DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Lewicowa „logika”: „dziewuchy” obraziły i czują się obrażone... więc znowu obrażają

Lewicowa „logika”: „dziewuchy” obraziły i czują się obrażone... więc znowu obrażają
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

„Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom” wydały oświadczenie w związku z bluźnierstwami, do jakich doszło podczas Trójmiejskiego Marszu Równości, który w minioną sobotę przeszedł ulicami Gdańska. Aktywiści postanowili bronić się poprzez atak.

 

Osoby zrzeszone pod nazwą: „Trójmiejskie Dziewuchy Dziewuchom” wydały oświadczenie nawiązujące do sobotniej antykatolickiej profanacji. Zdaniem organizatrów akcji, symbol jaki został zaprezentowany i ostentacyjnie promowany podczas Trójmiejskiego Marszu Równości „niczego nie imituje” (bluźnuercza symbolika nawiązywała do procesji Bożego Ciała z Najświętszym Sakramentem - red.) i jest „symbolem wolnych kobiet”. Jak podkreślono ów „symbol wolnych kobiet (…) łączy się z hasłem Królestwo jest moje! Ponieważ szczególne zakusy od wieków patriarchalny świat ma na kobiece narządy rozrodcze”.

 

„Marsz Równości jest świętem tych, którzy są uciskani przez patriarchat. Nasz happening w symboliczny i ludyczny sposób miał dowartościować kobiecą cielesność. (…) Zwraca uwagę na to, że liczne religie zbudowane są na kulcie bóstwa, które w wyobrażeniach ikonicznych jest mężczyzną. A jeśli bóg jest mężczyzną, to mężczyzna jest bogiem” – tłumaczą administratorzy strony.

 

Zdaniem „Trójmiejskich Dziewuch Dziewuchom” „zarzucanie radosnemu happeningowi nietolerancji, dyskryminowania kogokolwiek czy nienawiści - obraża nas i nasze uczucia”. Równoczesnie autorzy oświadczenia oskarżyli Kościół katolicki o „przemoc, dyskryminację, nienawiść, zbrodnie, fanatyzm”.

 

W oświadczeniu zarzucono też „nienawiść i dyskryminację” Fundacji PRO - Prawo do życia, która działa na rzecz pełnej ochrony życia dzieci nienarodzonych i sprzeciwia się narzucaniu społeczeństwu ideologii LGBT.

 

Od trójmiejskiego wydarzenia odcięły się za to Dziewuchy Dziewuchom, wskazując że organizatorzy happenigu podszywają się pod ich nazwę. „Pragniemy zapewnić, że prowadzona przez nas działalność nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją. W Trójmieście działają grupy i inicjatywy, które w sposób nieuprawniony posługują się nazwą Dziewuchy Dziewuchom” – podkreślono w odpowiedzi na list prezydent Gdańska do ruchu Dziewuchy Dziewuchom w sprawie profanacji do jakiej doszło w sobotę podczas Trójmiejskiego Marszu Równości.

 

„Z dużym zdziwieniem otrzymałyśmy dziś zdjęcie listu, które Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz zaadresowała do członków i sympatyków grupy Dziewuchy Dziewuchom. Pismo dotyczy wydarzeń, które miały miejsce w trakcie V Trójmiejskiego Marszu Równości” – czytamy na stronie „Dziewuchy Dziewuchom”.

 

„Jako administratorki i twórczynie grupy Dziewuchy Dziewuchom, do której odwołuje się nagłówek tekstu, pragniemy poinformować zarówno Panią Aleksandrę Dulkiewicz, jak i inne zainteresowane sprawą osoby, że nie brałyśmy udziału ani w tegorocznym marszu, ani w akcji happeningowej, która mu towarzyszyła. Poza naszą wiedzą pozostawało do dziś zarówno to, co wydarzyło się w sobotę w Gdańsku, jak również to, jakie osoby brały udział w akcji” – twierdzą przedstawicielki ruchu.

 

„Ze swojej strony pragniemy zapewnić, że prowadzona przez nas działalność nie ma nic wspólnego z zaistniałą sytuacją, a kierowanie zastrzeżeń pod adresem użytkowniczek i użytkowników naszych kanałów społecznościowych jest nadużyciem” – dodają redaktorzy strony wskazując, że podobne postępowanie jest krzywdzące.

