o audiencji u Benedykta XVI wiernego Tradycji Kościoła księdza – z którym nowy już Instytut zakończył współpracę.  

 

Diane Montagne odniosła się do zakończenia współpracy nowego instytutu z księdzem Livio Meliną, kierownikiem Katedry Fundamentalnej Teologii Moralnej oraz ojcem José Noriegą, kierownikiem Katedry Specjalistycznej Teologii Moralnej. 

 

Rzymska korespondent portalu LifeSiteNews podkreśliła również, że do zmian kadrowych doszło w lipcu, gdy papież zazwyczaj wyjeżdża na wakacje. Zauważyła również, że zmiana była zaskoczeniem dla studentów, którzy mieli już rozpisaną listę zajęć.

 

Warto przypomnieć, że likwidacja Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną dokonała się za sprawą motu proprio Summa familiae cura z 8 października 2017. W tym samym dokumencie Franciszek powołał do życia Papieski Instytut Teologiczny Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie. Stało się to wkrótce po śmierci kardynała Carlo Caffary, który założył Instytut na prośbę papieża św. Jana Pawła II.

 

Zmiany spotkały się jednak z oporem. 250 studentów napisało list adresowany do arcybiskupa Paglii wyrażający sprzeciw wobec zmian. Zaprotestowało 49 uczonych, współautorów niedawno wydanego słownika na temat katolickiej etyki seksualnej. Głównym redaktorem publikacji był ojciec José Noriega, kierownik Katedry Specjalistycznej Teologii Moralnej. Z nim także pod koniec lipca Instytut zakończył współpracę.

 

Rozmówcy poruszyli również kwestią doniesień „Catholic News Agency”, zgodnie z którymi 1 sierpnia Benedykt XVI spotkał się prywatnie z ojcem Meliną. Według doniesień Benedykt XVI rozmawiał z ojcem Meliną o Instytucie, a na zakończenie udzielił mu błogosławieństwa i zapewnił o solidarności. Jak zauważył John Henry Westen, jest to pierwszy raz gdy Benedykt XVI ingeruje w dyskusję, w której bezpośrednio uczestniczy papież Franciszek. Pokazuje to powagę sytuacji.

 

Diane Montagne przywołała też słowa siostry Łucji. „Ostateczna bitwa między Panem a królestwem szatana będzie o małżeństwo i rodzinę. Nie obawiaj się, ponieważ każdy, kto pracuje dla świętości małżeństwa i rodziny zawsze będzie zwalczany i zawsze będzie napotykał wiele przeciwności, gdyż jest to kwestia kluczowa”. Zapewniła jednocześnie o ostatecznym zwycięstwie Matki Bożej. Te słowa siostry Łucji padły w jej liście do kardynała Carlo Caffary. Ten ostatni prosił ją o modlitwę w intencji właśnie powołania Papieskiego Instytutu dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną.

 

Jak zauważyła dziennikarka, spełnianie się tego proroctwa widzimy właśnie w sporze o Instytut i w sposobie traktowania wiernych tradycyjnej nauce Kościoła profesorów.

 

John Henry Westen wyraził zdumienie z powodu ustanowienia szefem instytutu zajmującego się rodziną arcybiskupa Paglii – hierarchy oskarżanego o zlecenie wykonania na ścianie katedry muralu przedstawiającego treści homo-erotyczne. „Dzieło” to – zlecone w 2007 roku – powstało w katedrze w diecezji Terni-Narni-Amelia we włoskiej Umbrii. Przed udaniem się do Rzymu tej diecezji szefował właśnie arcybiskup Paglia.

 

Z kolei Diane Montagne zauważył, że arcybiskup Paglia nieposiadający doktoratu dysponuje nadmierną władzą wobec ludzi z Instytutu.

 

Rozmówcy zauważyli również podobieństwo między sytuacją w Papieskim Instytucie Teologicznym Jana Pawła II dla Nauk o Małżeństwie i Rodzinie a tą w Papieskiej Akademii Życia. W tej drugiej także znajdującej się pod kuratelą arcybiskupa Paglii, również dokonano zmian kadrowych, często niekorzystnych dla kontynuatorów dziedzictwa Jana Pawła II. Zatrudniono w niej między innymi osóby o poglądach sprzecznych z głoszoną przez Kościół etyką seksualną.

