DZIŚ JEST:   13   LIPCA   2020 r.

III Objawienie w Fatimie
Św. Andrzeja Świerada, pustelnika
Św. Benedykta, męczennika
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Licheńskie warsztaty liturgiczne mogą przypominać prawosławny Rozkuł,gdy spierano się iloma palcami należy się żegnać aby dostąpić zbawienia.
11 miesięcy temu / Stan
 
Byłam na wszystkich warsztatach. Uczestniczyłam w codziennych Mszach Solennych. Ochraniałam modlitwą tych cudownych, obudzonych ludzi. W tym roku też będę. Może wreszcie będą kapłani do odprawiania tej świętej Mszy w niemal każdej parafii. Ponieważ trwa wojna między dobrem i złem należy cierpliwie i metodycznie wspierać dobro. Chwała i uwielbienie Bogu w Trójcy Jedynemu i Maryi Licheńskiej. Przeciwnicy będą zawsze ale psy szczekają a karawana jedzie dalej.
11 miesięcy temu / Ola
 
"Warsztaty liturgiczne" - czy oni poszaleli czy zlaicyzowali się? Warsztaty - ślusarnia? A może niedługo powiedzą manewry, poligon? Liturgiści - czy nie łaska mówić: obrzędy, ceremonie a w wypadku nauczanie "zajęcia"?
ponad 1 rok temu / sacerdos
 
@Jara Ks Mering to biskup diecezjalny włocławski a nie wrocławski.
ponad 1 rok temu / Gość
 
Niech Bóg będzie uwielbiony !
ponad 1 rok temu / Wolne
 
Wola Boża niech się pełni. Amen ???? ???? ????
ponad 1 rok temu / Urszula
 
High Church dla snobów? Zwłaszcza ten ryt dominikański dla dominikanów nie dla Low Church. Kiedy prostaczkowie znowu otrzymają to co im się w Kościele szczerze należy. Szczerość? Ona jest taka za bardzo katolicka. Kolejne pokolenie prostaczków niech odejdzie w nieświadomości owinięte toruńskim całunem.
ponad 1 rok temu / Leo
 
Czytamy: Bulla Quo primum tempore św. Piusa V i Kard. Ottaviani, Kard. Bacci Krótka analiza krytyczna Novus Ordo Missae. Powrót Mszy Wszechczasów i zdrowej katolickiej nauki to jedyna nadzieja przeciw błędom modernizmu. Należy też wspomnieć o garstce kapłanów sprawujących wyłącznie Mszę Wszechczasów: m.in. ks. Bałemba i ks. Woźnicki. Ponoć Abp Lenga uczy się takiej mszy. Będzie chyba jedynym polskim biskupem ją sprawującym.
ponad 1 rok temu / Leaf427
 
razi mnie tylko używanie terminów jak z domu kultury ,"warsztaty" okropnie brzmi
ponad 1 rok temu / klik
 
@iskierka, sluszne slowa. Moge dodac tylko, Msza Swieta przedsoborowa byla UCZTA i UWIELBIENIEM. Spiew w czasie Mszy Sw. byl doniosly i KSIEZA znali Jezyk LACINSKI. Obecnie co ktorys wie o tym? Ks.Bp.Mering niech rozszezy Msze Sw. RZYMSKA na inne Parafie, z tego wiem to Msza Trydencka jest w Kosciele na PIASKU tzn Kosciol ten znajduje sie po prawej przed Mostem idac w kierunku Katedry pod wezwaniem Sw.Jana Chrzciciela. To troche za malo jak na Archidiecejzje, nie mowiac o innych Parafiach. Szczesc Boze na dobrej drodze.
ponad 1 rok temu / Jara
 
@iskierka Jestem wzruszony Pani/Pana wypowiedzią. Podpisuję się pod tym. Dodam tylko, że jest istotna różnicz między Mszą św. Wszechczasów a Novus Ordo. Novus Ordo, taki jakim go zaprojektował nieszczęsny ks.A. Bugnini, osłabia wiarę katolicką.
ponad 1 rok temu / Marek
 
Ireneusz - Ty skarbie sugerujesz że posoborowa masza to jakieś g. jest. Nie jest. Ryty takie czy inne wcale nie wynikaja z ewangeli. Ale możesz mi to udowodnić cytatami że się mylę.
ponad 1 rok temu / Jot
 
