DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2020 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Liceum namawia uczennice do chodzenia w hidżabach. Rodzice są oburzeni

Liceum namawia uczennice do chodzenia w hidżabach. Rodzice są oburzeni
By Orrling (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0) or GFDL (http://www.gnu.org/copyleft/fdl.html)], via Wikimedia Commons

Nowojorskie liceum „Rochester’s World School of Inquiry” zorganizowało w szkole „dzień hidżabu”. Podczas tego wydarzenia uczennice zachęcano do ubrania się w muzułmańskie nakrycie głowy i noszenia go przez cały dzień. Decyzja placówki wywołała oburzenie rodziców, których nawet nie poinformowano o wydarzeniu.

 

W ramach „eventu” nauczyciele przynieśli do szkoły 150 nakryć głowy i nałożyli je na głowy chętnych jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej lekcji. Wydarzenie było pomysłem muzułmańskiej uczennicy Sophomory Eman Muthany. W sprawie zorganizowania dnia hidżabu napisała do dyrektor Sheeli Webster. Ta zaaprobowała pomysł. Sęk w tym, że o całej akcji nie wiedzieli rodzice.

 

To właśnie brak wiedzy rodziców o Dniu Hidżabu wywołał liczne protesty. Wielu z nich telefonowało do szkoły żądając wyjaśnień. Protestowali także w Internecie. Zwracano uwagę na uprzywilejowane traktowanie islamu: rzecz jasna, dni związanych z tradycjami innych religii się nie organizuje. Wskazywano także, że hidżab stanowi „symbol opresji - religijnej bądź kulturowej”.

 

Pochodząca z Jemenu Muthana twierdzi, że chciała, by inne uczennice poczuły to samo co ona, gdy nosi hidżab. Twierdzi, że „dzielenie się jej kulturą” sprawiało jej radość. Dzień hidżabu pochwaliła Kelly Lalonde, ucząca angielskiego dzieci migrantów. Uznała go za krok do stworzenia „tolerancyjnego i otwartego” środowiska.

 

Zdaniem dyrektor szkoły, przesłaniem Dnia Hidżabu nie była promocja islamu, lecz przeprowadzenie eksperymentu sprzyjającego akceptacji kulturowej. Podobną opinię wyraził inny przedstawiciel szkolnych władz - Van Henri White. Jego zdaniem celem uczennicy było sprawienie, by inni zaakceptowali ją jako osobę.

 

Źródło: prisonplanet.com

mjend

 DATA: 2016-02-11 07:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a co na to Brevik?
ponad 3 lata temu / Pppp
 
A może dzień nudystów w szkole?
ponad 3 lata temu / ole
 
Wspaniała informacja. PCh24 może czuć się usprawiedliwiona gdyż wielokrotnie na ten temat pisała. Skoro odrzucono skarby kultury i obyczaje katolickie to zaproponowano prymitywne powody degradacji i redukcji kobiecości. U katolików stanowiło to powód do dumy kobiecości i szacunku do Najświętszej Ofiary. Ordynariusze miejsc i instytucji katolickich zdobyli stanowiska za cenę milczenia na ten temat. Gdzie oni teraz są? Co nam powiedzą? Wszystko dla kariery.Jakiej kariery? Śmieszny i żałosny jest inny powód obrony przed islamem.
ponad 3 lata temu / Leo
 
To dla przyswojenia naszej kultury uczennicy powinni dac kotlety mielone.
ponad 3 lata temu / piu
 
Może nie krzyżyk, bo tu chodzi o strój. Więc może by tak ..... jeden dzień w kostiumie kąpielowym dwuczęściowym.
ponad 3 lata temu / ***
 
Pozytecznych idiotow nie brakuje .Proponuje w ramach integracji z kultura muzelmanska zrobic probny alarm anty-terrorystyczny , chlopcow okryc chustami palestynskimi
ponad 3 lata temu / pit
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.