DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 4  >   Prawda, dobro, piękno

Piotr Tadeusz Waszkiewicz

Lewica myli się zawsze


Erik von Kuehnelt-Leddihn (o którym słów kilka napisałem w poprzednim numerze „Polonia Christiana”) stwierdził kiedyś: The right is always right, the left is always wrong – prawica zawsze ma rację, lewica zawsze się myli. Wydawnictwo Wektory wydało jego książkę, która błędy lewicy ukazuje doskonale. Ślepy tor to de facto monografia lewicy minionych dwóch stuleci. Dzięki lekkości pióra von Kuehnelt-Leddihna książkę czyta się znakomicie, natomiast erudycja autora zapewnia czytelnikowi wiele interesujących dygresji z obrzeży głównego tematu dzieła.

Von Kuehnelt-Leddihn na przeszło sześciuset stronach przybliża czytelnikom zarówno teoretyków, jak i (zazwyczaj krwawych) praktyków lewicowej ideologii, począwszy od poprzedzających francuską rewolucję komunistów utopijnych XVIII wieku (z postulującym ujednolicenie nawet ubrań i domów Morellym na czele), przez wiek dziewiętnasty z socjalizmem „naukowym” (reprezentowanym przez mieszczucha Marksa i burżuja Engelsa) oraz dwudziestowieczny komunizm i nazizm, będący także ruchem skrajnie lewicowym, aż po lata osiemdziesiąte.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe     
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

Europejski Zielony Ład, ale również część strategii „od pola do stołu”, jest pewną pułapką dla rolników, którzy wciąż nie uporali się ze skutkami koronawirusa. Potężna prawdopodobnie susza rolnicza – jesteśmy po okresie przymrozków i tutaj, jakby na dokładkę, KE stwierdza, że postara się wywrócić do góry nogami cały europejski system rolny – stwierdził na antenie Radia Maryja Jacek Podgórski, dyrektor Instytutu Gospodarki Rolnej.

 
 

Węgierski parlament zatwierdził przepisy zakazujące prawnego uznawania obywateli transseksualnych i interseksualnych. Nowe prawo definiuje płeć na podstawie chromosomów (płeć przypisana przy urodzeniu). Regulacji jeszcze nie podpisał prezydent. Trwają naciski homolobby z Europy i organów unijnych.

 

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek podczas konferencji prasowej oficjalnie ogłosiła termin tegorocznych wyborów prezydenckich. Głosowanie odbędzie się 28 czerwca, a także 12 lipca, jeśli do rozstrzygnięcia będzie potrzebna druga tura wyborów.

 

Tygodnik „Niedziela” przywrócił na swoich stronach usunięty tuż po opublikowaniu wywiad Agnieszki Bugały z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim. Rozmowa zatytułowana „Kościół musi być przeźroczysty” traktuje o problemie walki z pedofilią wśród duchowieństwa. Niestety, po drodze katolickie medium straciło nieco punktów zaufania u Czytelników.

 

Wiele krajów świata protestuje w obliczu odebrania przez Pekin autonomii Hongkongowi. Jak ostrzega kard. Joseph Zen, wolność religijna w tym mieście zostanie najprawdopodobniej zdławiona. Watykan jednak nie protestuje. Wprost przeciwnie; w watykańskich i chińskich mediach lansowany jest obraz kwitnącej współpracy.

 


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.