DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Bardzo słuszna ustawa, okrucieństwo wobec zwierząt oznacza brak człowieczeństwa
1 miesiąc temu / Wiktor
 
W Pokręconych Orientancjach i reszcie opozycji już zacierają łapki. Myślę, że tym co powinno się PiS zająć w pierwszej kolejności to nie rozpisanie wyborów powszechnych a partyjnych i zmienić Prezesa, któremu z całym szacunkiem należy się emerytura.
1 miesiąc temu / west
 
Lubię zwierzęta. Sa to myślące i czujące istoty. Dzieci Boże. Źle, że ludzie postępują z nimi okrutnie i egoistycznie.
1 miesiąc temu / TZ.
 
Do - Jeremiasz Dokładnie tak!!!! Wreszcie ktoś tą podstępną bolszewicką strategię pisu dostrzega. Oni niczym się nie różnią od PO SLD i tęczowej bandy biedronia. Tylko dlaczego tak potężne i opiniotwórcze środowisko Ojca Rydzyka ich wspiera. Czyżby on był zaprzedany?, czy też świadomie służy złu?, bo w głupotę nie za bardzo wierzę
1 miesiąc temu / Magnus Polonus
 
Podpisanie w 1995 r. przez odchodzącego Lecha Wałesę nowej ordynacji wyborczej, która wyrzuciła go automatycznie ze stołka na rzecz niejakiego Kwaśniewskiego, utworzyło trwały system w którym władza wszystko jedno jakie siły ją Polakom prokurują zawsze dostaje się w ręce jednej partii SLD, PO, PiS zawsze realizującej niezaleznie od głoszonych haseł program okragłostołowy ustalony podczas wizyty Jaruzelskiego w Nowym Jorku. I nic się w tej sprawie nie zmieni. A Polacy głosują jak zawsze - jak samobójcy, na to co zostanie im wystrugane z patyka.
1 miesiąc temu / Michał Rogozi
 
PIS robi to samo co PO tylko wolniej PO robiło to po chamsku i szybko, co zniechęcało dużą część społeczeństwa o prawicowych poglądach. Powolne oswajanie przez PIS ideami lewicowo-liberalnymi tej części społeczeństw o którym mowa wyżej to bardziej perfidne postępowanie.
1 miesiąc temu / Jeremiasz
 
PiS to lewaccy wykolejeńcy!!!! Jak katolik i patriota może głosować na takich bolszewików? Jak środowisko kościelne w postaci mediów Ojca Rydzyka może takich zbrodniarzy popierać? Czy wszyscy są aż tak głupi i ślepi, czy przekupieni? Bez względu na to jaka jest odpowiedź na powyższe pytanie, naród głupi, ślepy i przekupny musi czekać tylko jeden koniec.... niewola... po raz kolejny.
1 miesiąc temu / Magnus Polonus
 
Panie Jarosławie, PISie dokąd zmierzasz? Czy nie mamy większych i ważniejszych problemów? Ile dzieci jest zabijanych w wyniku aborcji? O tym milczysz bo nie wygodne, ale o zwierzakach występujesz w Tik TOku, czy to Pana kot podpowiada?
1 miesiąc temu / Kylo
 
1110 w 2019 roku zamordowanych dzieci z powodów eugenicznych w Polsce.
1 miesiąc temu / #janek
 
Z tym zabijaniem tysiacy w szpitalach to co najmniej nadużycie, proszę pokazać oficjalne źródło i przestać obrażać polską służbę zdrowia.
1 miesiąc temu / Janek
 
Ekologizm na pewno należy zwalczać, ale z drugiej strony w Piśmie Świętym są też słowa nakazujące ochronę zwierząt i odpowiednie ich traktowanie, jak na przykład wtedy, kiedy zakazuje się gotowania koźlęcia w mleku matki. Walcząc ze skrajnością ekologizmu można jak w przypadku każdej skrajności popaść niezauważenie w przeciwległą skrajność...
1 miesiąc temu / krisbac
 
ZSL był u władzy z PZPR od II wojny świat, następca PSL był u władzy 25 lat co zrobił by rolnictwo kwitło a rolnik żył godnie z gospodarstwa- hodowli bydła i upraw?? Co zrobił od 2015r. Minister Ard...i komu służy? Czy to projekt zaplanowany i przygotowany perfekcyjnie ? Młody dziennikarz amerykański zaczął rozmowę z nami w Yosemitee Park prosząc o zrobienie mu zdjęcia. Zapytał skąd jesteśmy. Po odpowiedzi - z Polski powiedział o... katastrofa smoleńska.... i dalej ..Prezydent Polski został zamordowany za życia przez media i opozycje..poniżając, ubliżajac bez przerwy..aż scrable... powie, nic się nie stało,że zginał to przecież .....ć Czy to też plan?
1 miesiąc temu / Roman
 
