DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Lewica spod znaku LGBT kontra „pobożny socjalizm”

Lewica spod znaku LGBT kontra „pobożny socjalizm”
Fotograf: KACPER PEMPELArchiwum: Reuters

Zarówno Andrzej Duda, jak i Rafał Trzaskowski, którzy zmierzą się w drugiej turze wyborów prezydenckich, zaraz po ogłoszeniu sondażowych wyników pierwszej tury, jęli przekonywać, że czeka nas wybór pomiędzy kontynuacją polityki rządu a zmianą warty. Nie o to jednak toczy się gra.

 

Starcie Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego, to konfrontacja bardzo podobnych polityków. Znamienne, że w ich przemówieniach właściwie zabrakło tematu kryzysu gospodarczego, z którym przez najbliższe lata będzie się mierzyć Polska. Obydwaj bazują bowiem na starych podziałach, prowadząc przede wszystkim retorykę godnościową. Duda kieruje przekaz do wykluczonych ekonomicznie i pokrzywdzonych na prowincji, Trzaskowski zaś do wielkomiejskiego elektoratu, dla którego znacznie bardziej istotne są kwestie postmaterialne, szczególnie związane z emancypacją kolejnych mniejszości, głównie homoseksualnych.

 

O ile zatem prezydent Duda hołduje szkodliwym socjalistycznym programom obecnego rządu a także rządom z pogwałceniem podstawowych wolności obywatelskich i instytucji państwa, o tyle Trzaskowski - co pokazały rządy jego partii w latach 2007-2015 - jest zdolny przekraczać te same granice, ale i dodatkowo chętny, by przeprowadzić w Polsce obyczajową rewolucję. Przy czym, na to warto zwrócić uwagę, Andrzej Duda nie ma zamiaru owej rewolucji przeszkadzać, a raczej chętnie dialoguje z jej ideologami – co przez niektórych może być odebrane jako uznanie, że zarówno tzw. prawo aborcyjne jak i konwencja stambulska to nienaruszalne status quo.

 

Wybór, jaki czeka głosujących w drugiej turze jest zatem karkołomny. Czeka nas też zapewne agresywna kampania, ale walczyć ze sobą będą przede wszystkim sztaby, wszak kandydaci raczej zastosują liczne uniki przed niepotrzebną brutalnością byle nie zniechęcić do siebie niezdecydowanych wyborców. A to właśnie ci ostatni zdecydują o wyniku drugiej rundy elekcji, w tym także elektorat, który nie głosował w pierwszej turze, lecz planuje udać się do urn za dwa tygodnie. Do przejęcia są także głosy zarówno Szymona Hołowni jak i Krzysztofa Bosaka.

 

Pechowy sukces Hołowni

 

Hołownia zdobył to, co planował na samym początku kampanii: dwucyfrowy wynik wyborów. Gdy słabła kandydatura Małgorzaty Kidawy-Błońskiej liczył oczywiście na więcej, ale wejście do gry Trzaskowskiego pokrzyżowało mu plany i w efekcie kompletnie się pogubił. Trudno jednak powiedzieć, jaką wartość ma prognozowane Hołowni trzynaście procent. Jeżeli faktycznie planuje założyć ruch a w konsekwencji partię, to raczej nie wróżę takiemu tworowi przyszłości. Kolejne wybory parlamentarne czekają nas dopiero za trzy lata, co jak dla grupy której nie spaja nic, poza fascynacją samym liderem, to niemal epoka. W tym czasie grupa ta z pewnością ulegnie atrofii.

 

Obecnie Hołownia stanowi wielką wartość dla Koalicja Obywatelskiej i Rafała Trzaskowskiego. Czekają go zatem dwa „gwiezdne tygodnie”, gdy będzie mógł negocjować ewentualną nową rolę na polskiej scenie politycznej. Samotny marsz raczej zakończy się spektakularną porażką.

 

Satysfakcja Bosaka

 

Nieco inaczej jest w przypadku Krzysztofa Bosaka, dla którego kampania była czasem intensywnej promocji nie tylko dla niego samego, ale także dla Konfederacji. Wspominałem już, że obecna kampania toczy się niejako u schyłku minionej epoki, jeszcze sprzed pandemii koronawirusa. Bosak i Konfederacja natomiast to twory skrojone dokładnie pod pogłębiający się kryzys gospodarczy. Propozycja obniżenia podatku VAT czy dobrowolnych składek ZUS dla przedsiębiorców, a nade wszystko gwarancja nienakładania nowych podatków - te postulaty przysporzyły Bosakowi popularności. Sama Konfederacja może zaś stać się ważnym graczem w Polsce udręczonej inflacją i kolejnymi daninami łożonymi przez nas wszystkich na kolejne redystrybucyjne pomysły rządu.

 

Wynik drugiej tury wyborów nie rozwiąże problemów, z jakimi w najbliższych latach zmierzy się Polska. Za dwa tygodnie poznamy rezultat wojny rozgrywanej w czasach, których obecne siły polityczne kompletnie już nie rozumieją. To, co przez kolejne pięć lat zrobi zwycięzca raczej nie skończy się dla Polski dobrze. Wyborcy będą zatem musieli ocenić, czyja polityka bardziej nam zaszkodzi. I to jest naprawdę tragiczny wybór.

