DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Liczne manifestacje antycovidowe w Londynie. Policja aresztowała 155 osób

Liczne manifestacje antycovidowe w Londynie. Policja aresztowała 155 osób
Protesty antycovidowe w Londynie, Fotograf: Lewis Inman/Zuma Press

W Londynie doszło do licznych manifestacji antycovidowych. Ich uczestnicy domagali się zniesienia ograniczeń związanych z pandemią. Zdaniem policji, demonstracje były nielegalne i groziły rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Funkcjonariusze aresztowali 155 osób, które złamały prawo podczas manifestacji.

 

Jak informuje brytyjski „The Guardian”, podczas manifestacji antycovidowych w Londynie doszło do starć z policją, która uniemożliwiała przeciwnikom obostrzeń przejście przez miasto. Zdaniem stołecznych funkcjonariuszy, demonstracje były nielegalne i zagrażały rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Setki uczestników manifestacji podkreślali, że mają prawo do wolnego manifestowania swoich poglądów. „Wolność, wolność, wolność” – to hasło, które było najczęściej skandowane przez uczestników antycovidowych protestów.

 

Prasa donosi, że funkcjonariusze policji starali się rozproszyć protestujących, co spowodowało, że manifestanci tym bardziej nie chcieli ustąpić. Ostatecznie doszło do starcia policji z częścią protestujących. Służby bezpieczeństwa aresztowały 155 osób. Organizacje sympatyzujące z protestującymi uznały działania policji za „skandaliczne”. Funkcjonariusze twierdzą jednak, że na ulicach Londynu doszło do wielokrotnego złamania prawa, w tym napaści na funkcjonariusza. Zakłócano również ruch drogowy, a na ulicy Regent Street doszło do całkowitego zablokowania jezdni.

 

Liczba osób uczestniczących w proteście była trudna do oszacowania, ale poprzednie podobne demonstracje przyciągnęły dziesiątki tysięcy manifestantów. Inne protesty w tym miesiącu zostały siłą stłumione przez policję, która 5 listopada aresztowała aż 190 osób.

 

„Tego typu zachowanie nie tylko łamie prawo, ale także grozi rozprzestrzenianiem się wirusa między wieloma obszarami kraju. Z tego powodu wzywamy ludzi, aby nie podróżowali do Londynu i dlatego też podejmiemy odpowiednie działania egzekwujące, jeśli tak się stanie” – powiedział Stuart Bell z londyńskiej policji.

 

W związku z wysokim poziomem zakażeń, w Wielkiej Brytanii do 2 grudnia trwa lockdown. Mieszkańcy nie mogą wychodzić z domu za wyjątkiem konieczności realizacji najpilniejszych potrzeb jakimi są m.in. wyjście do pracy, na zakupy pierwszej potrzeby czy do lekarza. Prawo zezwala również na odwiedziny osób potrzebujących pomocy.

 

Warto dodać, że w weekend do podobnych manifestacji antycovidowych doszło w niemieckim Frankfurcie nad Odrą. Według informacji podawanych przez niemieckie media, w protestach wzięło udział około 1 tysiąca osób. Portal rbb24.com podaje, że w manifestacjach wzięli udział niemieccy neonaziści. Większość zgromadzonych nie przestrzegała reguł tzw. społecznego dystansu i nie nosiła maseczek ochronnych.

 

 

Źródło: The Guardian, niezalezna.pl, dorzeczy.pl

WMa

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-11-29 17:53
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jak to jest? Małżeństwo mieszkające razem mąż ma covid żona nie..
1 miesiąc temu / Patriota...
 
Niedługo zwykły katar będzie pandemią. Wystarczy zmienić definicję tak jak to zrobiło who. I nie porównujcie tego do hiszpanki bo się tylko ośmieszacie. A pranie mózgu przez media jest straszne to jest napedzanie pandemji i paniki. A ktoś napewno tym zarabia?
1 miesiąc temu / Cc
 
Wreszcie to musi ruszyć ! Rozwalić tą globalną gangsterkę i bandytów polityków takzę w Polsce !!!
1 miesiąc temu / Marianek
 
NWOwski neo-faszyzm zawładnął Światem. Broń nas Boże przed nimi.
1 miesiąc temu / Niktoś
 
"Zdaniem stołecznych funkcjonariuszy, demonstracje były nielegalne i zagrażały rozprzestrzenianiu zapewne: rozprzestrzenianiem się koronawirusa." -to cenne, choć zarazem sprzeczne z prawem, że funkcjonariusze mieli swoje zdanie i na jego podstawie, a nie na podstawie odgórnego i nieznoszącego sprzeciwu rozkazu podejmowali dzieło spacyfikowania protestantów protestujących o wolność, tym razem nie przeciw autorytetowi Kościoła Katolickiego, a przeciw wywodzącej się ze sprzeciwu wobec niego, ceniącej nade wszystko wolność jednostki lokalnej władzy świeckiej. Jednocześnie, niezrozumiałym jest, że londyńscy policjanci, choćby na podstawie polskich statystyk zakażeń, które nie tylko, że nie wzrosły, ale wręcz zmalały po masowych marszach i manifestacjach różnych grup, założyli na podstawie odgórnej analizy, że na tego rodzaju wydarzenia pasjami udają się ludzie mający wysoką gorączkę, uporczywy kaszel, utratę węchu i smaku itd., a nie ludzie zdrowi, tj. niemogący nikogo
1 miesiąc temu / zarazić.
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.