DZIŚ JEST:   17   STYCZNIA   2021 r.

II Niedziela zwykła
Św. Antoniego, opata
Św. Sulpicjusza II
 
 
 
 

Lewicowy socjolog skarży się Niemcom na faszyzujących Polaków. Chwali Komorowskiego

Lewicowy socjolog skarży się Niemcom na faszyzujących Polaków. Chwali Komorowskiego
Rafał Pankowski w studio TVP INFO

Profesor Rafał Pankowski, socjolog z warszawskiego Collegium Civitas, udzielił wywiadu niemieckiemu pismu „Der Spiegel”. Na stronie internetowej dziennika ukazał się tekst tłumaczący Niemcom, że polskie patriotyczne manifestacje są… haniebne.


"Polska świętuje swoją niepodległość, lecz to święto dzieli społeczeństwo" - pisze "Spiegel" publikując wywiad z socjologiem Rafałem Pankowskim. Naukowiec, będący jednocześnie redaktorem lewicowego pisma „Nigdy Więcej” wyjaśnia niemieckiemu czytelnikowi, że polscy narodowcy „instrumentalizują pamięć”. Na pytanie, dlaczego dziesiątki tysięcy Polaków wychodzi na ulicę i osobno świętuje ten dzień, Rafał Pankowski wyjaśnia, że jest to „smutny proces ubiegłych lat, w trakcie którego radykalno-nacjonalistyczny ruch zawładnął tym świętem”.


Spiegel, słowami polskiego socjologa, poinformował Niemców, że organizacje stojące za Marszem Niepodległości „nawiązują do radykalnych, antysemickich i faszystowskich organizacji czasów międzywojennych. Nie można pominąć tego, że ich członkowie określają się dziś mianem narodowych konserwatystów, co jest absolutnym eufemizmem”.


Jakby tego było mało, niemieccy czytelnicy dowiedzieli się, że Marsz Niepodległości, w którym uczestniczyło blisko 100 tys. Polaków, „nie ma nic wspólnego ze świętem, to jest hańba”.  Pankowski – jak przystało na bezstronnego obserwatora ze świata nauki – wyraził również ubolewanie, że tak mało osób bierze udział w prezydenckim marszu „Razem dla Niepodległej”.


Według socjologa, główne hasła organizatorów marszu - 'Bóg, Honor, Ojczyzna' - czy 'Polska dla Polaków' są „rasistowskie, bo mają one wykluczyć mniejszości, uznawane za wrogów narodu”. Pankowski przyznał też, że uważa Romana Dmowskiego za twórcę polskiego antysemityzmu.

 

 

Źródło: „Rzeczpospolita”

kra


DATA: 2014-11-13 09:09
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Precz z faszyzmem !!!
ponad 4 lata temu / m=mc2
 
Przecież Dmowski był antysemitą...
ponad 6 lat temu / glosrozsadku
 
p.Pankowski- nicości służysz - nicością będziesz .
ponad 6 lat temu / Polak Katolik
 
TEKST O PANKIEWICZ SPRZED PONAD 3 LAT: http://www.bibula.com/?p=39902. Temat opisany wcześniej w magazynie Templum Novum. Miałem go watpliwa przyjemnośc oglądcaw Kielcach na procesie Kelthuza, jako tzw. biegłego od "odradzającego się faszyzmu" i "breivikzmu" polskiego. Sparwa była iście groteskowa, a powagę zachowywał tylko sam Pankowski no i sąd.
ponad 6 lat temu / kkk
 
Zeby było śmieszniej, ultralewacki Pankowski na imprezce "hitlerowskim pozdrowieniem\'. http://1.bp.blogspot.com/-lt0Q4iJ4nVE/UvtxHkGQRAI/AAAAAAAAAyQ/dztpmf-dYXk/s1600/Hajlujacy_Rafal_Pankowski_Jadwisin_1993.jpg
ponad 6 lat temu / kinte
 
Czytam właśnie książkę dr Ewy Kurek pt "Stosunki polsko-żydowskie 1939-1945" . Z dniem wybuchu wojny Żydzi dobrowolnie zaczęli kolaborować z okupantem nazistowskim i zaczęli negocjować z nim autonomię dla siebie kosztem terytorium polskiego. Więc niech ci wszyscy mędrcy Syjonu nie odwracają kota ogonem. Państwo polskie powinno potraktować ich jako ewidentnie naruszających naszą wielkoduszną gościnę jako persony non grata nie mówiąc o jakimkolwiek utrzymywaniu ich z pieniędzy polskich podatników.
ponad 6 lat temu / oburzony
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.