DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Lewicowy pomysł na Warszawę: podwyżki dla mieszkańców, walka z religią, „niedyskryminacja”

Lewicowy pomysł na Warszawę: podwyżki dla mieszkańców, walka z religią, „niedyskryminacja”
Fot. Adam Chelstowski / FORUM
#WARSZAWA    #STOLICA    #LGBT    #RÓWNOŚĆ    #NIEDYSKRYMINACJA    #STREFA    #OPŁATY    #SAMOCHÓD    #PARKING    #MIESZKAŃCY    #ŚMIECI    #WODA    #SZKOŁA

Po kolei. W czwartek Rada Warszawy przyjęła uchwałę, która w imię walki o miejsce w centrum miasta, zakłada podwyżkę cen za postój pojazdów w strefie i dłuższy czas jej obowiązywania. Ponadto uznano, że skoro mieszkańca stać na kolejny samochód, to z pewnością będzie on skory do opłaty podwyższonego abonamentu postojowego. Tak oto za parkowanie w strefie za drugie i kolejne auto w rodzinie oplata wzrośnie z 30 zł do 1200 zł rocznie. Zmiany mają obowiązywać od 4 stycznia 2021 roku. Należy dodać, że podwyżka dotyczy de facto mieszkańców, bo osoby nie płacące podatków w stolicy abonamentu wykupić nie mogą.

 

Rafał Trzaskowski tak wytłumaczył zmiany na Twitterze: Zmiany niezbędne, bo w centrum stolicy jest coraz więcej samochodów. A miejsca musi tu starczyć dla wszystkich, którzy tego potrzebują.

 

Gdyby ktoś myślał, że to koniec uszczęśliwiania mieszkańców, jest w wielkim błędzie. Rada postanowiła bowiem bohatersko uporać się z problemem opłat za wywóz śmieci i podjęła decyzję, że opłata będzie uzależniona od… zużycia wody.

 

Od marca 2020 roku w Warszawie obowiązują już „nowe stawki” opłat za gospodarowanie odpadami. Naliczane są w formie ryczałtu – 65 zł w zabudowie wielorodzinnej i 94 zł w jednorodzinnej, mieszkaniowej. Teraz – jak wyjaśnił wiceprezydent stolicy Michał Olszewski – „każdy z mieszkańców zapłaci za odpady dokładnie tyle, ile zużywa wody. To oznacza, że oszczędzając wodę każdy z nas będzie miał wpływ na wysokość tej opłaty - również z pożytkiem dla środowiska”. Aspekt środowiskowy jest dość absurdalny, bo wyrzucenie jednorazowych opakowań po zamówionym posiłku będzie tańsze niż mycie naczyń po przygotowanym w domu daniu. Jest jeszcze inny aspekt. W stolicy jest 17 tys. gospodarstw nie podłączonych do sieci wodociągowej. W tych wypadkach zastosowany zostanie domiar – liczba mieszkańców x 4m3 wody x 12,73 zł. Zmiana taryfy wejdzie w życie 1 grudnia 2020 roku.

 

Jako, ze władze stolicy troszczą się o swych mieszkańców, to postanowiły zadbać o ich właściwą edukacją. Jak już informowaliśmy, urzędnicy Rafała Trzaskowskiego rozesłali do burmistrzów warszawskich dzielnic pismo, w których rozliczają ich z działań na rzecz równego traktowania i antydyskryminacji od 2018 roku. Burmistrzowie do 9 października mieli określić, czy podjęte inicjatywy wpisują się w Warszawską Deklarację LGBT+, podpisaną przez Trzaskowskiego i dołączoną do korespondencji. Jak twierdzi Tygodnik „Niedziela” pismo w niektórych dzielnicach trafiło do dyrekcji szkół i przedszkoli, a ci przekazali je nauczycielom.

 

Do kompletu brakowało jedynie akcentu religijnego, ale i tu władze Warszawy wykazały się aktywnością. Oto wiceprezydent Renata Kaznowska rozesłała do stołecznych szkół pismo, w którym wskazuje, że uroczystości szkolne muszą być pozbawione elementów religijnych. W sprawie zdążył już interweniować Instytut Ordo Iuris, który zaznaczył, że w polskim prawie nie istnieje przepis stwierdzający świecki charakter szkoły, a władze publiczne mają obowiązek zagwarantować możliwość ekspresji religijnej. Bowiem – wbrew temu co podał ratusz - zgodnie z prawem, na terenie szkoły dozwolone jest organizowanie praktyk religijnych, np. modlitwy. Tym bardziej dopuszczalne będzie zatem zorganizowanie akademii czy apelu z elementami religijnymi. Istotne jest także odróżnienie udziału w praktykach religijnych od bycia ich świadkiem czy ich obserwowania. Opinia Instytutu została przekazana do dyrektorów warszawskich placówek oświatowych.

 

Źródło: tvp.info, wpolityce.pl, pch24.pl

MA

Czytaj także:
DATA: 2020-10-16 08:39
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nieco ryzykowne jest dowodzenie, że w polskim prawie nie istnieje przepis stwierdzający świecki charakter szkoły, a władze publiczne mają obowiązek zagwarantować możliwość ekspresji religijnej i zgodnie z prawem, na terenie szkoły dozwolone jest organizowanie praktyk religijnych, np. modlitwy, akademii czy apelu z elementami religijnymi. Wystarczy wyobrazić sobie, jak młodzieńczo grupa zbuntowanych nastolatków, przy poparciu niektórych rodziców, zażąda możliwości ekspresji religii Rodzimowierców, Jedi czy Latającego Potwora Spagetti.
3 miesiące temu / wwm
 
"Ponadto uznano, że skoro mieszkańca stać na kolejny samochód, to z pewnością będzie on skory do opłaty podwyższonego abonamentu postojowego. Tak oto za parkowanie w strefie za drugie i kolejne auto w rodzinie oplata wzrośnie z 30 zł do 1200 zł rocznie" no a w sumie nie jest to prawda? 2 auta w rodzinie w Warszawie gdzie komunikacja miejska jest rozwinięta i wygodna, nieopłacalne jest poruszanie się samochodem bez względu na korki. Ludzie w dużych miastach często nie mają samochodu, bo to duży wydatek, a 2 samochody lub więcej? Oczywiście że ich stać na taką opłatę
3 miesiące temu / Anonimm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.