DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Lidia Jozkowicz o wyborach w USA: Nie wierzymy, że były uczciwe

Lidia Jozkowicz o wyborach w USA: Nie wierzymy, że były uczciwe
Fot. Reuters / Forum

Nic bardziej mylnego w twierdzeniu, że Ameryka skręca w lewo. Na podstawie tych wyborów nie możemy tego powiedzieć. Te wybory niczego nam nie pokazały poza tym, że nie wiemy, kto został wybrany nowym prezydentem. Po prostu nie wierzymy w uczciwość tych wyborów – powiedziała w radiowym wywiadzie Lidia Jozkowicz, mieszkanka Wisconsin.

 

 

Polka żyjąca w Stanach Zjednoczonych opowiadała na antenie Polskiego Radia 24 o batalii, która wciąż toczy się za oceanem w kwestii rozstrzygnięcia listopadowych wyborów prezydenckich. Chociaż medialny główny nurt przekonuje, że zwycięzcą został Joe Biden, wciąż daleko do ostatecznego rezultatu.

 

- Media podały wiadomość graniczącą z pewnością, że nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych został Joe Biden, jest pozamiatane. Donald Trump musi uznać porażkę, musi się podać, musi wyjść, pogratulować, i mamy nowy porządek, 2021 rok, w którym rozpoczyna swoje urzędowanie Joe Biden wraz z panią Kamallą Harris, która będzie pełnić funkcję wiceprezydenta. Nie jest to takie proste. U nas nie ma [Państwowej] Komisji Wyborczej, takiego ciała administracyjnego, które by miało ogłosić na podstawie liczonych głosów, kto wygrał – wyjaśniała Lidia Jozkowicz.

 

Amerykański system wyborczy znacznie się różni od polskiego – przypominała nasza rodaczka zza Oceanu. Ostateczne głosowanie należy do elektorów delegowanych z poszczególnych stanów. Każdy stan dysponuje określoną liczbą głosów elektorskich, a delegaci przekazują je na rzecz tego kandydata, który uzyskał w danym stanie większość. W obecnym przypadku ma to nastąpić 14 grudnia.

 

Wciąż trwają jednak procedury stanowe i sądowe związane z odwołaniami składanymi przez sztab prezydenta Trumpa. Prowadzone są wysłuchania publiczne, podczas których świadkowie informują o „niezliczonych” jak powiedziała Lidia Jozkowicz, przypadkach nadużyć i fałszerstw w trakcie głosowania obywatelskiego. Sprawę rozstrzygnąć może również Sąd Najwyższy.

 

Proszę pamiętać, że rok 2020 nie jest normalny. Nie możemy dowiedzieć się od razu, kto jest wygranym z tego względu, że minęło 30 dni, a my wciąż nie jesteśmy w stanie powiedzieć, ile głosów otrzymali kandydaci. Pojawiają się informacje o tym, że głosy oddawały osoby zmarłe, karty były wysyłane do osób nie posiadających żadnego dowodu tożsamości, były osoby, które nie miały [zarejestrowanego prawa] pobytu na terenie Stanów Zjednoczonych. Są doniesienia o nieprawidłowościach przy liczeniu głosów, o tym, że osoby przebywające w lokalach nie były przeszkolone i być może nawet w sposób niezawiniony wielokrotnie skanowały jedną kartę, nie kasując licznika. Jest tego masa – relacjonowała Polka.

 

Aż trzy czwarte osób głosujących na prezydenta Trumpa w badaniu społecznym przyznało, że nie wierzy w prawidłowość przeprowadzenia niedawnych wyborów. Jednak także pośród zwolenników Demokratów i Bidena podobny pogląd utrzymuje się na więcej niż ponadprzeciętnym poziomie 30 procent.

