DZIŚ JEST:   20   SIERPNIA   2019 r.

Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Lewicowi radni Lublina zdezerterowali z sesji o niedzielnej Paradzie Równości

Lewicowi radni Lublina zdezerterowali z sesji o niedzielnej Paradzie Równości
Marsz LGBT, fot. REUTERS/Daniel Becerril

Radni Lublina nie podjęli stanowiska w sprawie zakazu zaplanowanego na niedzielę 13 października homomarszu. Na nadzwyczajną sesję, zwołaną w celu podjęcia próby zablokowania tzw. marszu równości, nie przybyli radni Platformy Obywatelskiej i Wspólnego Lublina. Z tego powodu zabrakło kworum i zaraz po otwarciu, sesja została zamknięta.

 

Na sali obecnych było tylko 14 radnych klubu PIS, którzy byli wnioskodawcami nadzwyczajnej sesji. Pomimo nie udanej dziś akcji, nie zamierzają oni się poddać – Złożymy wniosek o zwołanie kolejnej nadzwyczajnej sesji – zapowiedział przewodniczący klubu PiS Tomasz Pitucha. Podczas sesji, do której w piątek nie doszło, radni mieli podjąć stanowisko skierowane do prezydenta Lublina, gdyż to w jego mocy jest zablokowanie marszu homoseksualistów.

 

O zwołanie Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Lublin wnioskowali radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości. W stanowisku do prezydenta napisali o homomarszu m.in. „celem tego zgromadzenia nie jest obrona praw osób o odmiennej orientacji seksualnej tylko promocja niezgodnych z naturą zachowań seksualnych”. Miejscy radni, którzy są przeciwni przeprowadzeniu marszu w Lublinie podkreślają, iż czas wybrany przez organizatorów tej gorszącej imprezy godzi w katolików „Katolicy czują się upokorzeni próba zorganizowania marszu równości 13 października, w rocznice objawień Matki Boskiej Fatimskiej”.

 

Wcześniej do przeprowadzenia homomarszu krytycznie odniósł się wojewoda lubelski prof. Przemysław Czarnek, który powiedział, że podczas takich marszy promuje się "zboczenia, dewiacje i wynaturzenia”. Odmienne zdanie ma SLD, które wystosowało list do mediów ws. obrony homomarszu w Lublinie. Autorzy tego listu przeciwników marszu homoseksualistów nazywają osobami, które prowadzą ”kampanię nienawiści, pogardy i kłamstw".

 

Przypomnijmy, że przedstawiciele lubelskiej inteligencji katolickiej, m.in. prof. Mieczysław Ryba czy dr Ryszard Zajączkowski, wystosowali list otwarty „przeciw homoterrorowi i epatowaniu seksualnością”. W liście tym czytamy m.in. „Jesteśmy przekonani, że w Polsce homoseksualistom nie dzieje się żadna krzywda, osoby o tych preferencjach korzystają z pełni praw obywatelskich – zarówno politycznych, jak i cywilnych czy gospodarczych. Dlatego też uważamy, że manifestacje niektórych środowisk homoseksualnych służą nie tyle debacie, co prowokacji, konfrontacji, wywoływaniu niepokojów społecznych i awantur. Doświadczenie pokazuje też, że tzw. „marsze równości” przeradzają się w widowiska niezwykle wulgarne, wyuzdane, wręcz obsceniczne.”

 

Źródło: radio.lublin.pl

AB


DATA: 2018-10-06 09:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

kskibajakim niby prawem?
10 miesięcy temu / seigo
 
Ja jako katolik i rodzic będę wkurzony takim czymś w dowolnym dniu. To propagowanie zboczeń. Prawnie zabronione a przede wszystkim wołające o pomstę do nieba
10 miesięcy temu / kskiba
 
Krzywda im się nie dzieje - na scenie europejskiej są równiejsi od nas, normalnych ludzi!
10 miesięcy temu / Zbigniew
 
Trzeba się więcej modlić za te pogubione owce.
10 miesięcy temu / Katolik
 
5 grudnia 2017 w Poznaniu Radni PiS opuścili sesję.Z powodu braku kworum nie udało się przyjąć uchwały wprowadzającej świadczenie żłobkowe. Czyli jeżeli PiS zerwie kworum, to jest w porządku, jeżeli ich przeciwnicy to zrobią, to już jest afera.To się nazywa mentalność Kalego.
10 miesięcy temu / Adam
 
Wylać z roboty i pozbawić ich wynagrodzenia jeśli lekceważą swoje obowiązki. Kolejna kasta nadludzi.
10 miesięcy temu / KP
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.