 

Tomasz Figura

Czytaj także:
DATA: 2020-06-28 23:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

,,Pobozny socjalizm''. Powiem w tym temacie tyle że zawsze gdy mam do czynienia z socjalistami to relacje są jak między PiS i PO. Na każde nawet słowo mają własne najczęściej inne, przeciwstawne. Nie mówiąc o rzeczach większych. We wszystkim uważają że mają niejako coś lepszego na to. Dlatego według mnie poprzez współpracę z masonami nie można dojść do niczego dobrego.
2 miesiące temu / sv
 
Rządy PIS ?z pogwałceniem podstawowych wolności obywatelskich i instytucji państwa?. Jakoś nie zauważyłem gwałtu na swoich wolnościach obywatelskich, a jestem na to wyczulony, w ostatnich 5 latach. Czego nie mogę powiedzieć o rządach PO, SLD, PSL itp. Niestety, Duda ze swoimi wadami i zaletami to i tak jedyna w tej chwili szansa na powstrzymanie tęczowej rewolucji przynajmniej przez kilka lat. I na tym polega zasadnicza różnica między Dudą a Trzaskowskim. Obecna postawa Konfederacji jest skrajnie partyjna, a nie państwowa niech tam Trzaskowski wprowadzi małżeństwa homoseksualne, byle nam wzrosło poparcie z 7 do 14%.
2 miesiące temu / Quad74
 
Ja nawet nie biorę pod uwagę wszystkichn tych pomocy jak to zwą socjalistycznych. Mnie interesuje POLSKA KATOLICKA a to prezentuje prezydent Andrzej Duda. to jak pięknie mówił o żołnierzach wyklętych wogóle ma ogromną wiedzę historyczną i nie tylko. Wszysci ci którzy go bezczelnie krytykuja sa PO prostu zazdrośni albo już nie wiem o co wam chodzi
2 miesiące temu / helena
 
@ S.H. Mniejsze zło wybierałem przez ostatnie 30 lat. Za stary jestem, żeby dalej w to brnąć. Tym bardziej, że PAD nie ma dla mnie jako obywatela żadnej propozycji. Nie mieszczę się w programach socjalnych, podobnie jak moje studiujące dzieci, nie interesuje mnie rozdawnictwo i psucie prawa. Nie chcę nic od Państwa, ale też oczekuję, że nie będzie grabiło mnie i mojej rodziny. W kwestiach zasadniczych obserwuję cyniczną grę z ochroną życia, gender i Stop 447. Rewolucja neomarksistowska postępuje, a że wolniej, taka widocznie jest mądrość etapu. Jako obywatel mam prawo oddać głos na kogo chcę bez tłumaczenia się. Mogę także odmówić poparcia. Wystawiam rachunek za cynizm, hipokryzję, obłudę i kamstwo oraz socjalizm z odbudową peerelu, który rozmontowywałem. Wiem, czym kończy się socjalizm: kryzysem gospodarczym, społecznym i politycznym. Niech piwo piją ci, którzy je nawarzyli. Zostaję w domu lub oddam głos nieważny. Kropka.
2 miesiące temu / katolik
 
@katolik dał właśnie odpowiedź na pytanie, dlaczego los/historia/polityka wciąż nas kopie w... sami wiecie, w co. Nie pasuje mu żadna z opcji, które wciąż jeszcze mamy do wyboru na scenie politycznej, więc zostanie w domu albo odda głos nieważny. Tak niestety myśli i postępuje wielu ludzi - uczciwych wprawdzie, ale naprawdę niezbyt bystrych! Bo jeśli nie ma kandydata pasującego nam idealnie, należy poprzeć tego, kto NAJMNIEJ NAS BRZYDZI! Aby przypadkiem nie wygrał ten, który brzydzi nas tak, że mamy torsje na sam jego widok! Przecież i tak kogoś wybiorą! Owszem, jest to subiektywny wybór mniejszego zła, co się wielu nie podoba, bo zło, to zło. OK - ale jednocześnie jest to ZABLOKOWANIE ZŁA WIĘKSZEGO! Dla kogoś kto nie chce być bierną owcą pędzoną do rzeźni - to jest DOBRY WYBÓR spośród opcji niedobrych i bardzo złych! Nie wiem tylko, dlaczego to przerasta możliwości umysłowe niektórych ludzi. Przecież to elementarne, drogi Watsonie!
2 miesiące temu / S.H.
 
Tak, tak, niech Konfederacja robi focha na kandydaturę Dudy. Wygra Trzaskowski, to przynajmniej Konfederacja wzmocni się i "nabierze wiatru w żagle" na pozycji malkontenta i pernamentnego opozycjonisty w walce o szczytne idee, które ciągle pozostaną tylko na etapie idei i haseł, czyli idąc za tytułem , na etapie "pobożnych , ale życzeń". Czy Wy chcecie walczyć o życie nienarodzonych z Trzaskowskim w roli prezydenta ?
2 miesiące temu / nikt
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.