DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Lider PSL chce referendum o związkach partnerskich. Aborcyjny „kompromis” zostawi

Lider PSL chce referendum o związkach partnerskich. Aborcyjny „kompromis” zostawi
Władysław Kosiniak-Kamysz. Radosław Czarnecki / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

Zdaniem kandydata Polskiego Stronnictwa Ludowego na prezydenta RP w sprawie wprowadzenia w kraju związków partnerskich powinno zostać przeprowadzone referendum.

 

W rozmowie z tygodnikiem „Wprost” Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że kwestia związków partnerskich wraca do debaty publicznej zawsze przed wyborami. Dlatego też – jego zdaniem – należy zapytać o opinię Polaków. W tym celu kandydat ludowców proponuje referendum, aby politycy wiedzieli, czego chcą ich wyborcy.

 

Mimo, że przed wyborami powraca nie tylko temat związków partnerskich, ale także aborcji, lider PSL nie uznał za stosowne przeprowadzania w tej sprawie referendum czy dokonywania jakiejkolwiek zmiany. Zamiast tego Władysław Kosiniak-Kamysz stwierdził, że ustawa z roku 1993, która stanowi podstawę tzw. kompromisu aborcyjnego, powinna pozostać w mocy.

 

Źródło: „Wprost” / rmf24.pl

MWł

 

 


DATA: 2020-02-17 08:27
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie bądźcie obojętni gdy jakiejś mniejszości zieje się krzywda. Ten człowiek chce się utuczyć na podstawowych prawach osób homoseksualnych! Ja mam lepszy pomysł na referendum. Czy rudzi mają prawo wychowywać dzieci? Czy za ateizm karać więzieniem? Czy leworęczni są normalni? O najbardziej elementarnych prawach człowieka nie powinna decydować większość. Jeśli byłoby referendum w sprawie zaostrzenia kar dla narkomanów i kiboli poszedłbym i poparł, ale to źli ludzie! Osoby homoseksualne nie odpowiadają za to jakimi ich Bóg/Natura stworzył/a.
11 miesięcy temu / nowoczesny kons
 
Nie wolno, żeby o podstawowych prawach mniejszości głosowała większość to hitleryzm. Kosiniak Kamysz przekreśla z miejsca swoją kandydaturę wśród prawdziwych konserwatystów i demokratów. Nie bądźcie obojętni gdy jakiejś mniejszości zieje się krzywda. Ten człowiek chce się utuczyć na podstawowych prawach osób homoseksualnych! Ja mam lepszy pomysł na referendum. Czy rudzi mają prawo wychowywać dzieci? Czy za ateizm karać więzieniem? Czy leworęczni są normalni?
11 miesięcy temu / Przeciw bezsens
 
A ja mam tylko jeden problem ,czy PSL to PSL czy ZSL,bo dla mnie ,to ZSL i tyle.
11 miesięcy temu / Kazimierz
 
Polaka będzie wielka jedynie z Panem Jezusem. To obietnica samego Pana. Więc zwróćmy się do Niego. A wszyscy nieprzyjaciele o Niego się rozbiją.
11 miesięcy temu / Różaniec
 
Polaka będzie wielka jedynie z Panem Jezusem. To obietnica samego Pana. Więc zwróćmy się do Niego. A wszyscy nieprzyjaciele o Niego się rozbiją.
11 miesięcy temu / Różaniec
 
Dlaczego i jak długo mamy płacić na nich podatki, i to pod przymusem?! vide S. Michalkiewicz, JKM etc.
11 miesięcy temu / PI Grembowicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.