DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Lewica oskarża policję o brutalność i tortury. Policja mówi o wykonywaniu obowiązków. Kto ma rację?

Lewica oskarża policję o brutalność i tortury. Policja mówi o wykonywaniu obowiązków. Kto ma rację?
Fotograf: Filip Błażejowski, Archiwum: Forum

„W Al. Szucha policjanci podjęli interwencję wobec osób blokujących jezdnię. Podano komunikaty wzywające do zachowania zgodnego z prawem. W stosunku do osób lekceważących polecenia funkcjonariusze użyli siły fizycznej”, „Osoby, które podczas legitymowania odmówiły podania swoich danych są przewożone do jednostek policji w celu weryfikacji ich tożsamości oraz wykonania niezbędnych czynności w związku z popełnionym wykroczeniem. Jedna osoba została zatrzymana za naruszenie nietykalności policjanta”, „Policjanci wezwali holowniki mające pomóc w usunięciu aut blokujących lewe pasy ruchu na moście Łazienkowskim”, to tylko niektóre z komunikatów opublikowanych w poniedziałek na profilach w mediach społecznościowych warszawskiej policji. Z kolei zadymiarze biorący udział w „strajku Lempart i Suchanow” oraz popierające ich media rozpisują się o brutalności funkcjonariuszy i „państwie policyjnym”.

 

W poniedziałek wieczorem w Warszawie doszło do nielegalnego zgromadzenia przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej, w którym wzięło udział kilkudziesięciu protestujących oraz liczne grono dziennikarzy. Użytkownicy mediów społecznościowych żartowali, że na jednego demonstranta przypada 10 reporterów. Część z uczestników „strajku Lempart i Suchanow” przykuła się do bramy ministerstwa, a część… przykleiła smarując wcześniej swoje ręce klejem.

 

Policja odgrodziła gmach resortu edukacji kordonem od ulicy, funkcjonariusze legitymowali i spisywali pojedynczych uczestników manifestacji. Doszło do przepychanek oraz werbalnych i fizycznych ataków na funkcjonariuszy.

 

Policjanci interweniowali zatrzymując część protestujących. Nie udało się jednak zatrzymać wszystkich agresorów. Z relacji Polsat News wynika, że jeden z policjantów próbujący ująć protestującą kobietę został otoczony przez manifestantów, którzy „odbili ją z jego rąk” nie dopuszczając do zatrzymania. Podobna sytuacja miała miejsce w związku z próbą zatrzymania wandala, który za pomocą spreju pomazał budynek bazgrząc na nim symbole czerwonych błyskawic. W tym przypadku protestujący również rzucili się na funkcjonariuszy.

 

W poniedziałek doszło również do zatrzymania fotoreporter „Gazety Wyborczej” Agaty Grzybowskiej. Rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka, pytany przez TVN24, powiedział: „Poczekajmy spokojnie na wyjaśnienie tej sprawy”. Według rzecznika „w momencie zatrzymania policjanci nie wiedzieli, że to jest fotoreporterka”. Dodał, że legitymacja prasowa nie zwalnia z odpowiedzialności za podejrzenie popełnienia przestępstwa. Grzybowska jest podejrzana o popełnienie przestępstwa naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego. Na nagraniach z zajścia opublikowanych m.in. przez OkoPress widać jak kopie jednego z funkcjonariuszy. Fotoreporter „GW” została wypuszczona na wolność. Nie przyznaje się do zarzucanych jej czynów.

 

Przed komendą na ul. Wilczej, na którą przewieziono Grzybowską, odbyła się „demonstracja solidarnościowa” z zatrzymaną dziennikarką, a także innymi zatrzymanymi, którzy mieli tam trafić po proteście pod MEN-em.

 

Głos w sprawie zabrała zastępca RPO, która powiedziała mediom, że na miejscu przestrzegane są zasady, natomiast dowiezienie osób na komisariat pozostawia wiele do życzenia. – Osoby były źle traktowane, szarpane. To jest nie do pomyślenia. (…) Sytuację osób zatrzymanych będzie też badał KMPT (Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur – red.) – mówiła.

 

Źródło: wPolityce.pl, Polsat News, Twitter

TK


DATA: 2020-11-24 09:48
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie rozumiem tego dlaczego nasza policja tak niemrawo bierze się za osoby nie przestrzegających prawo,jest przestępstwo jest interwencja,czy dostają z góry jakieś wytyczne jak nie to przed akcją puścić filmy jak wyglada interwencja policji niemieckiej czy francuskiej,policja nie może się bać co powie czy napisze polskojęzyczna prasa czyli niemiecka, czy UE,życzę policji sukcesów.
2 miesiące temu / Kazimierz,
 
Nigdzie nie wolno atakować policji. Naszej policji nawet bronić się nie wolno. Bandy lewactwa są w Polsce bezkarne.
2 miesiące temu / Zbigniew
 
@Anonimm-ułomne twoje rozumowanie- to nie Kobiety ale hordy zdziczałych babsztyli zionących krwawą nienawiścią - tak wyglądały zastępy sowieckich żołdaków " niosących wolność" w 20 roku
2 miesiące temu / Ironia
 
Pracowałeś ale nie pracujesz więc nie wiesz jak to wygląda
2 miesiące temu / @Jacik
 
w cywilizowanym świecie policja ochrania protestujących
2 miesiące temu / NY
 
@Korsarz nie jest spóźniona od początku tak wyglądała interwencja policji. Jakoś inaczej jęczeliście jak nielegalne rozróby na MN były gazowane i pałowane. Hipokryzja? Kobiety lać a dobrych chłopaków ochraniać?
2 miesiące temu / Anonimm
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.