DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2020 r.

Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Liderzy PiS zapowiadają nowe otwarcie. Będzie obniżka podatków i programy społeczne

Liderzy PiS zapowiadają nowe otwarcie. Będzie obniżka podatków i programy społeczne
Piotr Glinski, Premier Mateusz Morawiecki, Jaroslaw Kaczynski, Fot: Krystian Maj/FORUM

Podczas sobotniej konwencji Zjednoczonej Prawicy liderzy PiS zapowiedzieli wprowadzenie nowych ustaw. Mateusz Morawiecki zadeklarował obniżkę podatku CIT, ustawę zmniejszającą składkę ZUS, specjalny fundusz na budowę dróg oraz wyprawkę dla każdego ucznia w wysokości 300 zł. „Nie działamy dla siebie. Działamy dla Polaków” – powiedział prezes partii Jarosław Kaczyński.

 

Konwencja samorządowa Zjednoczonej Prawicy miała być okazją do przedstawienia nazwisk kandydatów, którzy będą ubiegali się o głosy wyborców w wyborach samorządowych. Spotkanie stało się jednak „nowym otwarciem” dla rządu i premiera Mateusza Morawieckiego, który zaproponował szereg ustaw gospodarczych. Swoje propozycje społeczne przedstawiła także wicepremier Beata Szydło oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

 

– Dzisiaj zaczynamy wielką drogę po Polsce i jednocześnie wielką rozmowę. Była mowa o dobrej zmianie – trwa dobra zmiana, ale trzeba ją nieustannie podtrzymywać, także poparcie dla niej, bo w życiu publicznym nic nie jest dane raz na zawsze. Trzeba nieustannie pracować, rozmawiać. Tym bardziej, że zdarzyły się nam potknięcia i przynajmniej w jakiejś mierze przełożyły się na poparcie dla nas – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Lider partii powiedział, że politycy Zjednoczonej Prawicy przed wyborami samorządowymi odwiedzą 600-700 miejsc w Polsce.

 

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu przedstawił pięć propozycji, które w niedługim czasie mają pojawić się w parlamencie w formie ustaw. Najważniejszą z nich jest obniżenie podatku CIT z 15 proc. do 9 proc. Morawiecki przewiduje również wprowadzenie „małego ZUSu” dla najmniejszych firm, które będą płaciły go proporcjonalnie do swoich dochodów. Pomocą dla rodzin ma być także doroczna wyprawka dla dzieci szkół podstawowych i średnich, która wyniesie 300 zł. Premier zapowiedział także stworzenie specjalnego funduszu, z którego zostaną zbudowane i odnowione drogi lokalne.

 

– My mamy jeden program. On nazywa się Polska. Dlatego ruszamy z naszymi wieloma projektami, kontynuujemy takie wielkie projekty, które też miały być niemożliwe, jak via Carpatia, Centralny Port Komunikacyjny, via Baltica, program „czyste powietrze”, program Mieszkanie plus, gdzie w 2019 roku, to jest moje zobowiązanie, będzie w budowie 100 tys. mieszkań – powiedział premier.

 

Swoje propozycje programowe przedstawiła również wicepremier Beata Szydło. Są nimi m.in. darmowe leki dla kobiet w ciąży, premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka, a także zabezpieczenie emerytalne przeznaczone dla matek, które wychowały co najmniej czwórkę dzieci. – Musimy zadbać o to, żeby rodziny były bezpieczne, by godnie żyły i by w Polsce rodziło się coraz więcej dzieci. To jest dzisiaj nasze największe wyzwanie – mówiła Beata Szydło Podkreśliła, że dzieci to nie koszt, a inwestycja w przyszłość.

 

Podczas konwencji Zjednoczonej Prawicy głos zabrał również wicepremier Jarosław Gowin. Jedną z jego propozycji jest wprowadzenie „głosowania rodzinnego”. Wówczas rodzice dysponowaliby swoim głosem, a także głosem swych dzieci. – Te dzieci są przyszłością Polski. Ci, którzy wychowują te dzieci myślą nie tylko o własnym dobru, myślą o dobru całej Polski, co powinno znaleźć też wyraz w systemie wyborczym, systemie głosowania – powiedział wicepremier.

