DZIŚ JEST:   28   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tomasza z Akwinu,
Doktora Kościoła
Bł. Juliana Maunoir
 
 
 
 

Lewicowy skręt PiS: wzmożenie wybiórczej wrażliwości czy zapowiedź zmiany?

Lewicowy skręt PiS: wzmożenie wybiórczej wrażliwości czy zapowiedź zmiany?
Fot. Lukasz Dejnarowicz/ Forum

Dwóch ludzi zgodnie kopie człowieka klęczącego już na ziemi i próbującego zasłonić twarz przed ciosami. „Nie boli go?” – pyta jeden z napastników? „To nasz najtwardszy elektorat” – brzmi odpowiedź kolegi. To opis rysunku, który jest już i tak bardzo znany, ale w tych dniach jego popularność zapewne znowu wzrośnie. Ilustracja pasuje bowiem jak ulał do sytuacji, w której obóz władzy kolejny raz ćwiczy wytrzymałość swoich wyborców.

 

 

Szczęśliwie dla polityków i dzięki wspaniałemu wynalazkowi mediów elektronicznych, pamięć „elektoratu” jest w naszych czasach wybitnie krótka. Wystarczy kilka tygodni by zaprzysięgli prawicowcy, którzy jeszcze niedawno drwili z celebryckich akcji typu „Uwolnij karpia, adoptuj pszczołę”, bez szemrania przełknęli zapowiedź (a później pewnie i wykonanie) likwidacji przemysłu futrzarskiego, czyli kolejnej gałęzi polskiej gospodarki. Tej ostatniej zaś jest niestety zupełnie obojętne, czy podcina ją paskudny komuch z korzeniami tkwiącymi głęboko w PRL, czy też najpobożniejsi nawet i niezłomni patrioci, organizatorzy defilad z okazji kolejnej rocznicy przepędzenia bolszewików (ostatnio akurat nie zezwolił na to marszałek Covid). Złośliwi, zwani też zwolennikami spiskowych teorii, triumfują. Niezależnie od tego, kto trzyma stery administrowania Polską, krok za krokiem realizuje się bowiem iście rozbiorowy scenariusz napisany u schyłku poprzedniego wcielenia komunizmu.

 

Obecna wolta jednak wyróżnia się na tle zwyczajnych, nazwijmy to, niekonsekwencji polityków. Mamy właśnie w zwyczajnym cyklu politycznym (od wyborów do wyborów) moment, w którym prawicowo nastawiony rodak oczekiwałby realizacji tak zwanych trudnych postulatów. „Mija 55 dzień szykowania się rządu do wypowiedzenia konwencji stambulskiej” – wyliczają internauci, przypominając zapowiedź pani minister. A ileż to razy słyszeliśmy, że nie można akurat w danym momencie na przykład prawnie zabronić zabijania dzieci nienarodzonych, bo wkrótce przyjdą wybory.

 

Dziś zamiast zakazu aborcji i wyjścia Polski z porozumienia zakładającego systemowe niszczenie rodziny, słyszymy zwiastuny zamknięcia hodowli futrzaków i obietnice zajęcia się przez władze w podobnym duchu farmami drobiu. Nic dziwnego, że w chórze klaszczących Prawu i Sprawiedliwości znaleźli się na chwilę zarówno polityczni rywale (wydawałoby się – z sejmowych antypodów), jak i publicyści nie szczędzący na co dzień klawiatur by zaciekle zwalczać tak zwany pisowski reżim.

 

Dlaczego śmiało można przyjąć, że w odróżnieniu od wspomnianych tu obietnic wycelowanych w oczekiwania Polaka-katolika, zapowiedź „walki z dręczeniem zwierząt” doczeka się szybkiej realizacji? Otóż projekt trafił do Sejmu błyskawicznie, jego pierwsze czytanie nastąpi już w środę. W akcję promocyjną przedsięwzięcia zaangażowali się premier i prezes PiS.

 

Nie należy także oczekiwać – tym razem – sprzeciwu ze strony pani ambasador Stanów Zjednoczonych, które wysyłają swoje futra między innymi na gigantyczny rynek chiński. Może więc inicjatywa szybkiego ucięcia barbarzyńskiej hodowli norek wynika z proekologicznego kursu Niemiec i Unii Europejskiej? Niestety, nic z tych rzeczy. Polska poświęci się jako pierwsza. Być może wzruszone tym szlachetnym gestem pozostałe państwa śmiało pospieszą za naszym przykładem.

