DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Liczy się pieniądz nie życie? Ograniczenie aborcji w USA uznane za „złe dla biznesu”

Liczy się pieniądz nie życie? Ograniczenie aborcji w USA uznane za „złe dla biznesu”
Fot. Pixabay/NicciDoula
#ABORCJA    #ŻYCIE    #ETYKA    #USA    #BIZNES    #PIENIĄDZ    #KARIERA    #PRAWO

Prawie 200 liderów biznesu podpisało list otwarty argumentując, że amerykańskie działania kongresmenów mające na celu ograniczenie dostępu do aborcji są „złe dla biznesu”.

 

W ostatnich miesiącach klika stanów przyjęło prawo, ograniczające dostęp do aborcji od momentu wykrycia „bicie serca” dziecka poczętego. List opublikowany w „New York Times” wskazuje, że ograniczenie procederu zabijania dzieci poczętych „zagraża zdrowiu pracowników i klientów”. List podpisali m.in. szefowie firm Slack, Square, Zoom, Bloomberg, H&M, Yelp, Everlane itp. Nosi on tytuł: „Nie zakazuj równości.” American Civil Liberties Union pomogła zorganizować kampanię.

 

„Równość w miejscu pracy, to – jak napisano – jedna z najważniejszych kwestii biznesowych naszych czasów. Gdy wszyscy są uprawnieni do osiągnięcia sukcesu, nasze firmy, nasze społeczności i nasza gospodarka będą lepsze. Ograniczenie dostępu do kompleksowej opieki reprodukcyjnej, w tym aborcji, zagraża zdrowiu, niezależności i stabilności gospodarczej naszych pracowników i klientów. Mówiąc najprościej, jest to sprzeczne z naszymi wartościami i jest niekorzystne dla biznesu. Wpływa negatywnie na naszą zdolność do budowania różnorodnych i integrujących miejsc pracy, utrudnia rekrutacje najlepszych talentów w różnych stanach i zagraża dobrobytowi wszystkich ludzi, którzy utrzymują nasze firmy kwitnące i rozwijające się”.

 

Dodano, że „przyszłość równości płci tkwi w równowadze, bez narażania naszych rodzin, społeczności, przedsiębiorstw i gospodarki”. Biznesmeni dołączyli do amerykańskich gigantów medialnych, takich jak: Netflix, Disney i WarnerMedia, którzy zagrozili zerwaniem współpracy ze stanami, w których przyjęto nowe przepisy antyaborcyjne.

 

Źródło: bbc.com

AS


DATA: 2019-06-12 07:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Alan, bezpośrednie, czyli zamierzone jako cel lub środek, zabicie dziecka jest zawsze złem moralnym i nigdy nie może być uzasadnione. Nikt Ci nie dał prawa targnąć się na życie niewinnego, bezbronnego człowieka. Takie są fakty.
7 miesięcy temu / sp
 
Jak w Polsce...500 na wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci też tragiczne dla kasy panstwa- zgodnie złodziejskie PO i skrajna prawica
7 miesięcy temu / Lustro
 
Dramatyzują zaostrzenie aborcji tylko zmieni miejsca ich wykonywania. Jedynym sposobem na jej ograniczenie jest nauka empatii i poszanowania życia. Z drugiej jednak strony obrońcy życia też muszą zaakceptować fakt, że w niektórych sytuacja aborcja jest uzasadniona. Bo każdy fanatyzm jest zły.
7 miesięcy temu / Alan
 
Zamknięcie niemieckich obozów koncentracyjnych też było "złe dla biznesu". Spadła sprzedaż gazu cyklon-b...
7 miesięcy temu / sp
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.