 

Diane Montagne wezwała do modlitwy za ludzi Kościoła, w tym za biskupa Paglię, a szczególnie za papieża Franciszka.

 

W trudnych czasach kryzysu dotykającego wielu ludzi Kościoła pamiętajmy, że tego typu trudności miały miejsce już wcześniej. Wystarczy wspomnieć kryzys ariański czy schizmę zachodnią. Za każdym razem jednak Kościół święty i Stolica Święta wychodził z nich obronną ręką. Wszak zgodnie z obietnicą Chrystusa Pana, bramy piekielne „nie przemogą” Kościoła założonego na Piotrze.

 

Źródła: lifesitenews.com / catholicnewsagency.com / pch24.pl

mjend

 


DATA: 2019-08-23 07:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Kiedy tylko papież się o tym dowie, natychmiast przywróci porządek.
6 miesięcy temu / xyz
 
@Jot- Boży dar płodności to nie ilość posiadania dzieci.
6 miesięcy temu / GR
 
Herezja jest herezją. Nie należy mówić o kryzysie, gdyż jest to pojęcie niejedznaczne... Chodzi przecież o ewidentne błędy doktrynalne... A ludzie je głosząc stają się po prostu heretykami...
6 miesięcy temu / Krakusik
 
Jeżeli Św JPII był tak świadomy sytuacji to czemu tak wielu obecnych Kard. i Biskupów tak dryfuje. Przecież oni są pokłosiem jego pontyfikatu. Nie wiedział kogo promuje, mianuje. To za Jego Władzy oni wzrastali. On może wszystkich mianował. I to obficie, chcąc odmłodzić Kadry Duchowe. NIE ZNAŁ ICH? Nie miał z kogo. NICZEGO NIE MUSIAŁ. NIE MA MNIEJSZEGO ZŁA. JEST TYLKO ZŁO i DOBRO. Jeżeli został wprowadzony w błąd to znaczy Duch tak dopuścił a to oznacza żeby spokojnie zaufać. NIE WIERZĘ ŻE TO ZOSTAŁO WPISANE W PLANY BOŻE, to nasz brak miłości, ofiary, posłuszeństwa Duchowi Św mamy wolną wolę sprowadza upadki i próby. To uleganie Duchowi Tego Świata doprowadza do sytuacji gdzie może być zagrożone zbawienie wielu. Bicie piany na górze pozostawmy Opatrzności. I wszystkich Profesorów staweiających własną "naukę" nad Objawienie. BUDUJMY RAMACH KK MAŁE, WIERNE PRAWDZIE WSPÓLNOTY NA POZIOMIE PARAFII, Z WIERNYMI KAPŁANAMI. Kościół nie upadnie, ale ~99% kapłanów może. Mali- prze
6 miesięcy temu / NickTo
 
Jot, słowa Stwórcy skierowane na początku Biblii do małżonków brzmią: bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię... Pierwsza ich część jest bezwarunkowa - ta dotycząca płodności - dlatego podejmowanie aktów płciowych /i ogólnie aktywoności seksualnej/ z intencją sprzeciwienia się prawdzie o ludzkiej płodności jest zawsze poważnym grzechem. Druga część zakłada natomiast wyraźnie, że ilość potomstwa nie jest nieograniczona. Czy więc Wasza "ziemia", czyli to wszystko, co jest Waszemu małżeństwu powierzone do "zaludnienia", zostało przez Was - przynajmmiej w chwili obecnej - wyczerpane, to już musicie sami wobec Boga w sumieniu rozpatrywać. Ew. w razie wątpliwości zawsze też można poprosić np. kapłana podczas spowiedzi o pomoc.
6 miesięcy temu / sp
 
Czy ja wiem czy wyszedł obronna ręka? To co się dzieje teraz jest poniekąd konsekwencja tamtego-widać jak moralność upada, społeczeństwo odsuwa się od Boga..Kościół w sensie instytucjonalnym jakoś trwa, prawdziwi świadkowie również działają, ale jest kiepsko generalnie, wielu daje się omamić. Bardzo smutne
6 miesięcy temu / Judyt
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.