W tym wszystkim zastanawia mnie jedno. Dlaczego redaktor pisze o lewicowym zwrocie PiS? Nie ma żadnego zwrotu! PiS od zawsze był i jest lewicowy, a Kaczyński to socjalista z zacięciem bolszewickim. Jak możne tego było nie widzieć przez tyle lat? Dlaczego biskupi, Radio Maryja i mnóstwo szeregowych księży popierało i popiera PiS, który od lat pokazuje gdzie ma katolickich wyborców i katolickie wartości? Kaczyński to jeden z największych szkodników w historii Polski i trzeba to nagłaśniać wszem i wobec.
1 miesiąc temu / bob
 
Panie Prezesie Jarosławie! Jest Pan oderwany od rzeczywistości! Nie mogę zrozumieć dokąd Pan zmierza? Czy w czasach "rzekomej pandemii" wg władzy i kryzysu ekonomicznego największego od II wojnie światowej najważniejszy w chwili obecnej jest "ciężki pańskim zdaniem los norki amerykańskiej" i długość łańcucha??? Nie mogę sobie "darować", że w poprzednich latach uwierzyłam w pańskie zapewnienia, że najważniejszy dla pana jest los Polaków i ich "dobro"! Okazuje się,że najważniejszy dla pana jest los zwierząt! PS. Nigdy nie zastanawiał się pan nad losem "biednych" kotów i psów w blokach pozostawianych na kilkanaście godzin samych??? I nie wzruszał pana los sąsiadów tych "pseudo" miłośników zwierząt???
1 miesiąc temu / "zły człowiek
 
Przecież PiS, jak i inne partie to owoce okrągłego stołu, czyli dzieci i wnuki Wojciecha Jaruzelskiego.
1 miesiąc temu / Ryś
 
Uwolnij norkę, zabij swe dziecko! Cały ten PIS. Kto jeszcze im ufa i zakrzyknie Mimo wszystko Duda!
1 miesiąc temu / GreAnn
 
PiS zgłupiał i zdradził !!! Smutne to ogromnie... kolejna nadzieja zniszczona... i niechodzi tylko o tę ustawę... chodzi, a nas Polaków, o Polskę!!!
1 miesiąc temu / jou
 
od okrągłego stołu istnieje zmowa milczenia tak iż zawsze będzie rządziła PiS albo P0 nigdy do władzy nie dojdzie prawdziwa prawica Morawiecki wcześniej doradzał Tuskowi a ludzie w PiS i władzy nigdy do PiS nie należeli
1 miesiąc temu / Damian
 
pis nigdzie nie skręcił, on zawsze tam gdzie każą namiestnicy naszego biednego kraju, pis to tylko podwykonawcy
1 miesiąc temu / qaz
 
PO czasach koalicji z PSLem rolnicy i tak czują się komfortowo- wówczas byli " rżnięci" za darmo
1 miesiąc temu / Ironia
 
to nie skręt, tylko odrzucenie pozorów praworządności i sprawiedliwości. To Agenda 2030, skrzętnie do tej pory ukrywana przez jej agentów zmian.
1 miesiąc temu / ac
 
Sytuacja jest smutna i poważna, ale śmiać mi się chce z głupoty rolników. Przytłaczająca większość z nich zagłosowała na PiS a teraz Pis ich dorżnie......
1 miesiąc temu / Turtelini
 
a M jestem żoną rolnika i co my rolnicy ich wybieraliśmy??? Wybierało ich 500+ i renciści.
1 miesiąc temu / Merida
 
Panie Jarosławie Kaczyński! Każdy dobry człowiek powinien poprzeć ustawę zakazującą mordowania nienarodzonych dzieci! Gdzie pańska dobra wola? A gorszenie maluczkich przez Konwencję Stambulską? Też wypowiedzieć. Ale nie..., bo kasa nie popłynie z Uni!!! Faryzeusze, obłudnicy a nie ludzie prawi!
1 miesiąc temu / Polonus
 
rolnicy, przepędźcie PIS z Polski!!!
1 miesiąc temu / a_M
 
Norki norkami ale jakie przekręty idą za kulisami tego medialnego szumu tego mozemy sie nie dowiedzieć. Prawdziwe deale robi się pod stołem a norki są zasłoną dymną dla gawiedzi.
1 miesiąc temu / ell
 
Nie skręcili w lewo zawsze tam byli gdzie guru socjalista.Przyjacielem rodziny pana prezesa był nie bez powodu Jan Józef Lipski .
1 miesiąc temu / Andrzej.
 