 

Źródło: Facebook / tvp.info

TK


DATA: 2019-05-29 16:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Logika jest skrytym wyrazem męskiej agresji i żądzy dominacji, więc szczególnie feministkom wprost nie wypada się z nią obnosić. Przy okazji, to może Eskimoski robiły ten "happening"?
ponad 1 rok temu / Trąbolot
 
Właśnie mamy dowody/ argumenty przeciwko propagowaniu w Oświacie i ŻYCIU SPOŁECZNYM WYCHOWANIA WOLNOŚCIOWEGO / -bezstresowego promującego nowy transhumanizm i lewicowe prądy przez uniwersytet gdański i warszawski. "Wścieklizna", obłęd , radosne OGŁUPIENIE charakteryzujące zachowania uczestniczek pochodu manifestujące się na zewnątrz wskazują NA ODCHYŁ od normy społecznej podpadający pod pomoc medyczną i leczenie. Tak wyglądają OFIARY DEMORALIZACJI mediów i braku opieki rodzicielskiej. Jak nisko musi upaść dziewczyna, kobieta aby sama siebie nazywać wulgarnie "dziewuchą" a nawet gorzej i ujawniać w ten sposób NIENAWIŚĆ do swojej własnej płci. Tylko współczuć biednym dziewczętom, których osobiste ZRANIENIA doprowadziły do własnej negacji i z BÓLU muszą aż wychodzić na ulice aby EPATOWAĆ swoim NIENORAMALNYM obrażającym innych ludzi ZACHOWANIEM.
ponad 1 rok temu / iskierka
 
Osobnym problemem jest fakt , że wielka nadzieja katolików w Polsce , Radio Maryja również ma swój udział w wyborze na prezydentową Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Media prowadzone przez Redemptorystów tj. Nasz Dziennik ostatanią wzmiankę o wyborach i kandydowaniu Grzegorza Brauna zamieściły tuz po wyznaczeniu daty wyborów i póżniej przez półtora miesiąca sprawę ściśle przemilczały. Dzień lub 2 po zwycięstwie wspólnej kandydatki PIS-u i PO ukazała się krótka informacja. Wyobrażam sobie jak pokrętne musi być tłumaczenie tej zdrady.
ponad 1 rok temu / Mirek
 
tęczowym nie chodzi o równość praw ale walkę z Bogiem. Lewactwo pokazuje swoją prawdziwą twarz. Jutro sodomici pójdą w marszu z przyrodzeniem na wierzchu i powiedzą, że to happening artystów. Dno moralne i intelektualne. 100 lat temu komuniści walczyli z kościołem przemocą, terrorem dzisiaj chcą zainfekować umysły ludzi brudem, który w sobie noszą.
ponad 1 rok temu / zielony
 
W Gdańsku rządzi prezydentowa wybrana wspólnie przez PO i PIS.Najpierw obecna prezydentowa decyzją Jarosłąwa Kaczyńskiego została pełnomocnikiem rządu na stanowisku prezydenta Gdańska . To umożliwiło jej uzycie na szeroka skalę aparatu biurokratycznego miasta i miejskich pieniędzy na swoja kampanię wyborczą. Najbardziej spektakularnym spsobem uzycia zasobów miasta przez pełnomocnika rządu PIS-u na stanowisku prezydenta Gdańska , Aleksandrę Dulkiewicz , było skierowanie kilkudziesięciu urzędników do zbierania podpisów pod nowymi listami poparcia dla swojej kandydatury.Osobiście widziałem tych urzędników dowiezionych miejskimi samochodami do centrum handlowego przy sklepie Auchan przy ulicy Kołobrzeskiej. W trakcie kampanii TVP kierowana przez PIS dokładnie przemilczała fakt kandydowania na prezydenta przez Grzegorza Brauna . Z drugiej strony bez umiaru nagłaśniała dokonania obecnej prezydentowej , wtedy pełnomocnika rządu PIS-u na stanowisku prezydenta.
ponad 1 rok temu / Mirek
 
Logika przedstawiona przez tą organizację jest dokładnie w ten sam sposób stosowana przez wszystkich lewaków. Poszczególne incydenty różnią się po prostu stopniem wulgarności.
ponad 1 rok temu / Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.