DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Lewicowy libertynizm oraz Państwo Islamskie to najwięksi wrogowie Kościoła - zauważa kard. Sarah

Lewicowy libertynizm oraz Państwo Islamskie to najwięksi wrogowie Kościoła - zauważa kard. Sarah
Fot. Pierpaolo Scavuzzo / EIDON/MAXPPP/FORUM

Znajdujemy się między ideologią gender a Islamskim Państwem. Masakry dokonywane przez muzułmanów i libertariańskie postulaty regularnie walczą o pierwsze strony gazet” – powiedział w trakcie synodu kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji Kultu Bożego. Jak stwierdził, synod nie może ulegać pokusie kapitulacji wobec zsekularyzowanego świata, musi odważnie głosić prawdę o małżeństwie i jego miejscu w planie Stwórcy.

 

Powiem otwarcie, że w trakcie poprzedniego synodu przy wielu okazjach dało się wyczuć pokusę poddania się mentalności zsekularyzowanego świata i indywidualistycznego Zachodu. Uznawanie tak zwanej „rzeczywistości życia” jako „locus theologicus” oznacza rezygnację z nadziei związanej z przemieniającą mocą wiary i Ewangelii. Ewangelia, która kiedyś przekształciła kultury jest teraz zagrożona byciem przez nie przekształconą – tłumaczył Prefekt Kongregacji Kultu Bożego.

 

Kardynał Sarah wezwał ojców synodalnych do zapewnienia większej przejrzystości pracom zgromadzenia. Ocenił, że niektóre spośród stosowanych reguł bardziej niż dyskusji służą „promocji punktu widzenia typowego dla niektórych skrajnych grup z najbogatszych kościołów”. – A to sprzeciwia się biednemu Kościołowi, radosnemu ewangelicznie i profetycznemu znakowi sprzeciwu wobec światowości. Nikt też nie rozumie czemu niektóre stwierdzenia, które nie były podzielane w trakcie zeszłorocznego synodu przez kwalifikowaną większość, i tak znalazły się w „Relatio”, a później w „Lineamenta” i „Instrumentum laboris”. Inne pilne i bardzo aktualne kwestie (takie jak ideologia gender) są natomiast ignorowane – zauważył duchowny.

 

Synod potrzebuje większej wolności, przejrzystości i obiektywizmu. – Dlatego korzystnie byłoby publikować podsumowania interwencji, by ułatwić dyskusję i uniknąć uprzedzeń i dyskryminacji wobec wypowiedzi ojców synodalnych – dodał kard. Robert Sarah.

 

Następnie hierarcha wyraził nadzieję, że synod „uhonoruje swoją historyczną misję” i „nie ograniczy się do mówienia wyłącznie o wybranych kwestiach duszpasterskich (takich jak możliwość udzielania Komunii osobom rozwiedzionym, które ponownie weszły w związek), tylko pomoże Ojcu Świętemu w wyraźnym głoszeniu prawdy i udzielaniu w skali globalnej prawdziwych wskazówek”. – Teologiczne rozeznanie pozwala nam dojrzeć w naszych czasach dwa nieoczekiwane zagrożenia (przypominające nieomal dwie „apokaliptyczne bestie”) znajdujące się na przeciwległych biegunach: z jednej strony to idolatria zachodniej wolności, a z drugiej: islamski fundamentalizm; ateistyczny sekularyzm versus religijny fanatyzm. By tak powiedzieć, znajdujemy się między ideologią gender a Islamskim Państwem. Masakry dokonywane przez muzułmanów i libertariańskie postulaty regularnie walczą o pierwsze strony gazet – zauważył kard. Sarah.

 

Prowadzi to ku poważnym zagrożeniom dla rodziny. W przypadku „zeświecczonego Zachodu” jest to „dezintegracja zachodząca wskutek szybkich i łatwych rozwodów, aborcji, związków homoseksualnych, eutanazji itd.”. – Z drugiej strony pseudo-rodzina zideologizowanego islamu, legitymizująca poligamię, podporządkowanie kobiet, niewolnictwo seksualne, małżeństwa dzieci – tłumaczył duchowny.

 

Kilka wskazówek umożliwia nam wyczuć demoniczne pochodzenie tych dwóch ruchów – dodał kard. Sarah. W przeciwieństwie do Ducha Prawdy, obydwa prądy upowszechniają zamieszanie i poddaństwo, roszcząc sobie przy tym prawo do sprawowania totalitarnych rządów. Niszczą rodziny, społeczeństwa i Kościół, odznaczając się przy tym chrystianofobią. Zagrożeniom nazizmu i komunizmu odpowiadają dziś zachodni homoseksualizm, aborcyjna ideologia i islamski fanatyzm - zaznaczał duchowny. Odpowiadając na te dwa zagrożenia Kościół musi upowszechniać prawdziwe „objawienie Rodziny”. – Do tego przyczynić się może Papież (jako rzecznik Kościoła), jak i poszczególni biskupi i pasterze – podkreślał.

 

Musimy bez strachu głosić prawdę, to jest Boży Plan, którym jest monogamia w małżeńskiej miłości otwartej na życie. Pamiętając o przywołanej przed chwilą rzeczywistości historycznej, Kościół powinien pilnie i ostatecznie oświadczyć wolę Stwórcy odnośnie małżeństwa. Jakże wielu ludzi dobrego sumienia i zdrowego rozsądku dołączyłoby do tego świetlistego aktu odwagi ze strony Kościoła! – powiedział prefekt Kongregacji Kultu Bożego.

 

Zadaniem duszpasterzy jest pomóc ludziom w odkryciu piękna chrześcijańskiej rodziny. – My, biskupi, mamy obowiązek uznawać i wspierać te charyzmaty, ruchy i rzeczywistości kościelne, w których naprawdę ukazywana jest Rodzina, ta kolebka wiary i szkoła miłości – dodał kard. Robert Sarah.

 

Teksty wystąpienia hierarchy został zaprezentowany przez serwis „The National Catholic Register”

 

mat


 


DATA: 2015-10-16 08:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zawsze uważałem, że poszerzający się islam w Europie, oraz chora polityka Gender to największe zagrożenia obecnej Europy. Teraz w końcu ktoś potwierdza moje myśli.
ponad 4 lata temu / suchy żart
 
@Aleksander - cisza, bo masoneria już działa w Kosciele
ponad 4 lata temu / benek
 
A Franciszek kazał przyjmować.W Polsce co biskup to inna prawda odkąd prymasa zesłano do pilnowania sarkofagu i drzwi katedry. Marnie to widać.
ponad 4 lata temu / Katerine
 
Za tym i za tym stoi masoneria - synagoga szatana, nie rozumiem, dlaczego nikt z duchownych nie porusza obecnie tematu masonerii, cisza jak makiem zasiał
ponad 4 lata temu / Aleksander
 
Bardzo tradycyjna
ponad 4 lata temu / Andreas
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.