DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Lewicy nie w smak krytyka środowisk LGBT: „Chcemy, żeby to było karalne”

Lewicy nie w smak krytyka środowisk LGBT: „Chcemy, żeby to było karalne”
fot. Andrzej Hulimka / FORUM

„My, jako Sojusz Lewicy Demokratycznej mamy propozycję zmiany w przepisach KK dotyczące mowy nienawiści, dopisania do art. 257 przesłanki takiej, że nie można obrażać ludzi ze względu na m.in. ich orientację seksualną (…) chcielibyśmy ten katalog poszerzyć tak, żeby nie można było obrażać ludzi, żeby to było karalne” – oznajmiła Anna Maria Żukowska z SLD Lewica w programie „Minęła Dwudziesta”.

 

Słowa reprezentantki lewicy padły w kontekście komentarza do zawieszenia w obowiązkach nauczyciela akademickiego prof. Aleksanda Nalaskowskiego. Spotkały się z zasłużoną krytyką w internecie.

 

„No to wracamy maluczkimi kroczkami do Komuny” – pisze na Twitterze Mirosław Wilczek. 

Anna Maria Żukowska przekonywała jednak, że nie chodzi o cenzurę, ale ustawowe zapewnienie szacunku do każdego człowieka.

 

„Tak, mamy obowiązek szanować wszystkich ludzi, tak jest w demokracji” – przekonywała. Jednak jest to przekonanie obecne chyba jedynie wśród lewicy. Oczywistym jest, że nie mamy takiego obowiązku – mamy szanować człowieka ze względu na jego przyrodzoną godność, co nie oznacza akceptacji wszystkiego co proponuje.  Mimo, że posługują się równościową retoryką i próbują ubrać swoje postulaty w szlachetne hasła, politycy lewicy mają jeden cel; pragnienie zmuszenia nas do przyjmowania postulatów środowisk LGBT+ za pomocą zmian na poziomie legislacyjnym. Warto zadać pytanie, gdzie była Pani Anna Maria Żukowska kiedy obrażano uczucia religijne katolików parodiując Mszę Świętą, profanowano wizerunki Matki Bożej i Najświętszego Sakramentu czy kiedy podrzynano gardło kukle przedstawiającej abp. Marka Jędraszewskiego?

 

W tym kontekście kandydatka z ramienia SLD odniosła się też do słów krakowskiego metropolity o "czerwonej zarazie" i przekonywała, że LGBT to nie ideologia ale "ludzie". Jest to oczywiście nieprawda. Podstawową zasadą opisywania zjawisk wpływających na ludzkie postawy jest umiejętność oddzielenia ideologii od głoszących ją osób. Wyraźnie znaznaczał to krakowski hierarcha, tłumacząc że nie można nigdy pozbawiać ludzi szacunku. Jak widać, dla Pani Żukowskiej to za mało - kiedy lewica dojdzie do władzy takie kazania będą zgłaszane do prokuratury. 

 

To kolejny dowód na to, że lewica nie zna, lub nie chce znać prawdziwego pojęcia szacunku. Nie łudźmy się; w ich ustach jest to tylko hasło-narzędzie służące do osiągnięcia politycznych korzyści. Kiedy proponowane przez SLD zmiany prawne wejdą kiedyś w życie, zniknie wolność słowa i sens debaty uniwersyteckiej, a każdy naukowiec, publicysta czy komentator życia politycznego - w obawie przed represjami - dziesięć razy się zastanowi zanim napisze coś krytycznego wobec LGBT+. Cenzura prewencyjna i autocenzura – to jest ich cel.  

 

Źródło: vod.tvp.pl / Twitter.com

PR


DATA: 2019-09-19 15:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Popieram Sacunek do korzdeko czeba mieć a niektórzy donas nie mają i będziemy walczyć o swoje
3 miesiące temu / Giguś
 
mowa nienawiści ? - widać to najbardziej gumowa definicja tak jak antysemityzm, który jest jej specjalną gałęzią bo czegóż to jej już nie przypisywano, pewnie niedługo grymas na twarzy lub tik nerwowy zaobserwowany w obecności przedstawicieli lewactwa maści wszelakiej w tym rzecz jasna lesbijek, gejów, biseksualistów, transwestytów itp. będzie potraktowany jako mowa nienawiści. Dodajmy jeszcze, że ma ona zastosowanie tylko i wyłącznie do przedstawicieli wyżej wymienionych.
8 miesięcy temu / tak tylko
 
"Mamy obowiązek szanować wszystkich ludzi" ale to MY mówimi kogo nie wolno szanowć. Typowy komunistyczny bełkot . Gender to ideologia, którą psycho-równościowe profesory unałkawiają na siłę. Mamy już takich w Polsce. Pożoga głupoty i kłamstwa, która konsekwentnie stara się dotrzeć do Polskich dzici. Kto jest człowiekiem a kto jest gender?
8 miesięcy temu / Robi
 
Lewaki się czują obrażone?! Ale nas, katolików, i naszą religię znieważają bezkarnie na każdym kroku!
8 miesięcy temu / Verq
 
@True No ale "prawda" jest chyba taka ,że najczęściej te "administracyjne bariery prawne" "sankcjonują" tylko określone narracje .Obrona Prawdy przez wyroki sądowe zazwyczaj jest nieskuteczna ,a nierzadko przeciwskuteczna .
8 miesięcy temu / gość
 
A będzie też karanie za obrażanie żołnierzy wyklętych ? Wtedy znając towarzyszkę Joannę Senyszyn z sld ona pierwsza poniesie konsekwencje. Czy żołnierze wyklęci nie byli ludźmi tak jak są ludźmi przedstawiciele lgbt ? Chciałem głosować na lewicę ale nie na partię komunistów z sld dlatego żałuję że się zjednoczyli.Jeżeli nie wolno obrażać ludzi to wszystkich a nie tylko grupy którą się popiera. Natomiast niech będzie jasne czy prawdą jest to co jest napisane na początu że chodzi jej o obrażanie czy to co napisał Wilczek że o krytykowanie. Chyba że wy nie potraficie krytykować bez obrażania wtedy wam współczuję.
8 miesięcy temu / ADRIAN
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.