PIS nie musi nigdzie skręcać jak oceniać po czynach zawsze był lewicowy ,to że brano go za prawice to skutki dogadania się z Rydzykiem
1 miesiąc temu / ale
 
Dziwi mnie tytuł artykułu. PiS zawsze był partią skrajnie lewicową, tak pod względem gospodarczym w tym zakresie to nawet tonął w oparach marksizmu jak i wszystkimi innymi względami. Zawsze dziwiło mnie jak ci wszyscy prawicowi patrioci dawali się na to nabrać. No cóż, dowodzi to niezbicie że demokracja została wynaleziona po to żeby dowolnie manipulować najgłupszymi warstwami społeczeństwa. I jeszcze słówko do wszystkich patriotów którzy z rosnącym sercem chodzą na wybory, myśląc że teraz może się coś zmieni: Demokracja jest po to żeby nigdy się nic nie zmieniło!!!! Demokrację trzeba zniszczyć i przywrócić Katolicką Monarchię!!!!
1 miesiąc temu / Magnus Polonus
 
Czego politycy z PiS szukaja na farmie futerek? Czy nie maja innych zajec? Szukaja poklasku wsrod obroncow zwierzat. Prezes Kaczynski powiedzial, ze miara czlowieczenstwa jest stosunek do zwierzat. Dla mnie jest to wyrazna proba redefinicji tego slowa. A tak wlasnie robi Ideologia New Age. Rewolucja w glowach poprzez zmiane znaczenia danego slowa. Dla mnie czlowieczenstwo to przedewszystkim stosunek do drugiego czlowieka i miara jaka przy tym stosuje. Aktualnie w TVP1 leci film Ludzie Bogowie. Tu wlasnie poznajemy znaczenie slowa Czlowieczenstwo i nie ono nic wspolnego ze zwierzetami.
1 miesiąc temu / CH
 
Lewicowy skręt? A kiedy PiS był po prawej stronie?
1 miesiąc temu / Cold
 
Zamiast piątki 5 dla zwierząt trzeba promować Piątki dzień postu od pokarmów mięsnych dla zwierząt.
1 miesiąc temu / Leliwa
 
A logo tiktoka, widoczne na ilustracji do artykułu, przypomina mi logo Dziennika Telewizyjnego. Dla młodszego pokolenia wspomnę tylko, iż był to socjalistyczny protoplasta dzisiejszych Wiadomości.
1 miesiąc temu / sp
 
Czy słowa "Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca" padły z ust Jarosława Kaczyńskiego w przypadku projektów ustaw dotyczących zaprzestania bądź przynajmniej ograniczenia okrucieństw zabijania dzieci w łonach matek? Czy były akcje poparcia, czy ruszono na social media, czy młodzieżówka PiS wykazała się co najmniej podobnym zapałem inicjatywy? Czy raczej było zaduszanie?
1 miesiąc temu / sp
 
Przecież pszczoły nie mają futerka
1 miesiąc temu / Nick
 
Warto zreflektować i zadać SOBIE PYTANIE: A jaka stąd płynie nauka? Czy można było przewidzieć taki obrót spraw ? Jak uczy Kościół Mądrość jest z Pana Boga a nie ze świata i jego nauk. Gdzie rządzi pieniądz, grzech, kłamstwo. Ci co żyją w świecie myślą jak świat im każe. Inaczej nie zjamowaliby wysokich stołków i nie rozdzielali urzędów. Z dużym zażenowaniem i smutkiem wierni K.K. patrzyli na aggiornamento / otwieranie się kościoła na świat jego Prawa i Potrzeby. Jak ten mariaż zaowocował to widzimy. Od początku TRANSFORMACJI / ZMIAN gospodarczych i kulturalnych posoborowi hierarchowie mieli okzję zasiadać przy różnych STOŁACH i wspierać polityków umizgujących się o poparcie poczynając od Wałęsy, Mazowieckiego, Gieremka po J.Kaczyńskiego pracujących na rzecz NOWEJ POLSKI i Nowego Kościoła. Dziś widzimy, że zostaliśmy ZMANIPULOWANI. Kto MĄDRY to wiedział, że Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada..
1 miesiąc temu / iskierka
 
Co mają pszczoły do zwierząt futerkowych. PiS powinien zająć się sądami i repolonizacją mediów a nie hodowcami zwierzaków. Czy w swojej pysze myślą, że twardy elektorat to przyjmie? Póty dzban itd. Trzeba zacząć tworzyć alternatywę dla PiS, bo następne wybory przegra.
1 miesiąc temu / Gość
 
po wyginięciu pszczół zostanie 5 lat do wielkiego głodu,sztuczne zapylanie nie odnosi skutków ,ratowanie pszczół ma sens
1 miesiąc temu / ale
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.