DZIŚ JEST:   24   KWIETNIA   2019 r.

Oktawa Wielkanocy
Św. Jerzego
Bł. Mariana z Ratyzbony
 
 
 
 

Liberalny polityk uznaje błąd strategii imigracyjnej Belgii

Liberalny polityk uznaje błąd strategii imigracyjnej Belgii
Grudzień 2018, Bruksela. Demonstracja przeciwko podpisaniu paktu z Marrakeszu. Fot. ZUMA/Forum

Alain Destexhe, belgijski senator z ramienia liberalnego Ruchu Reformatorskiego, w wywiadzie dla francuskiego dziennika przyznał, że jego kraj przyjął błędną politykę przesadnie otwartego podejścia do kwestii przyjmowania imigrantów z innych, zwłaszcza muzułmańskich kręgów kulturowych.

 

Rozmowa opublikowana przez portal „Le Figaro” odbyła się w kontekście niedawnego rozpadu koalicji rządowej z powodu sporu na tle paktu imigracyjnego ONZ z Marrakeszu. Szef rządu, zwolennik przystąpienia Belgii do porozumienia, stracił większościowe poparcie w parlamencie wobec wycofania się Nowego Sojuszu Flamandzkiego (N-VA).

 

Senator Destexhe zauważył, że biorąc pod uwagę proporcje, Belgia przyjęła o wiele więcej imigrantów niż potężniejsi sąsiedzi, w tym Francja. W 2000 roku migracja była czterokrotnie wyższa w Belgii niż we Francji czy Niemczech. Takie problemy jak niechęć „gości” do integrowania się z rdzennymi mieszkańcami, czy też rozwój islamizmu zostały zlekceważone.

 

- W 2000 roku w Belgii stosowano politykę otwartości poprzez ułatwianie łączenia rodzin (które stanowią obecnie połowę imigracji), zabiegi sankcjonujące nielegalną imigrację, tolerancję wobec islamistów, masowe naturalizacje... W populacji dziesięciu milionów w ciągu dwudziestu lat prawie milion osób zostało naturalizowanych. Wielu [„nowych Belgów”] nie jest zintegrowanych. Wyobraź sobie, że pięć lub sześć milionów ludzi zyskuje francuskie obywatelstwo bez pytania o ekonomiczną lub kulturową asymilację ze społeczeństwem: wywołałoby to oburzenie. Jednak byłoby proporcjonalnie do tego, co wydarzyło się w Belgii – powiedział dziennikarzowi Alain Destexhe.

 

Polityk przedstawił kolejne dane obrazujące skalę problemu, a zazwyczaj niechętnie przyjmowane przez liberałów i reprezentantów lewicy.

 

- Bruksela ma już prawdopodobnie 30 procent muzułmanów. W ciągu zaledwie kilku lat Belgowie z pochodzenia stali się w stolicy mniejszością. Samo w sobie nie stanowiłoby to problemu, gdyby miała miejsce integracja (w Belgii od dawna nie rozmawialiśmy o asymilacji), ale większość wskaźników pokazuje, że tak nie jest –  stwierdził polityk, odnotowując z żalem, że tak zwana homofobia i antysemityzm to zjawiska wśród muzułmanów wręcz powszechne.

 

- Brukselski Parlament regionalny, gdzie Belgowie pochodzenia obcego szybko przejmują większość, głosuje nad podjęciem uchwał dotyczących Palestyny ​​lub członków [islamskiej] mniejszości Rohindża w Birmie, ale nie interesuje się sytuacją praw człowieka w Turcji. W publicznych szkołach podstawowych w Brukseli ponad połowa dzieci uczęszcza na kursy religii muzułmańskiej. Jesteśmy świadkami powstawania nowego modelu wielokulturowości w Brukseli, bardzo problematycznego, moim zdaniem, z punktu widzenia wspólnych wartości, ale oficjalnie głosi się różnorodność i przekonuje do wspólnego życia – wyliczał rozmówca „Le Figaro”.