 

Jarosław Gowin mówił również o działaniach polskiego rządu na arenie Unii Europejskiej. Podkreślił, że rząd pracuje nad nową strategią integracji UE. – Przygotujemy polską koncepcję integracji europejskiej. Takiej, która oparta będzie na fundamencie etyki chrześcijańskie, bo z tej etyki wyrastamy i szanując wolność przekonań chcę powiedzieć, że będziemy realizować ideę integracji europejskiej w nawiązaniu do jej pierwotnego i dalekowzrocznego sensu, czyli w oparciu o koncepcję Europy Ojczyzn, Europy odwołującej się do swoich tradycji i tożsamości chrześcijańskiej – powiedział szef partii Porozumienie.

 

Sobotnia konwencja samorządowa Zjednoczonej Prawicy odbywała się pod hasłem „Polska jest jedna”.

 

 

Źródło: wpolityce.pl, tvn24.pl

WMa

 

 

 

 


DATA: 2018-04-14 20:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do W. Kubicki: Megi ma absolutnie rację. Pan najwyraźniej nie jest zorientowany w prawdziwej sytuacji. Nie jest to punkt widzenia ani komunistów, ani lewackich neomarksistow. To punkt widzenia tradycyjnego katolika. Niestety został Pan oszukany.
ponad 1 rok temu / tse
 
Najlepszy jest pomysł z emeryturą dla matek kilkorga dzieci, nawet, jak nie pracowały zawodowo ani dnia, efektem będą drzwi dla muzułmanek szeroko otwarte, rozmnażają się w postępie geometrycznym. O reszcie szkoda mówić, bo socjalizm nigdy się nie uda, grabież pracujących i zadłużanie kraju na potęgę, a młodych i zdolnych wypychanie za granicę w zamian za V kolumnę z Ukrainy i państw muzułmańskich. O antynarodowej polityce zagranicznej prowadzonej na kolanach już nawet nie piszę.
ponad 1 rok temu / finka
 
A mnie bardziej interesuje jakie wytyczne Popis dostał od kompletu żydowskiej bezpieki w czasie ich ostatniego pobytu w Krakowie i Oświęcimiu i jaka nowa operacja fałszywej flagi będzie nam zaserwowana przez izraelskich bandytów w Polsce. Może podzielcie się z narodem tą wiedzą. W końcu za coś bierzecie od narodu ciężkie pieniądze. A skoro cieszy was wyzwanie Polaków przez żydow od narodu morderców i złodziei, bo jakoś wcale nie reagujecie na te oszczerstwa, to można podejrzewać was o kolaboracje w być może zbliżającej się "pokojowej operacji".
ponad 1 rok temu / Pokój i bezpieczeństwo
 
Panie Morawiecki ten program nazywa się Polin. Z Polską nie ma nic wspólnego. "Polska koncepcja integracji europejskiej oparta na fundamencie chrześcijańskim"? Przecież wy torpedujecie wszystko co chrześcijańskie. Gender, aborcja, tolerancja zła, ucisk fiskalny i biurokratyczny, brak odpowiedzialności urzędniczej, wyprzedaż polskiej własności narodowej, zasobów, przedsiębiorstw, łapówki dla lichwiarzy, oddawanie żydom milionów na cmentarze, antypolska muzea, sprowadzanie nachodzcow, polityka multi kulti. Gdzie obiecany poprzednio zwrot funduszy z OFE? Obiecywac potraficie. A potem nic się nie da.
ponad 1 rok temu / Figa
 
Ty cały megi skomunizowany od stóp do tego twe3go pustogłowia nie łgaj tutaj,bo Polacy nie sa ślepi i głupi! Kumucgy topie okropnie zapaćkali twój łepek! Szanowna Redakcja nie powinna publikować nikczemnych płodóe lewaków,którzy teraz są w potrzasku,bo obżerali i oszukiwali Naród Polski.Każdy czerwonyt kałabuch miał wysokie wynagrodzenia!
ponad 1 rok temu / W.Kubicki
 
Jeszcze więcej socjalizmu w socjalizmie czyli kradzieży w kradzieży . A na deser Palestyna. Wszystko co polskie albo do kosza albo dla zydów. Kiedy oddaje się "część niepodległości" to oddaje się ją całą. Historia was rozliczy jako zdrajców.
ponad 1 rok temu / Pas
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.