DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Lewica obchodzi 1 maja. Maszerowali postkomuniści i anarchiści, obradował Ruch Palikota

Lewica obchodzi 1 maja. Maszerowali postkomuniści i anarchiści, obradował Ruch Palikota
fot. miller.pl
#LEWICA    #RP    #ZWIĄZKI    #SLD    #PALIKOT    #1 MAJA    #ANARCHIZM

Ulicami Warszawy przeszły pierwszomajowe pochody. Wskazywano na problemy socjalne, na „rządy prawicy”, działalność oportunistów i istnienie pseudo-lewicy. W tym czasie Janusz Palikot prezentował  program gospodarczy zapewniając o szczerości jego przekonań.

 

- Dawno już sytuacja w Polsce nie była tak zła, a lewica tak silna - mówił Leszek Miller podczas pochodu organizowanego w Warszawie przez SLD i OPZZ. Zapowiedział, że partia rozpocznie zbieranie podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie wieku emerytalnego. Według byłego premiera, za reformę systemu emerytalnego „wrogą” zwykłemu człowiekowi odpowiada... prawicowa koalicja PO, PSL i Ruchu Palikota. - Stoimy po stronie wszystkich, których prawicowe rządy wykluczają z powodu płci, seksualności, z powodu miejsca urodzenia, z powodów światopoglądowych i każdych innych. Wy wszyscy, nasi rodacy, którzy czujecie się źle w swojej ojczyźnie - macie swoich obrońców. To my, lewica, jesteśmy z wami i będziemy z wami – zapewniał nowy przywódca SLD.

 

Przewodniczący OPZZ przekonywał, że aktualny rząd wspierany jest przez... finansjerę i spekulantów. Za trudną sytuację ekonomiczną Polaków odpowiadać ma „śmieciowy kapitalizm” i „śmieciowa polityka”. Pochód odbył się pod hasłem „Godna praca, godna płaca, godna emerytura" i wyruszył o godzinie 11 spod siedziby OPZZ. Odczytano też list prezydenta Bronisława Komorowskiego do związkowców.

 

Janusz Palikot na kongresie własnej partii pojawił się w towarzystwie żony. Podczas wystąpienia stwierdził, że w latach 90-tych „wierzył” w wolny rynek. Teraz jednak uważa, że kapitalizm „jest religią, jedną z najbardziej bezwzględnych, niemiłosiernych, nieuczciwych religii, która tym, którzy mają gorzej i nie są równi, wmawia, że są temu winni”. Liderów PO, PSL i PiS przyrównał do najwyższych kapłanów tej religii, z Jarosławem Kaczyńskim jako „papieżem kapitalizmu politycznego”. Palikot zapewniał, że postulaty gospodarczego interwencjonizmu traktuje zupełnie poważnie. - Państwo polskie będzie budowało fabryki, ale zanim się za to zabierze, musi oczywiście zorganizować pieniądze, których dzisiaj nie ma – twierdził lider ugrupowania. Postulat pełnego zatrudnienia jest jego zdaniem całkiem poważny i realistyczny.

 

Według byłego szefa komisji do spraw walki z biurokracją, państwo powinno zaangażować się we wszystkie obszary gospodarki, w których to nie jest jeszcze wystarczająco obecne. Wprowadzenie podatku „solidarnościowego” (sic!) dla najbogatszych, obniżenie składki ZUS, likwidacja umowy - zlecenia i umowy o dzieło, reorganizacja związków zawodowych, nowelizacja prawa pracy – to nowy program Ruchu. Na kongresie obecni byli Kazimierz Kutz, Alicja Tysiąc oraz Krystian Legierski. Do uczestników imprezy pozdrowienie skierował Daniel Cohn-Bendit.

 

Pierwszomajowe obchody dały też okazję do zwyczajowych złośliwości. Leszek Miller stwierdził, że w przypadku Ruchu Palikota spotkali się „kapitaliści, aby radzić nad kolebką kapitalizmu”. Z kolei w trakcie kongresu przypomniano słowa lidera SLD o „naćpanej hołocie”. Anarchiści, maszerujący pod hasłem „Zmowa powszechna przeciwko władzy” krytykowali obydwie formacje. Marsz ten miał być „opozycją wobec oportunistów i pozorantów z SLD i Ruchu Palikota” oraz wobec zbiurokratyzowanych związków zawodowych.

 

mat


DATA: 2012-05-01 21:25
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Moja sitwa i owszem, miała w dupie Polskę. Ja nigdy nie miałem.
ponad 8 lat temu / Józek
 
Żadnemu nie wierzę z lewicy. Wszyscy są upaprani w różne kombinacje i interesy.
ponad 8 lat temu / Józek O.
 
Brzmi jak powrót do czasów, z których jeszcze pamiętam Pewex\'y. Jak naród to kupi, to niestety... wolność, własność i sprawiedliwość - w niedługiej perspektywie, będzie działała w podziemiu. Jest mi przykro, że żyje w kraju, w którym jest demokracja - czyli większość ludzi, którzy mają blade pojęcie o gospodarce i ekonomi decydują o losie Państwa - nie świadomych, że sami zawiązują sobie i innym... stryczek.
ponad 8 lat temu / ArturMielec
 
I nawet znany pedofil Cohn-Bendit ich popiera! Widać, że ciągnie swój do swego.
ponad 8 lat temu / Squall3000
 
Lemingi to kupiły. Nie moze byc inaczej.
ponad 8 lat temu / Burncat
 
Janusz... dajesz, dajesz!
ponad 8 lat temu / Donek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.