DZIŚ JEST:   08   KWIETNIA   2020 r.

Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
 
 
 
 

Lewicowy „autorytet” atakuje wojskowe uroczystości: pokraczne czołgi, kretyński krok defiladowy

Lewicowy „autorytet” atakuje wojskowe uroczystości: pokraczne czołgi, kretyński krok defiladowy
Magdalena Środa. FOT.Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska/FORUM

10 lat temu przy okazji defilady wojskowej z udziałem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w „Gazecie Wyborczej” przeczytać mogliśmy, że „patriotyzm jest jak rasizm”. Dzisiaj środowiska lewicowo-liberalne dokonały swoistej wolty i – być może nieszczerze, pod publikę – włączają się w różne patriotyczne wydarzenia, na przykład w obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Owej zmiany nie zauważyła najpewniej Magdalena Środa, „autorytet” lewicowy. Przy okazji wtorkowej defilady z okazji rocznicy Bitwy Warszawskiej zaatakowała wojskowe celebracje.

 

„Wojskowe defilady! Nie ma chyba nic bardziej obnażającego militarno-nekrofilny charakter patriarchalnych społeczeństw jak defilady (o wojnach nie wspominając, ale właśnie defilady mają je regularnie przypominać)” – napisała w środę na FB prof. UW dr hab. Magdalena Środa.

 

„Za wielkie pieniądze paraduje tam sprzęt oraz ludzie, których jedynym celem jest zabijanie innych ludzi i niszczenie innego sprzętu. Pokraczne czołgi, falliczne karabiny, sztywni chłopcy w sztywnych mundurach, kretyński krok defiladowy... Budzi to z jednej strony moją odrazę, tak jak budzi ją każda przemoc, śmierć i zniszczenie, z drugiej strony ma to w sobie wiele komizmu: dorośli faceci na trybunach prężą pierś, zachwyceni swymi chłopczykami i bronią do zabijania. I nie mogą się doczekać, kiedy to wszystko będzie na serio, kiedy wreszcie pokażą innym jak lekką ręką mogą wysłać te tysiące na śmierć” – stwierdziła lewicowa „autorytetka”, której najwyraźniej nie podoba się nic, co związane z obroną Ojczyzny. Jednocześnie prof. Środa zdradza przejawy politycznej schizofrenii. Gardząc siłami zbrojnymi i sprzętem wojskowym z powodów jego śmiercionośnego przeznaczenia popiera legalizację aborcji, w wyniku której morduje się bezbronne i niewinne dzieci.

 

„Militarno-nekrofilna strona PiS (jeszcze za rządów żadnej partii poza PZPRem nie było takich przygotowań, takich pieniędzy i takiej pompy, nie mówić nic o obsesyjnym budowaniu mitu tej partii na katastrofie, ekshumacjach, ciągłych mszach za poległych etc.) otóż ta militarno-nekrofilna strona jest jej najbardziej trwałym i odrażającym emblematem. A na zapleczu (jeszcze na zapleczu) ONR. A w tle modlitwy na Jasnej Górze (o to zapewne by ta paranoje trwała). Brrr” – stwierdziła na Facebooku 16 sierpnia Magdalena Środa, „autorytet moralny” dla polskich postępowców.


Defilady nie są jednak, wbrew stanowisku prof. Środy, cechą charaktertystyczną rządów PiS bądź PZPR. Odbywają się na całym świecie, w tym w Europie Zachodniej i USA. W Polsce organizowano je także w czasach rządów PO-PSL.

 


Źródło: FB

MWł
 


DATA: 2017-08-16 09:42
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Proszę nie tytułować tej pani PROFESOR, ponieważ nie posiada tego stopnia naukowego.W ten sposób ubliżacie prawdziwym ludziom nauki.A co do osobowości tej osoby to lepiej przemilczeć.
ponad 2 lata temu / pl
 
Nie mogę się nadziwić że ta kobieta jest prof.bo jej wypowiedzi świadczą o swoistej ciasnocie umysłowej.
ponad 2 lata temu / Lala
 
A cierpieć na mizoandryzm i wszędzie widzieć fallusy ,to piekło . Więc trzeba współczuć pani profesor i może pomodlić się za nią .
ponad 2 lata temu / mk
 
To,to,to. To co to jest?
ponad 2 lata temu / Roni
 
Człowieczeństwo to zdolność opanowania zwierzęcych popędów i zwierzęcych instynktów, również chorobliwego pożądania władzy kosztem życia innych ludzi. Tej zdolności p. Środa najwyraźniej nie posiada.
ponad 2 lata temu / człowiek zw. Czwartkiem
 
@Masta myślę, że większość traktuje panią Madzię jak przypadek studium przypadku klinicznego, coś jak pan Pieczyński (jak ktoś chce popatrzeć jak wygląda opętanie, no to zasadniczo tak). Nie należy jednak bagatelizować faktu, że wielu ludzi słucha wymysłów pani Środy (znam i takich), tak więc tutaj sam fakt głupoty tych wypowiedzi nie załatwia że tak powiem sprawy. "Pastor" Chojecki też wygaduje bzdury totalne i zachowuje się jak chory psychicznie, ale łącząc swoje sekciarstwo z pseudopatriotyzmem i maskotką w postaci Mariana Kowalskiego zdobywa dla swojej telewizji Idź Pod Prąd tysiące młodych ludzi. On nabiera na patriotyzm, Środa z kolei na nowoczesną psychoanalizę i ogólnie pojętą "wykształciuchowość"
ponad 2 lata temu / incuss
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.