DZIŚ JEST:   18   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Łukasza Ewangelisty
 
 
 
 


Polonia Christiana nr 4  >   Prawda, dobro, piękno

Piotr Tadeusz Waszkiewicz

Lewica myli się zawsze


Erik von Kuehnelt-Leddihn (o którym słów kilka napisałem w poprzednim numerze „Polonia Christiana”) stwierdził kiedyś: The right is always right, the left is always wrong – prawica zawsze ma rację, lewica zawsze się myli. Wydawnictwo Wektory wydało jego książkę, która błędy lewicy ukazuje doskonale. Ślepy tor to de facto monografia lewicy minionych dwóch stuleci. Dzięki lekkości pióra von Kuehnelt-Leddihna książkę czyta się znakomicie, natomiast erudycja autora zapewnia czytelnikowi wiele interesujących dygresji z obrzeży głównego tematu dzieła.

Von Kuehnelt-Leddihn na przeszło sześciuset stronach przybliża czytelnikom zarówno teoretyków, jak i (zazwyczaj krwawych) praktyków lewicowej ideologii, począwszy od poprzedzających francuską rewolucję komunistów utopijnych XVIII wieku (z postulującym ujednolicenie nawet ubrań i domów Morellym na czele), przez wiek dziewiętnasty z socjalizmem „naukowym” (reprezentowanym przez mieszczucha Marksa i burżuja Engelsa) oraz dwudziestowieczny komunizm i nazizm, będący także ruchem skrajnie lewicowym, aż po lata osiemdziesiąte.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe     
 

Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 

 

W Belgii trwa walka o życie młodej dziewczyny, cierpiącej na depresję. 23-letnia Kelly z uniwersyteckiego miasta Leuven domaga się prawa do eutanazji. Powodem tego żądania jest jej przekonanie, że jest brzydka.

 
 

W nowym oświadczeniu na temat trwającego w Rzymie synodu amazońskiego kardynał Walter Brandmüller – uznany historyk Kościoła i jeden z dwóch żyjących hierarchów, którzy sformułowali Dubia odnoszące się do adhortacji Amoris laetitia – ostrzega przed zastąpieniem wiary katolickiej „panteistyczną religią naturalną człowieka”.

 

Czy czeka nas kolejna edycja rewolucyjnych marszów – coś na kształt „czarnych protestów 2.0”?

 

Celibat ma w sobie niezrównany potencjał ewangelizacyjny, którego najbardziej dziś potrzebują tubylcze kultury Amazonii, aby odkryć Chrystusa i Jego Kościół jako tajemnicę miłości i radości – przypomina kard. Marc Ouellet. Prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Biskupów, a zarazem przewodniczący Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej po raz kolejny studzi zapały w synodalnej dyskusji o wyświęcaniu żonatych mężczyzn.

 

…That, is the question! Rządy europejskie zatwierdziły umowę brexitową. Brytyjski premier i szef komisji europejskiej zgodnie zapewniają, że to ostatnia szansa. Parlament brytyjski musi ją ratyfikować albo wyjść bez umowy. Tylko… to wszystko już było…?


Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.