DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Izydor - chyba już odjechałeś z tym seksem przedmałżeńskim. To takiego Abrahama co prostytuował własną żonę za stada i niewolników to nie wiem co byś zrobił? A Izaak polecił Jakubowi aby którąś kolejną żonę to wziął kuzynkę aby mu Bóg bĺogosławił. Takie to ikony. Co z nimi? Ćwiartować? Smażyć w smole? Coś innego - co proponujesz?
7 miesięcy temu / Jot
 
Nie zaskoczyła tylko hierarchowie ciągle dmuchali bazwzględne miłosierdzie podczas gdy Chrystus nakazywał ostracyzm dla świadomie odrzucających jego naukę! Prawdopodobnie dlatego to robili bo tam bylo masa kretów TW i ich celem było osłabienie kościoła. Udało się. W ogóle nie słyszę o ekskomunikowaniu celebrytów czy polityków np popierających tzw aborcję.
7 miesięcy temu / Jot
 
@Ryś: OK, chociaż Izydor Oracz wyraźnie pisze o kodeksie karnym. No ale, swoją drogą jestem ciekawa brzmienia nowelizacji KW, która pod art. 140 podciągnie zdradę i seks przedmałżeński. Może być autorstwa Izydora :
7 miesięcy temu / Margeritta
 
@ Margerita \\ Chodzi o Kodeks Wykroczeń\\ Dz. U. 1971 Nr 12 poz. 114\\ USTAWA z dnia 20 maja 1971r.\\ Kodeks wykroczeń Rozdział XVI Wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej\\ Art. 140. Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.\\ Art. 141. Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.\\ Art. 142. Kto natarczywie, narzucając się lub w inny naruszający porządek publiczny sposób, proponuje innej osobie dokonanie z nią czynu nierządnego, mając na celu uzyskanie korzyści materialnej, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
7 miesięcy temu / Ryś
 
@Izydor Oracz: w KK nie ma paragrafu 140, jest art. 140, który dotyczy zamachów terrorystycznych. Oświecisz zebranych jaki ma to związek ze zdradą i seksem przedmałżeńskim, czy też jesteś w posiadaniu odmiennego KK?
7 miesięcy temu / Margeritta
 
Takie stowarzyszenia jak Im Piotra Skargi są dziś niezbęde. Kto miałby przygotować nowelizację kodeksu karnego, który penalizowałby propagandę i praktyki homoseksualne? Kto powinien dążyć aby zdrady i seks przedmałżeński były traktowane jako występek przeciw paragafowi 140 KK? Takie właśnie Stowarzyszenia!
7 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
Polskich biskupów zaskakuje do dzisiaj,z nielicznymi wyjątkami
7 miesięcy temu / Lit
 
"Liberalna rewolucja zaskoczyła katolików." Bez przesady. Św. Jan Paweł II dużo o tym mowił.
7 miesięcy temu / Ryś
 
...Cyt, a następnie przekazywanie ich władzy świeckiej. Ta zaś, kierowana pychą, uzurpuje sobie prawo do ingerowania w każdy obszar życia"? w Polsce na razie obserwujemy proces odwrotny
7 miesięcy temu / chichot
 
Talmudyczny naturalizm odrzucił prawdziwego Mesjasza i poszedł w kierunku nacjonalistycznym,stał się "apostołem" anty-chrystianizmu.Od wieków ideologia sataniczna polega na prowokowaniu prześladowań i inspirowaniu różnorakich hultajów od wewnątrz i od zewnątrz KK celem eliminacji tej cywilizacji.
7 miesięcy temu / t
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.