DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Licheń: marianie przygotowują się do kanonizacji bł. o. Stanisława Papczyńskiego

Licheń: marianie przygotowują się do kanonizacji bł. o. Stanisława Papczyńskiego

Już 5 czerwca papież Franciszek kanonizuje w Watykanie bł. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów. W Licheniu trwają przygotowania, by wierni mogli obejrzeć tę uroczystość za pośrednictwem telebimów znajdujących się w bazylice.


Dla Zgromadzenia Księży Marianów 5 czerwca 2016 bez wątpienia będzie jedną z najważniejszych dat w całej historii wspólnoty. Tego dnia bł. o. Stanisław Papczyński, jako pierwszy spośród marianów, zostanie wyniesiony na ołtarze.


Wierni będą mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu w sanktuarium maryjnym w Licheniu, za pośrednictwem przekazu telewizyjnego ze Stolicy Apostolskiej. W nawie głównej licheńskiej bazyliki staną dwa telebimy, dzięki którym obecni w świątyni wierni, będą mogli w czasie rzeczywistym obserwować wydarzenia transmitowane z Watykanu.


„Chcemy zaprosić naszych pielgrzymów, gości, parafian do wspólnej modlitwy, aby właśnie 5 czerwca razem z nami się spotkali, aby poprzez telemost z Watykanu uczestniczyli w tym wydarzeniu, a następnie aby wspólnie z nami Panu Bogu podziękowali podczas uroczystej Eucharystii za nowego świętego, o. Stanisława Papczyńskiego”- powiedział ks. Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik prasowy Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym.


Początek transmisji w Watykanu planowany jest na godz. 10.30. Bezpośrednio po niej (ok. godz. 12.00) w licheńskiej bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziewczyna, której przewodniczył będzie ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium.


Warto dodać, iż na frontonie licheńskiej bazyliki od piątku, 20 maja, widnieje wizerunek bł. o. Stanisława Papczyńskiego. Jak dodał ks. Kieniewicz, dzięki temu wierni będą mieli możliwość dowiedzieć się, jak wygląda nowy polski święty, założyciel mariańskiego zgromadzenia.


O. Stanisław Papczyński, założyciel zgromadzenia marianów, urodził się w 1631 r. w Podegrodziu na Sądecczyźnie. W młodości wstąpił do zakonu pijarów, gdzie przyjął imię Stanisław od Jezusa i Maryi. Po 16 latach opuścił ten zakon, by w 1673 r. założyć własne zgromadzenie, któremu zlecił szerzenie kultu Niepokalanego Poczęcia, modlitwę za zmarłych i pracę w parafiach.


Zmarł w opinii świętości 17 września 1701 r. w Górze Kalwarii koło Warszawy. 16 września 2007 roku w Licheniu miała miejsce beatyfikacja o. Stanisława Papczyńskiego. Proces kanonizacyjny jest w toku.


O. Papczyński jest patronem dzieci nienarodzonych i rodziców, pragnących potomstwa.
DATA: 2016-05-24 12:12
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.