Warto dopytać : Jaki jest CEL TAKOWYCH "WARSZTATÓW " jeśli Papież Franciszek odesłał TRADYCJĘ do LAMUSA , dzisiejszy księża nie znają łaciny , Biskupi potwierdzają , że NIE MA ODWROTU od novus ordo i reform II S.W. Nadto :1 jeśli już się zdarzy jakiś "pasjonat" historii i tradycyjnego rytu to nie ma możliwości uczestniczyć w TAKIEJ EUCHARYSTII w parafii ; 2. usłyszy w toku "tradycyjnej" ? liturgii posoborową homilię i naukę np. o nawróceniu ekologicznym.. - NIE KAZANIE , NIE KATECHEZĘ Kościoła Katolickiego : 3. Ci sami prezbiterzy po powrocie do parafii BEZPROBLEMOWO nadal sprawują eucharystię w novus ordo i realizują bez szemrania REFORMY POSOBOROWE. Drugie pytanie : Jak można mówić o PRZYWIĄZANIU jakiejś 'RESZTKI" KATOLIKÓW do starego RYTU ? Przywiązanie ma podłoże uczuciowe i emocjonalne co JEST określeniem NIE ADEKWATNYM i NIE STOSOWNYM w odniesieniu do LITURGII Mszy Św. jako Ofiary Jezusa Chrystusa. Zmiany obłożone są anatemą.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Panu Bogu niech będą dzięki ! za tę Przenajświętszą Ofiarę, która po bezprawnych zabiegach i działaniach pewnych decydentów kościelnych powróciła znów na Polskie Ołtarze Rzymskokatolickiego Kościoła i za Kapłanów w niej posługujących.
ponad 1 rok temu / tak tylko
 
Panie ireneuszu, ks pawel to mlody kaplan diecezjalny, wikariusz. Jak mu proboszcz nie pozwoli na parafii celebrowac mszy trydenckiej to co ma zrobic??? I nie, nie zyje w zadnym matriksie moj dobry czlowieki...
ponad 1 rok temu / Zdzis
 
BOGU W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNEMU NIECH BĘDZIE CHWAŁA I CZEŚĆ I UWIELBIENIE TERAZ I PO WSZE CZASY. Módlmy się jak najwięcej o powrót TRADYCJI KATOLICKIEJ I MSZY ŚWIĘTEJ W TRADYCYJNYM RYCIE RZYMSKIM do całego KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO, do każdej diecezji i parafii. Żeby skończyły się nadużycia liturgiczne i profanacje NAJŚWIĘTSZEJ OFIARY I PRZENAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Módlmy się jak najwięcej o liczne i święte powołania do kapłaństwa, żeby jak najwięcej kapłanów sprawowało tą najcudowniejszą MSZĘ TRADYCYJNĄ, która mimo iż nigdy nie została zakazana a tym bardziej, że Benedykt XVI ją całkowicie "uwolnił", to jest prześladowana jak i ci, którzy ją sprawują lub chcą odprawiać. Dzisiejsi modernistyczni hierarchowie i wielu, wielu kapłanów a także seminarzystów boi się jak ognia i nie chcą nawet słyszeć o Tradycji Katolickiej, o MSZY TRYDENCKIEJ, o odwiecznej nauce Kościoła Katolickiego. Ogromna większość duchowieństwa idzie z duchem tego świata a świat
ponad 1 rok temu / Daro
 
Nie wiem czy mi wolno zapytać, ale czegoś nie rozumiem. Ks. Paweł Korupka od kilku już chyba lat, jest tradycyjnym kapłanem na tych warsztatach, ale poza tym, przez cały rok żyje w posoborowym matrixie. Na stronie parafii, w której posługuje, nie ma nawet najmniejszej wzmianki o celebracjach w klasycznym rycie. W tamtym roku chciałem się wybrać w ramach letniego wypoczynku i byłem pewien, że będę mógł pójść na Mszę św. A tu... No właśnie. O co tu chodzi?
ponad 1 rok temu / Ireneusz
 
Jedno pokolenie od Soboru watykańskiego II i już trzeba się uczyć.... Horror- coś jak czystka etniczna...
ponad 1 rok temu / Darius
 
Wspaniała sprawa. Potrzebujemy Mszy trydenckiej w każdej parafii!!!
ponad 1 rok temu / Alo
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.