DZIŚ JEST:   16   LIPCA   2020 r.

NMP Szkaplerznej z Góry Karmel
Św. Marii Magdaleny Postel
 
 
 
 

Liczne nawrócenia mimo prześladowań

Liczne nawrócenia mimo prześladowań
fot.REUTERS/Akhtar Soomro/Forum

W Arabii Saudyjskiej przebywa ok. 3 miliony chrześcijan. Cała ludność kraju liczy zaś 28 milionów. Chrześcijanie są formalnie traktowani jak gast-arbeiterzy, a nie pełnoprawni obywatele. Choć Saudyjczycy są niekiedy zależni od ich pracy, to traktują ich jak ludzi gorszej kategorii. Nie ma mowy o uznaniu wolności ich sumień.


Jak twierdzi John L. Allen w książce „The Global War on Christians” Arabia Saudyjska w teorii toleruje prywatne praktyki religijne, jednak w rzeczywistości praktykowanie chrześcijaństwa nawet w domowym zaciszu może przysporzyć poważnych problemów. Z kolei łamanie zakazu publicznego wyznawania wiary naraża na znacznie poważniejsze konsekwencje, takie jak tortury czy deportacja.

 

Na informacje o prześladowaniu chrześcijan trzeba spojrzeć jeszcze z innej strony – świadczą bowiem o gwałtownie rosnącej liczbie chrześcijan w rejonach odległych od tradycyjnych chrześcijańskich centrów, takich jak Azja, Afryka Subsaharyjska czy zdominowany przez islam Bliski Wschód. Dobrym przykładem jest Iran. 40 lat temu mieszkało w nim 200 muzułmańskich konwertytów na chrześcijaństwo. Obecnie jest ich aż 370 tysięcy!

 

Według danych organizacji Open Doors to właśnie kraje islamskie stanowią – prócz Północnej Korei –dziewięć najgorszych miejsc do życia dla chrześcijan. Według raportu amerykańskiej Komisji Międzynarodowej Wolności Religijnej, 10 z 16 krajów „specjalnej troski”, jeśli chodzi o wolność sumienia, to kraje z muzułmańską większością. W niektórych z nich – takich jak Iran czy Arabia Saudyjska – zagrożenie dla chrześcijan stanowią po prostu rządy. W innych – np. w Egipcie – zagrożeniem są zwykli mieszkańcy.

 

 

 

Źródło: lifesitenews.com

Mjend


DATA: 2013-12-07 09:29
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.