 

– Każdy dobry człowiek powinien poprzeć tę ustawę. Ja ją popieram z całego serca – wyznał skromnie Jarosław Kaczyński w nagraniu promowanym przez Forum Młodych jego partii. Czy dotychczas brakowało naszemu państwu prawnych narzędzi do zwalczania nieprawidłowości i nadużyć  zdarzających się w hodowlach zwierząt? Czy wrażliwość lidera obozu rządzącego obejmie wkrótce także dzieci poczęte, zabijane tysiącami w polskich szpitalach? W pewien sposób odpowiedź na to pytanie dał Piotr Nisztor, publicysta „Gazety Polskiej Codziennie” w tekście „Przepis PiS na głosy młodzieży” (7 września 2020). Autor wytłumaczył logikę i zamiary inicjatorów lewoskrętnej wolty Prawa i Sprawiedliwości. W ramach „zaprzestania ideologicznej wojny z lewicą” możemy się w myśl tej strategii spodziewać „unikania antagonizowania w związku z akcentowaniem tematów LGBT, aborcji czy eutanazji. Oczywiście przy pełnym sprzeciwie wobec propagowania tego rodzaju idei i praktyk”. 

 

Jak „bez antagonizowania” miałoby wyglądać przepędzenie genderowych seksedukatorów z polskich szkół albo objęcie ochroną prawną przynajmniej dzieci poczętych skazywanych na śmierć z powodów eugenicznych? Coraz trudniej będzie to wytłumaczyć tradycyjnemu wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. Chyba, że zaangażowaniem w lewicowy projekt zwierzęcy obóz PiS chce nam właśnie powiedzieć, w kontekście kolejnych wyborów: „Dobra, zmiana!”. I ustąpić miejsca kolejnej ekipie, według mechanizmu, który realizowany jest w naszym kraju niezawodnie od 30 lat. Spiskowi teoretycy znów zatriumfują?

 

Roman Motoła

 

 

 


DATA: 2020-09-16 23:34
AUTOR: ROMAN MOTOŁA
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
25
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo słuszna ustawa, okrucieństwo wobec zwierząt oznacza brak człowieczeństwa
4 miesiące temu / Wiktor
 
W Pokręconych Orientancjach i reszcie opozycji już zacierają łapki. Myślę, że tym co powinno się PiS zająć w pierwszej kolejności to nie rozpisanie wyborów powszechnych a partyjnych i zmienić Prezesa, któremu z całym szacunkiem należy się emerytura.
4 miesiące temu / west
 
Lubię zwierzęta. Sa to myślące i czujące istoty. Dzieci Boże. Źle, że ludzie postępują z nimi okrutnie i egoistycznie.
4 miesiące temu / TZ.
 
Do - Jeremiasz Dokładnie tak!!!! Wreszcie ktoś tą podstępną bolszewicką strategię pisu dostrzega. Oni niczym się nie różnią od PO SLD i tęczowej bandy biedronia. Tylko dlaczego tak potężne i opiniotwórcze środowisko Ojca Rydzyka ich wspiera. Czyżby on był zaprzedany?, czy też świadomie służy złu?, bo w głupotę nie za bardzo wierzę
4 miesiące temu / Magnus Polonus
 
Podpisanie w 1995 r. przez odchodzącego Lecha Wałesę nowej ordynacji wyborczej, która wyrzuciła go automatycznie ze stołka na rzecz niejakiego Kwaśniewskiego, utworzyło trwały system w którym władza wszystko jedno jakie siły ją Polakom prokurują zawsze dostaje się w ręce jednej partii SLD, PO, PiS zawsze realizującej niezaleznie od głoszonych haseł program okragłostołowy ustalony podczas wizyty Jaruzelskiego w Nowym Jorku. I nic się w tej sprawie nie zmieni. A Polacy głosują jak zawsze - jak samobójcy, na to co zostanie im wystrugane z patyka.
4 miesiące temu / Michał Rogozi
 
PIS robi to samo co PO tylko wolniej PO robiło to po chamsku i szybko, co zniechęcało dużą część społeczeństwa o prawicowych poglądach. Powolne oswajanie przez PIS ideami lewicowo-liberalnymi tej części społeczeństw o którym mowa wyżej to bardziej perfidne postępowanie.
4 miesiące temu / Jeremiasz
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.