DZIŚ JEST:   18   STYCZNIA   2021 r.

Św. Małgorzaty Węgierskiej
Bł. Reginy Protmann
 
 
 
 

Lewica żąda legalnej aborcji bez kompromisów. Twierdzi, że to są „prawa człowieka”

Lewica żąda legalnej aborcji bez kompromisów. Twierdzi, że to są „prawa człowieka”
Fotograf: Jarek Praszkiewicz/Archiwum: Forum
#ABORCJA    #LEWICA    #REWOLUCJA    #KOMPROMIS    #DEBATA    #REFERENDUM    #TOTALITARYZM

Joanna Scheuring-Wielgus (Lewica) jest zdania, że czasy kompromisu aborcyjnego z 1993 roku minęły. Poseł nie ma jednak na myśli tego, że Trybunał Konstytucyjny uznał tzw. eugeniczną przesłankę aborcyjną za niezgodną z ustawą zasadniczą. Jej chodzi o „legalnej aborcji bez kompromisów”. To mają być „prawa człowieka” i tak wyglądać ma „nowoczesne państwo”.

 

Poseł przyznała, że Lewica ma jasne stanowisko w kwestii „praw człowieka”, bo ma to w swoim DNA. Trzeba przyznać, że jeśli spojrzeć wstecz i lewicowo pojmowane „prawa człowieka”, to kwestia podejścia do szacunku dla ludzkiego życia faktycznie odcisnęła mocne piętno na idei i tożsamości lewicowej. Dzisiejsze więc żądanie aborcji bez kompromisów (oznaczającej aborcję na życzenie do chwili urodzenia) jest tylko następstwem przyjęcia lewackiego „systemu wartości”.

 

Scheuring-Wielgus dała do zrozumienia, że obecnie nie ma powrotu do „kompromisu aborcyjnego” i zanegowała pomysł na referendum ws. dostępności aborcji (o takim rozwiązaniu mówią formacje polityczne „puszczające oko” do skrajnej lewicy, wśród takich polityków jest Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz czy Grzegorz Schetyna). Zdaniem lewicy, to „uciekanie w bok”, a ponadto w czasie rządów PiS „żadne referendum nie ma racji bytu”.

 

To dość „ciekawy” pogląd, bo środowisko feministyczne i skrajnie lewicowe wspierane przez poseł głośno krzyczy o rewolucji i chce urządzać państwo bez pytania się o to jaki pogląd na ten problem ma społeczeństwo. Wyznacznikiem ma być to, co feministkom wydaje się, że myślą Polki. Tu w sukurs idą wyniki nieokreślonych bliżej lewicowych badań, z których wynikać ma, że około 69 proc. Polek jest za „liberalizacją prawa aborcyjnego”, czy też jak to eufemistycznie lewica głosi, za „bezpiecznym dostępem do aborcji”.

 

Poseł szybko od „większości kobiet” przechodzi do tego co „oczekuje polskie społeczeństwo”, a oczekuje ponoć „nowoczesnego państwa, które daje Polkom wolny wybór”, oczywiście chodzi li tylko o aborcję, czyli dowolność w mordowaniu dzieci w łonach matek.

 

Źródło: wpolityce.pl

MA


DATA: 2020-11-25 11:30
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przez lata brukowce afirmowały tzw "zdrowy egoizm". No to właśnie wyrosły tego owoce. Żądają dla siebie "prawa człowieka" - do komfortu a odmawiają własnemu dziecku "prawa człowieka" - do życia. Albo żądają w ramach "praw człowieka" prawa do zabijania. PS. Czemu do większości ludzi przemawia obraz a nie bardzo przemawia słowo pisane lub mówione? Myślę, że dla większości to, czego nie widać jakby nie istnieje. Otóż tak jest z dzieckiem przed narodzeniem. Nie widzą go więc mogą go zabić ale może ich zdaniem tak jakby nie zabili bo tego nie widzą. I stąd taka ich wściekłość gdy dobrzy ludzie w rozpaczliwej próbie obrony tych niewinnych istot wystawią na widok publiczny obrazy dzieci w łonach matek i obrazy ukazujące prawdę o ich zabijaniu. https://www.youtube.com/watch?v=u7K72X4eos
1 miesiąc temu / czloax
 
@Rose: Pewnie by powiedzieli, że zabiła Madzię bo jej zabroniono wcześniej aborcji a ona nie chciała tego dziecka i przez to, że zmuszono ją do urodzenia wpadła w depresję i dlatego zrobiła to co zrobiła. Albo coś w tym guście. Tak czy siak byłaby wina Kościoła i pro-liferów.
1 miesiąc temu / Rose
 
Jestem przekonana, ze gdyby sprawa półrocznej Madzi wypłynęła teraz to jej matka byłaby ikona feministek. Jeszcze pare lat temu ta sprawa była bestialską zbrodnia, teraz pewnie znaleźliby dla matki milion usprawiedliwień
1 miesiąc temu / @Rose
 
Silniejszy decyduje o czyimś życiu, ekstra. Czyli jeśli mąż jest silniejszy, w dodatku ma żonę na utrzymaniu to może ja zatłuc zamiast się rozwodzić? Skoro jest od niego zależna i meczy się z nią to chyba logiczne? Tak samo chodzący po ulicy morderca. Czy zabranianie mu wsadzania kosy pod zebra przechodniów nie jest ograniczeniem jego wolności? Przecież każdy decyduje co jest dobre a co złe. Już nie mówiąc o zwierzakach domowych, które pancio kupuje, wiec chyba nic nikomu do tego co robi ze swoją własnością?
1 miesiąc temu / Qwerty
 
każdy kto chce zabić dziecko niech w pierwszej kolejności zabije siebie. Im więcej lewakow popełni samobójstwo tym lepiej.
1 miesiąc temu / Kpt. Żbik
 
Aborcja prawem człowieka.Którego? Nienarodzonego?
1 miesiąc temu / Takie tam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.