DZIŚ JEST:   24   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Gerarda, męczennika
Bł. Hermana Kaleki
 
 
 
 

Life Site News: papieska adhortacja pojawi się na przełomie stycznia i lutego

Life Site News: papieska adhortacja pojawi się na przełomie stycznia i lutego
fot. Giuseppe Ciccia/Pacific Press via ZUMA Wire/FORUM

Jak podaje portal Life Site News, papieska adhortacja po synodzie amazońskim pojawi się na przełomie stycznia i lutego 2020. Informacje wynikają z listu podpisanego przez kard. Claudio Hummesa, do którego dotarły amerykańskie media.

 

Relator generalny synodu amazońskiego w liście adresowanym do biskupów ujawnia przybliżony termin publikacji posynodalnej adhortacji. Zapewnia o przysłaniu kolejnego listu z dokładniejszymi instrukcjami w przyszłości oraz zapowiada rozesłanie ekskluzywnych egzemplarzy dokumentu do użytku wewnętrznego.

 

„Szkic jest obecnie na etapie recenzji i wprowadzania poprawek, a następnie musi zostać przetłumaczony. Papież Franciszek ma nadzieję ogłosić go pod koniec tego miesiąca lub na początku lutego” – pisze brazylijski hierarcha.

 

Life Site News podaje, że papieska adhortacja będzie miała ten sam tytuł, co dokument przygotowawczy; „Nowe Drogi dla Kościoła i Ekologii Integralnej”.

 

List kard. Hummesa sugeruje, by w konferencjach prasowych Konferencji Episkopatów różnych krajów w miarę możliwości brali udział „rzecznik prasowy o rdzennym pochodzeniu, jeżeli jest to istotne dla waszego obszaru, doświadczony lider duszpasterski (osoba konsekrowana lub religijna osoba świecka), ekspert w dziedzinie klimatu lub ekologii oraz osoba młoda, zaangażowana w działania Kościoła”.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR    


DATA: 2020-01-15 13:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Mt, 16,23
8 miesięcy temu / John Galt
 
Mam nadzieję, że ta adhortacja nigdy się nie pojawi.
8 miesięcy temu / Airam
 
List do Galatów 1.6-9 "Prawdziwa Ewangelia 6 Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. 7 Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. 8 Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! 9 Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"
8 miesięcy temu / Mieszko
 
Co to za niedorzeczny tytuł dokumentu kościelnego "...i Ekologii integralnej" Ekologia nie jest domeną naszej religii, a jedynie wynika z przykazań Bożych.
8 miesięcy temu / mama
 
Kiedy pojawi się instrukcja do interpretacji adhoratcji?
8 miesięcy temu / Ron
 
Ciekawe, czy chociaż raz w tej adhortacji padnie słowo: ''Jezus Chrystus''?
8 miesięcy temu / vvv
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.