DZIŚ JEST:   05   SIERPNIA   2020 r.

Matki Bożej Śnieżnej
Św. Oswalda, męczennika
 
 
 
 

Liban: mieszkańcy mają dość uchodźców z Syrii. Są źródłem licznych przestępstw

Liban: mieszkańcy mają dość uchodźców z Syrii. Są źródłem licznych przestępstw
Zdjęcie ilustracyjne fot.REUTERS/Stoyan Nenov

Libańczycy mają dość uchodźców. Przyczyną ich niechęci są mnożące się przestępstwa popełniane przez przybyszów. Uchodźcy są po prostu „niewdzięczni”, mówi wprost będący w pełnej unii z Rzymem libański Kościół maronicki.

 

Przy okazji odbytego 4 października zebrania episkopatu Kościoła maronickiego w Libanie biskupi zwrócili uwagę na problem przestępstw popełnianych coraz częściej w kraju przez syryjskich uchodźców. Hierarchowie zaznaczyli, że narastają społeczne napięcia, a sami Libańczycy mają dość napływowej ludności. Biskupi określają postępowanie części uchodźców jako „przejaw niewdzięczności”, co poważnie rzutuje na odbiór także naprawdę potrzebujących uchodźców.

 

Maroniccy biskupi wystosowali apel do instytucji politycznych w Libanie i zagranicą, prosząc o „wszelkie możliwe wysiłki na rzecz przyspieszenia odesłania Syryjczyków do ich ojczyzny”. Episkopat przypomina, że w Syrii jest dziś „wiele bezpiecznych miejsc, gdzie wygnani mogą otrzymywać godne warunki życia tak długo, jak długo potrwa konsolidowanie się w ich kraju trwałego pokoju”.

 

Już pod koniec września patriarcha maronicki Bechara Boutros Rai podkreślał, że masowa obecność syryjskich uchodźców w Libanie jest na dłuższą metę niemożliwa, stąd należy podjąć starania o ich powrót.

 

W tym samym okresie w podobnym tonie wypowiedział się przywódca szyickiego Hezbollahu, Hassan Nasrallah. Jak powiedział, nadszedł już czas na powrót uchodźców do ojczyzny, którą dla własnego dobra powinni zacząć odbudowywać.

 

Do zamieszkałego przez nieco ponad 6 mln ludności Libanu od wybuchu wojny domowej w Syrii napłynęło, według różnych szacunków, od 2 do 3 mln uchodźców.

 

Pach

Źródło: kath.net

 

 

 


DATA: 2017-10-13 15:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Każda wojna przynosi wypuszczenie skazanych i oczekujących na wyroki z więzień. Tak było w Polsce w 39, w Syrii. Ci ludzie uciekli z Syrii m.in. do Libanu, większość do Europy w obawie przed wyłapaniem ich po wojnie i ponownym osadzeniem. Są najgorszym elementem izolowanym nawet przez muzułmanów.
ponad 2 lata temu / aco
 
Libańczycy też?!?!?!
ponad 2 lata temu / dziwne
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.