DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Lewica nakręca antykościelną histerię. Wielkanocne „jajeczko” narusza Konstytucję?

Lewica nakręca antykościelną histerię. Wielkanocne „jajeczko” narusza Konstytucję?
Fot. A. Hulimka / Forum

Warszawscy radni Koalicji Obywatelskiej przy akompaniamencie kuriozalnych komentarzy ostentacyjnie zbojkotowali poprzedzające Wielkanoc tradycyjne spotkanie połączone ze składaniem sobie życzeń świątecznych.

 

Agacie Diduszko-Zyglewskiej oraz jej towarzyszom przeszkadzała obecność katolickich duchownych w siedzibie władz miejskich. „Na uroczystości #RadaWarszawy niestety znów księża - to łamanie obustronnej autonomii państwa i kościoła i wspieranie antydemokratycznej homofobicznej narracji kościoła, spójnej z polityką PiS, przeciwnej polityce ratusza @TomaszSybilski i ja składamy formalny protest” – napisała lewicowa radna na Twitterze.

 

Według Diduszko-Zyglewskiej, „wielkanocne jajeczko w miejskim ratuszu narusza konstytucję”. W liście podpisanym przez wspomnianą dwójkę znalazła się krytyka Kościoła za za sprzeciw wobec Karty LGBT+ oraz brak poparcia strajku nauczycieli.

 

„Takie wydarzenia świadczą bowiem o preferencyjnym traktowaniu i wyróżnianiu poszczególnych kościołów lub związków wyznaniowych, co stawia pod znakiem zapytania bezstronność władz publicznych, w tym samorządowych, w tym zakresie” – przeczytać można w liście lewicowych radnych.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

RoM

 

 


DATA: 2019-04-13 20:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
10
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

wiara to nie demonstracja zewnętrzna tylko w sercu i życiu, niestety wszyscy poszli w stronę obrzędów ,rytuałów i widoczności ,i już nawet nie widzicie jak odchodzicie od istoty wiary
ponad 1 rok temu / do Ryś
 
A czy spotkania tęczowych dewiantów w ratuszach wielu miast, nie narusza światopoglądu katolików?
ponad 1 rok temu / taki 1
 
Nie brak leninistów - maoistów. Według tego bezbożnego rozumowania, niedlugo krzyże na kościołach będą sprzeczne z konstytucją, a potem nawet same kościoły bez krzyży. Tak przecież było w bolszewickiej Rosji, i tak się dzieje w Chinach kontynentalnych.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Wielkanoczne jajeczko ukazuje perfidię lewactwa. I tego "jajeczka" boją się jak diabeł święceonej wody.
ponad 1 rok temu / DNA
 
Przecież lewicowa filozofia ma swoje źródło w doktrynie lucyfera, czyli też jest bardzo religijna. A atakowanie kościoła katolickiego to potwierdza, a sposób w jaki jest to dokonywane to mowa nienawiści. Zatem znowu lewicowa kompromitacja.
ponad 1 rok temu / Mataleo
 
Polska de facto jest już państwem wyznaniowymwedług definicji a formalnie według Konstytucji jednak nie ,wiec konflikt jest i mają rację
ponad 1 rok temu / hm?
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.