DZIŚ JEST:   02   KWIETNIA   2020 r.

Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
 
 
 
 

Lewica nie potrafi współczuć chrześcijanom – ujawniły to zamachy na Sri Lance

Lewica nie potrafi współczuć chrześcijanom – ujawniły to zamachy na Sri Lance
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Nazywanie chrześcijan mianem czcicieli Wielkanocy (ang. Easter worshippers) było co najmniej niefortunne. Wszak Easter to dawne określenie pogańskiej bogini – zauważa chrześcijański portal.

 

Portal Life Site News analizuje użycie określenia „czciciele Wielkanocy” po zamachach na Sri Lance. Użyli go Barack Obama i Hilary Clinton, a także Jared Polis, pierwszy gubernator Kolorado.

 

Tymczasem jak zauważa Dorothy Cummings McLean, słowo Wielkanoc (ang. Easter) w staroangielskim oznacza indoeuropejską boginię. To od niej wywodzi się nazwa słowo kwiecień (ang. April). W efekcie określanie chrześcijan mianem (Easter worshippers) tworzy wrażenie jakoby zamordowani na Sri Lance chrześcijanie czcili boginię „Easter” – a więc anglosaską boginię świtu. Nawet jeśli nie był to świadomy zabieg, to wrażenie pozostaje co najmniej dziwne.

 

Do sprawy odniósł się też publicysta i autor koncepcji tak zwanej „opcji benedyktyńskiej” Rod Dreher. Na łamach portalu „American Conservative” napisał, że określenie „Easter worshippers” nie wynikało ze złej woli. Jednak świadczy o niechęci do mówienia wprost o chrześcijanach.

 

Rod Dreher skrytykował także postawę niektórych liberalnych dziennikarzy. Zamachy na Sri Lance wywołały u nich obawy dotyczące możliwości islamofobii. Według publicysty są to ludzie niezdolni do współczucia chrześcijanom.

 

Z kolei Adam Taylor i Rick Noack na łamach „Washington Post” stwierdzili, że zamach na Sri Lance utrwalił przekonanie zachodniej prawicy, że chrześcijanie byli prześladowani w wielu miejscach świata.

 

W odpowiedzi na to Rod Dreher zauważył, że sugestie „Washington Post”, jakoby wściekłość z powodu muzułmańskich zamachów stanowiła przejaw skrajnej prawicowości, mogą doprowadzić do zasilenia szeregów tej skrajnej prawicy.

 

Trudno nie zgodzić się w tej kwestii z Dreherem. Wszak zwrócenie uwagi na prześladowanie chrześcijan nie jest przejawem poglądów politycznych, lecz dostrzeżenia faktów. Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie.

 

Jednak liberalne media o tym milczą, traktując chrześcijan jako wyzyskiwaczy (i utożsamiając ich z grupą białych, heteroseksualnych mężczyzn).

 

Według rankingu organizacji „Open Doors” opublikowanym w 2019 roku w pierwszej piątce krajów najbardziej prześladujących chrześcijan znajdują się Korea Północna, Afganistan, Somalia, Libia, Pakistan.

 

W kontekście doniesień o prześladowaniach chrześcijan warto przypomnieć o słowach Chrystusa „Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: <Sługa nie jest większy od swego pana>. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować”.

 

Źródła: lifesitenews.com / opendoors.pl / Biblia Tysiąclecia

mjend

 

Zobacz także: „Czciciele Wielkanocy” zamiast „chrześcijan”. Absurdalne, ale za to politycznie poprawne


DATA: 2019-04-24 17:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wypadałoby na poziomie publikacji międzynarodowych lepiej wiedzieć, o czym się pisze. Dziennikarka Dorothy Cummings McLean twierdzi, że angielska nazwa kwietnia, tj. April, pochodzi od imienia pogańskiej bogini Easter. Jak widać, nie tylko w Polsce pojawiają się skutki zaniechania kształcenia klasycznego. Angielska nazwa kwietnia pochodzi wprost od łacińskiej nazwy Aprilis, ta zaś wywodzi się od imienia bogini Afrodyty - gr. Aphrodite. Dlatego kwiecień był w Rzymie poświęcony Wenus, italskiej odpowiedniczce wschodniej Afrodyty. Z kolei słowa ?Easter worshippers? wydają mi się celowym eliminowaniem z przestrzeni publicznej wyrazu "Christians", chyba że za ?Easter worshippers? były prezydent uważa obecnego prezydenta i jego żonę Melanię, urządzającą w Białym Domu toczenie jajek, i tę kwalifikację przenosi na wyznawców Jezusa Chrystusa. A poza własne opłotki być może myśl p. Obamy nie wybiega.
11 miesięcy temu / Hanka
 
Dlaczego "chrześcijanin" musi kojarzyć się z naiwnością??? Jak barany prowadzone na rzeź w oczekiwaniu ,ze szatańskie lewactwo okaże miłosierne oblicze
11 miesięcy temu / Orwell by nie w
 
Lewica to potępieńcy więc swój swego...bliższa ciału koszula.
11 miesięcy temu / Jacek
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.