 

Wiele nieprawidłowości wiązało się z wprowadzoną po raz pierwszy możliwością głosowania korespondencyjnego. Zainteresowani wyborcy otrzymywali, po uprzedniej rejestracji, karty do głosowania pocztą. Jednak, jak dowodzą liczne przykłady uwidocznione w mediach społecznościowych, fałszerze rejestrowali w systemie na przykład osoby zmarłe i na ich dane otrzymywali karty.

 

Skala możliwości manipulacji są w tej sytuacji olbrzymie, zwłaszcza w sytuacji, że aż trzy amerykańskie stany całkiem zrezygnowały z tradycyjnej możliwości głosowania i przeprowadziły je wyłącznie w sposób korespondencyjny.

 

- Wyborcom Trumpa i nie tylko im – wszystkim Amerykanom, którzy mają na sercu dobro tego kraju – powinniście pokazywać to, że te wybory nie są do końca uczciwe – apelowała Lidia Jozkowicz do dziennikarzy. – Pojawiły się setki zeznań, tysiące osób, które mówią, co widziały i media pozwalają sobie na ocenę tej sytuacji mówiąc, że nasz głos jest nieważny, że jesteśmy oszołomami, nie możemy pogodzić się z przegraną Trumpa. (…) nigdy nie było takiego poruszenia, skandalu związanego z wyborami.

 

Gość audycji Rafała Dudkiewicza nie zgadza się z hipotezą, iż ewentualne zwycięstwo Bidena miałoby świadczyć o tym, że w USA zaczyna dominować lewica.

 

Poziom wolności w Stanach Zjednoczonych jest niespotykany w żadnym innym miejscu na świecie. Widzę, że im bardziej radykalizuje się lewa strona, tym  mocniej również broni wartości strona konserwatywna. Nic bardziej mylnego w twierdzeniu, że Ameryka skręca w lewo. Na podstawie tych wyborów nie możemy tego powiedzieć. Te wybory niczego nam nie pokazały poza tym, że nie wiemy, kto został wybrany nowym prezydentem. Po prostu nie wierzymy w uczciwość tych wyborów – podsumowała.

 

 

Źródło: Polskie Radio 24

RoM

 

 

 

 

 

 


DATA: 2020-12-05 13:23
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie myśl, że jeśli - jak twierdzą eksperci - oprogramowanie liczące głosy było napisanie w sposób bezpieczny, to za cuda przy zliczaniu odpowiada wykorzystanie sprzętowego błędu tzw. row hammeringu pamięci DDR.
1 miesiąc temu / Michał
 
Nie jest istotne, czy Ameryka skręca w lewo, czy jeszcze nie. Najważniejsze jest teraz dla Ameryki,że zradykalizowana lewica komuna narzuci rewoltę i popchnie Amerykę w chaos, z którego to państwo może się szybko nie wyplatać. Skutecznie i mocno podkopie to, jej prymat w świecie na rzecz tych mocarstw, co o taki przymat zabiegają i są gotowe podjąć bezpardonową walkę.
1 miesiąc temu / Michał Kalinow
 
Trump miał "walczyć" i miał przegrać. Osobiście, co do wlasnego majątku wszystko zawdzięcza rockefellerom. Taki był scenariusz i taka rola Trumpa. Macron zadeklarował kontynuację polityki Trumpa wobec Izraela, przez co budowa 3 świątyni nie jest zagrożona. Wyborów już nie bedzie, rząd światowy obiecał wzmacniać obecnych najemników w tzw. rządach i opozycjach.
1 miesiąc temu / hey
 
I co z tego ze nie byly uczciwe skoro nic sie nie da udowodnic a jak sie da to i tak nic to nie zmienia.
1 miesiąc temu / Dmmd
 
Różnica głosów wyniosła 7 mln. Poza tym sam fakt że prawicę reprezentował ktoś tak odległy od konserwatywnych wartości jak Donald Trump wyraźnie świadczy o tym, że USA skręca w lewo.
1 miesiąc temu / Marcin
 
To Żydzi i Masoni no i Cykliści
1 miesiąc temu / Grzegorz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.