 

Senator zauważył, że w odróżnieniu na przykład od francuskiego Instytutu Montaigne, nikt w Belgii nie prowadzi badań na temat stopnia integrowania się imigrantów. – Świat polityczny i medialny woli nie widzieć tych problemów – powiedział.

 

- Ten model różnorodności powinien być obiektywnie badany, ponieważ wraz ze wzrostem migracji odczuwanym przez większość dużych miast w Europie Zachodniej, może stopniowo narzucać się niemal wszędzie dzięki demokratycznym wyborom. Jak wiemy, demokracja to władza liczb, siła ludności, niekoniecznie idąca w kierunku wartości liberalnych bądź koncepcji świeckości czy też neutralności państwa. Te pojęcia czasem nie są akceptowane przez niektórych imigrantów – ubolewał liberalny polityk.

 

- Demografia jest tutaj głównym problemem. Bruksela stała się drugim najbardziej kosmopolitycznym miastem na świecie po Dubaju, tyle że nie tak zamożnym. Dawniej najbogatsze miasto królestwa, wskutek fal migracji ubożeje. W Brukseli 90 procent odbiorców pomocy społecznej pochodzi z zagranicy – stwierdził Alain Destexhe.

 

 

Źródło: lefigaro.fr

RoM

 

 

 

 


DATA: 2018-12-23 16:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

W Polsce polityka Multi-kulti P I S mamy już skutki w Krakowie wczoraj został znaleziony zabity 21 letni student w akademiku z workiem foliowym na głowie mieszkał ze studentem, z Ukrainy Ukraińcy i Rosjanie to cywilizacja turańska ,W niedziele w Szczecinie napad z nożem w ręku w Kinie w Galerii w Szczecinie ranni Polacy pochodzenie napastnika jest ukrywane przez media głównego nurtu???POLEXIT WIELKA KATOLICKA POLSKA
4 miesiące temu / Tomasz
 
Skąd wiadomo, że on jest liberałem? Po czym to rozpoznano?
4 miesiące temu / Konrad J. Turzyński
 
Społeczeństwo ubozeje, jedynie władza wyżywi się sama z podatków. Niewazne czy to imperium europejskiego czy swiatowego. Kiedyś nawet wybory przestaną mieć znaczenie bo zarówno władzy jak ludziom pozostanie wolność w czynieniu co się chce podążając oczywiście w tym kierunku liberalizacji. Kłania się w tym jednak porządek społeczny znany z krajów gdzie demokracja nie jest w cenie.
4 miesiące temu / bialoczerwony
 
Pamiętam z histroii mapę Niemiec z XVII-XVIII wieku: mozaika państw i państewek, w każdym suwerenna władza, inne prawo, waluta. Takie porządki wkrótce zapanują od Hiszpanii, przez Francję, Beneluks i oczywiście Niemcy. Najpierw miasta, potem przylegające do nich obszary staną się minipaństwami, na terenie których demokratycznie władzę przejmą "nowi Europejczycy". Tego trendu nie da się już zatrzymać. Zachodni Europejczycy ciągle wierzą, że ich kultura jest atrakcyjna dla przybyszów, że pokochają laickość, liberalizm, równouprawnienie. Tymczasem imigranci tym pogardzają, bo mają swoje kulturę i obyczaje. W tej kulturze niestety są ogromne pokłady agresji. Przecież islam jest religia wojujących odłamów i animozji między narodami. To wszystko przenosi się na podbijany grunt Europy. Głos tego polityka jest niestety odosobniony, ale i tak nic nie zmieni, koniec końców tacy jak on wyjadą do spokojnego kraju. Masa zwykłych biednych ludzi ma tylko jedno wyjście: uległość
4 miesiące temu / zetta
 
liberał to lewak
4 miesiące temu / Jet
 
Lewactwo głupie do końca
4 miesiące temu / Jan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "65036"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.